دانلود نرم افزار، زناشويي،مطالب عاشقانه
حکمرانی در دوزخ بر تر از بندگی در بهشت است
تاريخ : سه شنبه دوازدهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی رادتاريخ : سه شنبه دوازدهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

http://www.iranalive.org

 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org
 
http://www.iranalive.org


تاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

نشانه هاي آمادگي مردان براي ازدواج

شما خيلي دوستش داريد و او هم. اما چطور مي توانيد مطمئن باشيد كه او كه شما خيلي خيلي دوستش داريد، آمادگي قدم گذاشتن به مرحله بالاتر و تشكيل خانواده را دارد؟
امروزه علامتهاي بسياري وجود دارند كه به وسيله آنها مي توان واقعا فهميد يك مرد جدا براي ازدواج آمادگي دارد يا نه.
به خاطر داشته باشيد كه اگر مردي همه اين نشانه ها را هم داشته باشيد، الزاما به آن معني نيست كه شما همان پرنسس افسانه اي قصه اش باشيد كه به دنبالتان مي گردد، بلكه به آن معناست كه او آمادگي اين را دارد كه به شما نزديك شود و شما را بيشتر بشناسد.
به هر حال تلاش هاي او براي ملاقات با شماصرفا به اين معناست كه او از ملاقات يا صحبت با شما و فقط شما خوشحال و هيجان زده مي شود و تلاش مي كند كه تصميم بگيرد آيا شما همان نيمه گمشده اش هستيد يا نه؟

نشانه هايي كه شما به دنبالش مي گرديد اينها هستند:

شما زمان زيادي را با او صرف مي كنيد
درست شبيه
زوجهايي كه سعي مي كنند اغلب اوقاتشان را با هم بگذرانند، شما هم طبيعتا دوست داريد بيشتر بخشهاي زندگي تان را با هم بگذرانيد. فقط تعادل و توازن از نكات مهمي است كه نبايد فراموش كنيد،براي ربودن قلب ديگري الزاما نبايد تبديل به كپي ديگري بشويد. اگر او و شما تمايل داريد بيشتر اوقاتتان را با هم به تفريح يا در حال كمك به ديگري بگذرانيد، نشانه آن است كه احساسات، آرزوها و يا اهداف مشابهي داريد.


او مؤدب و انعطاف پذير است
بهترين وقتي كه مي توانيد انعطاف پذيري او را مورد آزمايش قرار دهيد وقتي است كه مي خواهيد در برنامه ريزي يا برنامه زمان بندي شده تان تغييراتي بدهيد. هميشه زمانهايي وجود دارند كه شما لازم است آنها را جا به جا كنيد يا در جاي ديگري مشغول كار ديگري باشيد. وقتي شما اين تغيير را به او اطلاع مي دهيد، او نشان خواهد داد كه نسبت به احتياجات شما در برابر احتياجات خودش چه احساسي دارد. او به طرز ناخوداگاه نشان خواهد داد كه حاضر است اميالش را فداي رضايت شما بكند يا نه و آيا انسان سخاوتمند و بخشنده اي هست يا نه. مطمئنا قابل اطمينان و اعتماد بودن يكي از مهمترين صفاتي است كه شما براي
همسرتان به دنبالش مي گرديد، اينطور نيست؟


او تفريحات شخصي اش را فداي بودن با شما مي كند
اغلب اين طور مي گويند اما آيا او واقعا از انجام تفريحي كه دوست دارد مي گذرد تا با شما باشد؟ بگذاريد اينطور فكر كنيم كه شما فقط يك شب در هفته مرخصي داريد و اين اتفاقا مصادف شده است با شبي كه مسابقه تيم محبوبي او از تلويزيون پخش مي شود و او ترجيح مي دهد كه آن شب را با شما بگذراند. هر وقت او كاري را كه واقعا دوست دارد رها كرد تا وقتش را با شما بگذراند، به اين معني است كه به طرف شما در حال حركت است، به خاطر داشته باشيد كه اين كار معمولا اين كار به طول نمي انجامد ولي در ابتدا نشانه خوبي است كه او سعي دارد قلب شما را فتح كند.


او براي
شناختن شما زمان صرف مي كند
وقتي شروع به دوست داشتن ديگري مي كنيم تمايل داريم كه از آينده خودمان بيشتر به او ببخشيم، چرا كه او هنوز يك غريبه ناشناس است و ما سعي داريم او را بيشتر بشناسيم. امروز اغلب زوجها بدون اينكه يكديگر را بشناسند با هم ازدواج مي كنند و بعد وقتي وجود مشكل را در مي يابند كه تقريبا به نزديكش رسيده اند و راهي نمانده است. ايجاد زود هنگام روابط صميمانه و نزديك مي تواند موجب نقصان يا كاهش آرزوها و خواسته هاي آينده مرد براي شناختن يا بهتر شناختن زن مورد علاقه اش بشود.نشنيده ايد كه مي گويند آدم به چيزي كه دستش به آن نمي رسد حريص تر مي شود؟ صرف زمان براي ايجاد شناخت بهتر و بيشتر شالوده و پايه ساختمان روابط سالم و موفق در دراز مدت است.

منبع: روزنامه اعتماد
تاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

هفت فرق غیرقابل انکار افراد موفق و ناموفق [قسمت اول]

۲۵ ۰۸ ۱۳۸۷

این پست را به دو قسمت تقسیم کردم و قسمت بعدی را فردا منتشر خواهم کرد تا طولانی شدن آن باعث نشود شما آن را نصفه و نیمه بخوانید. قبلآ راجع به چنین پست هایی اینجا بحث کرده‌ایم ، چند دقیقه‌ای که دقیق خواندن این پست وقت شما را خواهد گرفت شاید برایتان بعدآ هزاران دقیقه‌ی شاد و سرشار از موفقیت به ارمغان بیاورد ، اگر باور ندارید مشکل از شماست!

تا به حال فکر کرده‌اید چرا عده‌ای در انجام کاری موفق می‌شوند و عده‌ی دیگری در انجام همان کار شکست می‌خورند؟ به راستی رمز این موفقیت چیست که عده‌ای به آن می‌رسند و عده‌ای تا آخر عمر انتظار آن را می‌کشند؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید ببینیم افراد موفق و ناموفق چه تفاوت هایی با هم دارند.

در زیر هفت تفاوت مهمی که افراد ناموفق با افراد موفق دارند را با هم بررسی می‌کنیم:

۱- آنها معنی صحیح موفقیت را نمی‌دانند: «نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.» شما در مورد موفقیت چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما موفقیت ذاتی است یا اکتسابی؟ جوابی که هر کس به این سوال می‌دهد تا حد زیادی بیانگر شخصیت و به نوعی عامل اصلی بودن او در موقعیتی که در حال حاظر دارد است خواه موققیت و رضایت از زندگی باشد خواه شکست و نارضایتی.

در مورد موفقیت سه باور عمومی وجود دارد:

موفقیت شانسی است: عده‌ای معتقد‌اند موفقیت شانسی است. اگر شما فکر کنید موفقیت شانسی است چقدر برای کسب آن تلاش می‌کنید؟ مسلم است هرگز!

اگر رفتار خود و دیگران را زیر نظر بگیرید خواهید دید که ما برچسب «شانس» را فقط به اجناس دلخواه خودمان می‌چسبانیم. به عنوان مثال دقت کنید مردم اکثرآ موفقیت های دیگران و شکست های خود را تقصیر شانس می‌اندازند.

مثلآ وقتی فاطمه خانم می‌فهمه پسر اکبر آقا کار و بارش حسابی گرففته و ماشین مدل بالا سوار می‌شود و… می‌گوید «خدا شانس بده!» ، «ما که از این شانس ها نداریم!» ولی اینکه این بیچاره چقدر برای کسب موفقیت تلاش کرده اصلآ در نظر گرفته نمیشه و «شانس» می‌شود تنها عامل کسب تمام این موفقیت ها.

اما اگر دختر همان فاطمه خانم دانشگاه قبول شود عامل شانس به کلی کنار گذاشته شده و علت کسب این موفقیت تلاش شبانه روزی ، هوش و ذکاوت ، استعداد و نبوغ دختر گلشان است.

پس باور کنید که شانس خوب فقط یک فرصت برای رسیدن به موفقیت و شانس بد فقط یک اتفاق است.
عامل اصلی هر آنچه برای ما اتفاق می‌افتد فقط خود ما و آنچه انجام می‌دهیم است.

موفقیت ذاتی است: عده‌ای معتقد‌اند موفقیت ذاتی است و افراد موفق موفق زاده می‌شوند. این باور اگر خود را یک انسان فوق العاده موفق بدانید زیاد بد نیست و تا حدودی باعث پیشرفت شما می‌شود ولی اگر خود را یک انسان شکست خورده بدانید چه طور؟ بهتر است برای کسب موفقیت تلاش کنید یا برای دوباره متولد شدن؟

موفقیت اکتسابی است: این بهترین اعتقادی است که می‌توان نسبت به موفقیت داشت. اگر شما ایمان داشته باشید که می‌توانید موفقیت را به دست آورید بعد از کسب موفقیت اول دومی را هم به سرعت به دست می‌آورید و سومی… و همین طور موفقیت های بعدی را. یعنی موفقیتی نا‌محدود کسب خواهید کرد! همچنین اگر در این میان شکست بخورید با انرژی و پشتکار دوباره خودتان را بالا می‌کشید.

«شانس تو را موفق ‌نمی‌کند این تویی که شانس را به موفقیت تبدیل کنی.»
(Kevin Geary)

۲- آنها معنی صحیح شانس را نمی‌دانند:همان قدر که درست ندانستن معنای صحیح موفقیت باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی می‌شود ندانستن معنای صحیح شانس هم از موفقیت جلوگیری می‌کند. عده‌ای فکر می‌کنند شانس حتمآ موفقیت به همراه دارد این افراد همیشه منتظر اتفاقی خارق العاده هستند در حالی که شانس های زیادی را بدون اینکه بدانند از بین می‌برند.

عده‌ای شانس را فقط یک احتمال برای موفقیت می‌دانند این افراد اگر معتقد باشند موفقیت اکتسابی است شاید تلاشی برای تبدیل شانسشان به موفقیت بکنند در غیر این صورت هیچ !

عده‌ای شانس را یک سرعت دهنده به عمل رسیدن به موفقیت می‌دانند ولی همواره بدون شانس هم کار خود را جلو می‌برند این افراد همیشه موفق تر از دیگران هستند و جالب این جاست که همیشه افراد موفق پشت سر هم شانس می‌آورند! آیا فکر نمی‌کنید این فقط شانس نیست؟ چرا افراد نا‌موفق هر روز بیشتر از پیش به دردسر می‌افتند؟

۳- آنها معنی صحیح تلاش را نمی‌دانند: یک کارخانه را در نظر بگیرید ، خیلی ها می‌گویند کارگر ها خیلی بیشتر از مدیران کار می‌کنند. این تمامآ به طرز تفکر فرد نسبت به «تلاش» بستگی دارد. دو مورد زیر را در نظر بگیرید:

- تلاش فیزیکی
- تلاش فکری

مدیر کارخانه پشت میز میشینه ، کت و شلوار می‌پوشه و از هوای مطبوع دفترش لذت می‌بره اما این ابدآ دلیل بر اینکه کمتر از آن کارگر کار می‌کند نیست بلکه فقط نوع کار این دو با یکدیگر فرق می‌کند. قبول نکردن این امر مثل اینه که بگویید کسی که از کارش لذت نمی‌برد باید حقوق بیشتری از کسی که از کارش لذت می‌برد بگیرد ، آیا منطقی است؟

کسی که مدیر یک کارخانه است خیلی بیشتر از کارگر کارخانه می‌ارزد (از نظر مالی) ، چرا؟ چون کارگر فراوان است اما کسی که بتواند میلیارد ها تومان سرمایه را مدیریت کند و به سوددهی برساند نه!

نا گفته پیداست که اگر همان مدیر پشت میز نشین کارش را انجام نمی‌داد آن کارگر هم شغلی نداشت ،شما می‌خواهید کدام طرف ماجرا باشید؟ تمام مردم دنیا آرزو داشته‌اند موفق و ثروتمند باشند اما چند نفر به آرزویشان رسیده‌اند؟

به نظر شما مدیر آن کارخانه درباره‌ی شانس و موفقیت چه فکر می‌کند؟ کارگر کارخانه چطور؟

 

هفت فرق غیرقابل انکار افراد موفق و ناموفق [قسمت دوم]

۲۶ ۰۸ ۱۳۸۷

پیشنهاد می‌کنم ابتدا قسمت اول را بخوانید ، اگر خوانده‌اید پس ادامه را داشته باشید:

۴- آنها خودشان را شکست می‌دهند: شکست هم انتخابی است ، افرادی هستند که با وجود سختی هایی در زندگی که من و شما حتی تصور آنها را هم نمی‌کنیم به مرتبه و مقامی بسیار بالا رسیده‌اند و خیلی های دیگر هم هستند که با بهترین شرایط اجتماعی ، مالی و خانوادگی بزرگ شده‌اند اما الان به گدایی مشغولند.

تصمیم ندارم تمام تصمیمات غلطی که موجب شکست می‌شود را اینجا لیست کنم هر چند اگر تصمیم داشتم هم

نمی‌توانستم اما برخی از عمده ترین علل شکست به شرح زیر است:

- عادت های مضر ، اعتیاد
- تحصیل نکردن
- بی علاقگی نسبت به شغل
- خیلی زود بچه دار شدن
- تنبلی ، رفتار بچه گانه
- بدهکاری های زیاد
و….

می‌دونم ، بعضی عوامل هم هست که متاسفانه خارج از کنترل ماست.
اگر شما در خانواده‌ای فقیر بزرگ شده‌اید که نتوانسته‌اید تحصیلات خوبی داشته باشید یا اینکه اگر معلولیتی داشته باشید عقب تر از بقیه هستید و جاده‌ی موفقیت تان طولانی تر و دشوار تر از دیگران است اما این ابدآ دلیل بر این نیست که نتوانید از آنها جلو بزنید.

۵- آنها فکر می‌کنند با شکست همه چیز تمام می‌شود:

«موفقیت یعنی رفتن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن شوق برای رسیدن به هدف.»
(وینستون چرچیل)

کار سخت تضمین رسیدن به موفقیت نیست ، خیلی ها با اینکه سال ها سخت کار می‌کنند موفق نمی‌شوند. رسیدن به موفقیت کاریست سخت و میانبر های یک شبه هم وجود ندارند ، ثروتمند ترین آدم ها همگی راه های مختص خودشان را داشته‌اند و با استفاده‌ی صحیح از فرصت های زندگی و صد ها کار دیگر به این موفقیت رسیده‌اند. خیلی از افرادی که با بلیط های بخت آزمایی یک شبه پولدار می‌شوند مدتی بعد از برنده شدن زندگی‌شان به هم می‌ریزد چون موفقیت و اعتبار از رفتار بوجود می‌آید و صرفآ «پولدار» بودن تضمینی برای وجود یا ادامه‌ی موفقیت نیست و آنها چون یک شبه به آن ثروت رسیده‌اند توانایی مدیریت آن را ندارند.

راهی که به موفقیت می‌رسد مثل یک پل درب و داغونه که اگر هر جاش بایستید میافتید پایین پس چاره‌ای ندارید جز اینکه همیشه راه بروید ، تند یا آرام! بگویید اگر هنوز زنده‌ام پس هنوز امیدی هست!

۶- آنها به سرنوشت تسلیم می‌شوند:

شخصآ از عبارت هایی مثل «سرنوشته دیگه…» ، «ببینیم خدا چی بخواد…» و… متنفرم ، بس کنید! خودتان را گول نزنید ، شکست هایتان را تقصیر سرنوشت نیندازید. درسته ، چیز هایی در زندگی ما اتفاق می‌افتند (که به آنها سرنوشت می‌گوییم) و بر روی مسیر زندگی ما تاثیر می‌گذارند اما دلیلی بر نرسیدن ما به هدفمان نیستند.

چطوریه که خیلی ها پوز سرنوشت را می‌زنند؟ شما نمی‌توانید بگویید من فلج هستم و نمی‌توانم به فلان هدف برسم در حالی که افراد فلج دیگری رسیده‌اند. یک نفر هم کافی است که برهان شما نقض شود.

۷- آنها به دیگران اجازه می‌دهند به آنها بگویند «نه!»:

دقت کرده‌اید ما خیلی اوقات سختی هایی را تحمل می‌کنیم چون می‌دانیم برایمان مفید خواهند بود؟ مغز انسان حاظر به انجام کاری نمی‌شود مگر اینکه بداند انجام آن کار برایش خوشی در بر خواهد داشت. اما شب امتحان که باید چندین ساعت با سختی درس بخوانیم خوشیش کجاس؟ همه ما می‌دونیم ، ما به آینده فکر می‌کنیم ، اینکه تابستان لازم نیست دوباره درس بخوانیم یا هدف دراز مدت ، اینکه بعدآ شغل بهتری در نتیجه زندگی بهتری خواهیم داشت…

ابتدا یک فرصت موفقیت به دست میاوریم سپس فکر می‌کنیم که درست استفاده کردن از این فرصت چقدر برایمان خوشایند خواهد بود سپس تصمیم می‌گیریم رویایمان را با توجه به آن فرصت عملی کنیم ، اینجاست که جنگ شروع می‌شود.

یک بچه‌ی بی سرپرست و یا یک بچه‌ی مرفه هر کدام زندگی یگانه‌ای دارند اما یک چیز مشترک بینشان وجود دارد ، «فرصت موفقیت»  اما وقتی شروع به قدم برداشتن در راه موفقیت می‌کنند عوامل مختلف از هر طرف به آنها می‌گویند «نه!» و این جا است که فرق آنها مشخص می‌شود. فقر ، نداشتن تحصیلات ، آدم های عوضی و… به آن بچه‌ی بی سرپرست می‌گویند «نه!» و همین طور - شاید - خانواده‌ی خودخواه ، نازپروردگی و خیلی چیز های دیگر به آن کودک مرفه.

سخن آخر:

موفقیت برای هر کسی که دنبالش برود دست یافتنی است ، همه می‌خواهند موفق باشند اما یک فرق بزرگ بین «خواستن چیزی» و «تلاش برای بدست آوردن چیزی» وجود دارد. شما باید تلاش کنید تا بدست آورید.

یک چیز دیگر که خوبه به یاد بسپارید اینه که نوع دیدگاه و طرز تفرکتان نسبت به کار ، موفقیت و شانس نقش مهمی در رسیدن به آن چه می‌خواهید ایفا می‌کند.

اگر به آن چه می‌خواهید نمی‌رسید اولین کسی که باید محاکمه کنید خودتان هستید!

مطلب  فوق را با توجه به این مطلب سایت PickTheBrain نوشتم ، در قسمت نظراتش نظر جالبی دیدم:

ترجمه‌ی آزادش:

« مطلب فوق العاده‌ای بود! چیزی که نوشتی واقعآ درسته. من خودم در یک خانواده‌ی فقیر بزرگ شدم و هیچ کس در روستای ما تو کارش موفق نشده. اونها انتظار داشتند من هم مثل خودشون بشم ولی نشدم! من درس خوندم و حالا هم کار خوبی رو شروع کرم و موفق و خوشحال هستم. خانواده‌ی من الان خیلی به من افتخار می‌کنند. بعضی وقت ها می‌بینم که مردم به من حسادت می‌کنند. اونها فکر می‌کنن که این نظم و موفقیت خود به خود افتاده سر راه زندگی من ، اما این طور نیست. من براش سخت تلاش کردم و همین امر هم باعث شده موفقیتم ارزش خیلی بیشتری از یک موفقیت اتفاقی داشته باشه.»ادامه دارد…تاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

 

همه ما در زندگی فرد دروغگویی را سراغ داریم. یک لاف زن حرفه ای. فردی که حتی اگر تلاش هم کند، باز هم نمی تواند از دروغ گفتن دست بردارد. او در مورد هر چیز و همه چیز دروغ می گوید. تعداد خانم هایی که با آنها قرار ملاقات گذاشته، مسائل کاری، استعدادهایش، تحصیلات و در یک کلام همه چیز. او می خواهد با این کار خودش را بزرگتر جلوه داده و در دیگران تاثیر بگذارد.

دلیل دروغگویی هر چیزی که باشد، کسی به این قبیل افراد احترام نمی گذارد. هیچ کس روی آنها حساب باز نمی کند و برای شخصیتشان نیز ارزش قائل نیست. من این کلام را بارها و بارها تکرار کرده ام: مرد است و حرفش.

توانایی تشخیص دروغ
اعماق وجود بیشتر انسانها پاک و محجوب است. آنها هر چقدر هم که تلاش کنند و دروغی بگویند که به اصطلاح مو لای درزش نرود، باز چشمانشان گویای تمام حقایق است. چشم ها هیچ گاه دروغ نمی گویند. اگر شما یک تبهکار حرفه ای هم باشید، چشمانتان هیچ گاه نمی توانند کسی را فریب دهند. پس چرا خودتان را بیهوده به زحمت می اندازید؟

من می توانم یک فرد دروغگو را زودتر از هر كسي شناسایی کنم. به راحتی توانایی تشخیص حقیقت را پیش از اینکه هیچ حرفی رد و بدل شود دارم. حرکات بدن گویای تمام حقایق هستند.

اما اگر مطمئن هستید که آنها در روز روشن در حال دروغ گفتن هستند، نباید به سرعت عکس العمل نشان دهید. این کار باعث می شود که فرد مقابل احساس شرمندگی و خجالت زدگی کند؛ او فقط می خواهد به نوعی خود را در جلوی چشم همگان بزرگ تر جلوه دهد. (بعد از همه این حرف ها، به هر حال روزی فرا می رسد که یک فرد لاف زن از کرده خود پشیمان می شود، حالا چرا شما فردی باشید که او را به شرمندگی می رساند؟)

گاهی اوقات بهتر است به شخص
دروغگو نشان دهیم که فقط به خاطر دلایل ضمنی خودمان، دروغش را می پذیریم. این کار باعث می شود که او کمی بترسد و دفعه آینده دروغ نگوید. معمولا انسان ها خیلی مؤدب تر و با سیاست تر از این هستند که بخواهند کسی را دروغگو بخوانند به همین دلیل آدم های دروغگو توانایی هایشان را دست بالا می گیرند و هر روز بیش از پیش دروغ می گویند.

برخی افراد نمی دانند چگونه دروغ بگویند
به طور کلی بیشتر افراد دروغگوهای ماهری نیستند. چرا؟ به این دلیل که همیشه اشکالاتی در داستانهایشان وجود دارد. به عنوان مثال اگر مرخصی استعلاجی می گیرید، پس چرا روز بعد سرحال و شاداب سر کار آماده می شوید؟ دلیلش این است که این جور افراد توانایی دیدن دورنمای بزرگتر را ندارند. آنها نمی دانند که چگونه باید بر روی سخنان کذبشان درپوش بگذارند به همین دلیل همیشه دستشان رو می شود.

من کارمندی داشتم که وظیفه داشت هر هفته گزارشات تحقیقاتی را برایم مهیا کند. روی میزم، هر دوشنبه، درست مثل ساعت. یک روز او دیر حاضر شد، در حالیکه هیچ چیز در دست نداشت وارد اتاق شد و داستانی ساختگی برای عدم جمع آوری اطلاعات برایم تعریف کرد. جدا از اینکه هر بهانه ای هم که می آورد (اصلا به من مربوط نبود که چرا نتوانسته) او به من دورغ هم می گفت.

کارمند عزیز ما به جای جمع آوری اطلاعات یک هفته در شمال مشغول ماهیگیری بوده. آیا فکر نمی کرد که من می توانم به راحتی حقیقت را دریابم؟ او مثل یک کبک سرش را به داخل برف فرو برده بود و تصور می کرد که دیگران نیز توانایی دیدن هیچ چیز را ندارند. بهانه های او واقعا واهی و غیر قابل باور بودند. من قبلا فکر می کردم جوان فعال و پر کاری است، اما در آن زمان از چشمم افتاد و کسی جز یک دروغگو نبود. او فقط می خواست مثل یک مرد رفتار کند، اما توانایی آن را نداشت. البته من اجازه پیش روی را از او سلب نکردم، اما به راستی لنگان لنگان تا کجا می توان جلو رفت؟

یکی دیگر از کارکنانم روزی برایم یک دست کت شلوار با مارک "آرمانی" هدیه آورد. من از او پرسیدم که اصل است یا خیر (در صورتیکه می دانستم مارک لباس قلابی است) اما او با کمال خونسردی گفت اصل است و افزود "من آن را از یکی از عمده فروشی های آرمانی خریداری کردم و فروشنده به من اطمینان خاطر داد که جنس اصلی است." به هر حال چه کارمند من دروغ می گفت، چه عمده فروش آنقدر کودن بوده که جنس اصل و فرع را تشخیص نمی داده، در اینجا شناسایی کاذب کمی دشوار به نظر می رسد. به نظر شما احتمال دروغگویی کدامیک بالاتر است؟

بله دقیقا، خیلی خوبه، دارید یاد می گیرید!

قبول اشتباهات، صداقت
برخی بیش از اندازه نادان هستند، ذهنشان کار نمی کند، توانایی های خود را بیش از اندازه بالا تصور می کنند و فکر می کنند که در مرکز توجه جهان قرار دارند. آنها تصور می کنند که با اتکا به دروغ به راحتی می توانند خودشان را از شر تمام مشکلات خلاص کنند، اما در نهایت دود این کار وارد چشمان خودشان می شوند.

زمانی که دروغ می گویید نه تنها ارزش شما در نظر اطرافیانتان از بین می رود، بلکه انسانیت شما نیز نابود می شود. گفته هایتان حقیقت ندارند، همه آنها وهم و فریب هستند. در این حالت چگونه می توانید انتظار داشته باشید که دیگران شما را جدی بگیرند؟

اگر کسی دروغ بگوید چیزی نمی گذرد که به او برچسب دروغگویی می چسبانند و نام چوپان دروغگو بر او می گذارند. همه چیز برایتان تمام خواهد شد. زمانیکه در شرایطی گیر می کنید که برای رهایی از آن مجبور هستید اندکی قوه تخیل خود را به کار بیندازید، بهتر است دهنتان را ببندید و چیزی نگویید. به جای دروغ گفتن به اشتباهاتتنان اعتراف کنید و تا در نظر همگان بزرگتر جوه کنید. صادق باشید و همه مردم را نیر به صداقت فرا خوانید. هر کاری که انجام دهید نتیجه آن را بزودی می بینید حال چه در شغل چه در زندگی خانوادگی.

بیاد داشته باشید که چینی ها دور زمان را به صورت یک چرخه در نظر می گیرند که همه چیز روزی به سمت جایگاه اولیه خود باز می گردد؟ این حقیقت دارد.

حرف ها و دروغ هایی که از دهانتان خارج می شود درست مثل شمشیری است که به دست دشمن می دهید، پس هیچ گاه به دست افراد سلاحی ندهید تا در آینده بر علیه خودتان از آن استفاده کنند.

دروغ گفتن به خانم ها
یک استثنا برای قانون "اصلا دروغ نگویید"، خانم ها هستند

اگر دروغ مصلحتي نگویید (مانند تعريف از هيكل، دست پخت، علاقه به مادر زن،...) در زندگی نمی توانید به هیچ خانمی نزدیک شوید. این به این دلیل نیست که کذب خوب است بلکه دلیل آن این است که دنیای خانم ها متفاوت بوده و قانون های مخصوص به خود را دارد. بدون دروغ حقیقت زیاد می شود که اکثر آنها نیز جزء حقایق تلخ به شمار می روند. بین خودمان بماند اما خانم ها مانند آقایون توانایی تحمل تمام حقایق را ندارند. طبیعت آنها این چنین سرشته شده است. بهتر است شکایت خود را به درگاه خداوند ببرید.

توجه کنید، شاید کمی دردناک باشد، اما حقیقت دارد. این مقاله مربوط به ملاقات خانم ها و آقایون نیست، مقاله ای برای صاحب اختیار کردن و قدرت بخشیدن به شما در مسائل شغلیست. فکر نکنید که نباید به خانم ها احترام بگذارید و هر طوری که دلتان خواست با آنها رفتار کنید. فقط می خواستم برای شما این مطلب را روشن کنم که قوانین دنیای تجارت با دنیای عشق و علاقه کمی متفاوت است.

نکاتی برای شناسایی افراد دروغگو
تصور کنید که شما همین دیروز متولد شده اید و نامتان هم "گول خور" است. در این قسمت نکاتی است تا اگر کسی در حال دروغ گفتن به شما بود بتوانید خیلی سریع آنرا تشخیص دهید:

چشم ها: چشم طرف مقابل را بخوانید. اگر آنها بی قرار بود و مردمک چشم بیش از اندازه گشاد شده بود نشانه از دوغگویی است. اگر تمام مدت پایی را نگاه می کرد و یا چشمش به این طرف و آنطرف بود و هیچ گاه مستقیما به چشم های شما خیره نمي شد بدانید که که حرف هایش کذب محض است.
اگر جلوی دهان و یا قسمت های دیگر صورتش را می گرفت.
پیشینیان اعتقاد داشتند که هر گاه کسی بینی خود را بخاراند در حال دروغ گفتن است. من خرافاتی نیستم اما یک انسان راستگو هیچ گاه زمان پاسخ به پرسش ها بینی خود را نمی گیرد، فین فین نمی کند و آنرا نمی خاراند.
اگر به این طرف و آن طرف حرکت می کرد تا به نحوی در تمرکز شما نسبت به موضوع مورد بحث اختلال ایجاد کند.
من من کردن و بعد درست کردن کلمات (شاید این اتفاق برای خودتان هم پیش آمده باشد در چنین شرایطی اصلا لازم نیست که بر گردید و کلمات غلط تلفظ شده را مجددا تکرار کنید)
اگر تنها اشاره مختصری به جزئیات قضیه می شود و همان حرف ها را برای متقاعد کردن خودش چندین بار تکرار می کند. او خیلی مشکوک به نظر می رسد درست مثل یک وکیل در زمان دفاع از متهم.
داستان او پیچیده و تا حدی تحریف شده است و باعث گیج شدن می شود .
دائما در حال تغییر دادن موضوع مورد بحثی است، پرسش های انحرافی می پرسد و به سوالات شما را نیز پاسخ نمی دهد.
همیشه در زمان جواب دادن به سوالات از جمله "آیا تو به من اعتماد نداری" استفاده می کند.
سوالاتی را که به نفعشان نیست نمی شنوند. چی؟ آیا در عرض 10 ثانیه راه گوششان مصدود می شود؟ آنها زمانی که از شما خواهش می کنند تا سوال خود را مجددا تکرار کنید، زمانی پیدا می کنند تا به گفته های کذبشان شاخ و برگ دهند.
جزئيات پس از چند روز از این رو به آن رو می شود (دوباره اگر یک چنین اتفاقی برای خود شما افتاده باشد، حتما به یاد می آورید که جزئیات را بارها و بارها عوض کردید) چند سال بعد در مورد همان داستان از او سوال کنید، آنگاه با تلی از
دروغ های مختلف روبرو خواهید شد.تاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

رمز آرامش در 60 گام

گام1: فهرستي از موفقيت هايي را که تا کنون نصيبتان شده را تهيه کنيد.

گام2: هر چند وقت يک بار به ميان طبيعت برويد و در محيطي سبز و سرشار از آرامش قدم بزنيد.

گام3:وان حمام را پر از آب گرم و صابون کني! د ، داخل وان بنشينيد و تمام تنش ها را با تنفس عميق و استراحت از خود دور کنيد.

گام4: هر روز به جمله هاي زير و جملاتي از اين قبيل فکر کنيد.
· تا زماني که خودتان نخواهيد ، هيچ کس نمي تواند تحقيرتان کند.(تئودور روزولت)
· روزي شخصي بودايي را فحش و ناسزا ميداد ، بودا به وي گفت:از تو به خاطر اين هديه عالي تشکر ميکنم!اما متاسفم که نمي توانم هديه ات را بپذيرم ، راستي اگر کسي به من هديه اي دهد و من هديه را قبول نکنم به چه کسي تعلق خواهد داشت؟
· خواه فکر کنيد کاري را ميتوانيد انجام دهيد ، خواه فکر کنيد که از انجام کاري ناتوان هستيد ، هميشه حق با شماست.(هنري فورد)
· عشق از آن جهت در ما به وديعه گذاشته شده که آن را به ديگران ببخشيم.
· قلمرو خد! اوند درون ما انسانهاست.
· هر کاري را که دوست داري انجام بده پول خود به دنبال آن مي آيد.
· به دنبال رستگاري و سعادت خود باش.
· از صميم قلب خودت را دوست داشته باش.

گام5: در تعطيلات آخر هفته ، فقط به تفريح و استراحت بپردازيد.
گام6: تلاش کنيد هميشه مثبت بينديشيد.


گام7: به خاطر داشته باشيد که هر گاه در کاري سرگردان مي مانيد، در حال آموختن نکته اي جديد هستيد.

گام8: تا آنجا که لازم است خودتان را به مبارزه بطلبيد، نه بيش از اندازه.

گام9: در هفته يک شب تلويزيون خود را خاموش نگه داريد تا مغزتان استراحت کند.

گام10: در روز عشق(ولنتاين) براي خودتان کارت تبريک بخريد.

گام11: هر چند وقت يک بار به يک مکان مقدس برويد و با خدا راز و نياز کنيد.

گام12: هر چند وقت يک بار بيرون از خانه غذا بخوريد.

گام13: با کسي که از صميم قلب دوستش داريد تلفني صحبت کنيد.

گام14: خود را در آيينه نگاه کنيدو از ديدن زيبايي هايتان لذت ببريد و خدا را به خاطر اين نعمت شکر گذار باشيد.

گام15: اهداف خود را بنويسيد و با آنها زندگي کنيد.

گام16: در هدف گذاري واقع بين باشيد.

گام17: وسواس را از زندگي خود حذف کنيد، در اين صورت هيچ کاري نمي توانيد انجام دهيد.

گام18: براي خود تعهد مشخص کنيد و به آن وفادار باشيد و تا مي توانيد براي آن حرکت و تلاش کنيد ولو آن که نتيجه دلخواه شما نباشد.

گام19: هميشه لبخند بزنيد.(لبخند و خنده تفاوت دارند)

گام20: تاخير در انجام کاري بهتر از انجام ندادن آن است.

گام21: هنر سوال کردن را بياموزيد.

گام22: براي خودتان يک مشاور برگزينيد و از راهنمايي هاي او استفاده کنيد.

گام23: شرقي ها اعتقاد دارند که آب جاري منبع انرژي هاي مثبت است! و ضروري در زندگي است.پس هر چند روز يک بار زير دوش برويد و بگذاريد جريان آب تمام عضلات را ماساژ بدهد.

گام24: ده بار تنفس عميق بکشيد.

گام25: هنگام راه رفتن و نشستن سرتان را بالا بگيريد و قوز نکنيد.

گام26: گاهي اوقات تند تند راه برويد.

گام27: وقتي در کاري موفق مي شويد، با خريدن يک هديه براي خودتان موفقيتتان را جشن بگيريد.

گام28: استفاده از فرصت ها را بشناسيد.

گام29: براي خودتان گل بخريد.

گام30: هر وقت احساس تنش کرديد، به موسيقي مورد علاقه تان گوش دهيد.

گام31: تکرار! عبارات تاکيدي را فراموش نکنيد.برخي عبارات تاکيدي مهم در زير آمده است.
· هر روز هر قدمي که بر مي دارم بهتر و بهتر مي شوم.
· من اين وضعيت را به عشق الهي مي رسانم و به بهبود آن اعتماد کامل دارم.
· نعمت هاي کائنات بي شمار هستند از اين رو همواره احساس وفور نعمت کرده و مي دانم به تمام خواسته هاي بر حق خود مي رسم.
· من کساني را که در حقم بدي کرده اند مي بخشم و آزاد مي شوم.
· من مسئول تمام اتفاقاتي که برايم مي افتد هستم.
· من آرام هستم و مي گذارم تا همه اتفاقات خوب و شگفت امگيز برايم رخ دهند.
· امروز، کنترل زندگي خود را در دست مي گيرم.
· اهميت ندارد که چه اتفاقي رخ مي دهد،نور درونم از من حمايت مي کند.
· من عاشق زندگي هستم و زندگي نيز عشقش را نثار من خواهد کرد.
· با هر دم و بازدم خدا را شکر ميکنم.

گام32: به هر آهنگي که دوست داريد گوش دهيد و با آن برقصيد.

گام33: نعمت سلامتي خود را قدر بدانيد.

گام34: هنر نه گفتن را بياموزيد.

گام35: هنگامي که کودکان بازی مي کنند در آنها دقيق شويد.

گام36: هر چند وقت يکبار خانه تکاني کنيد.

گام37: آمدن بهار را جشن بگيريد.

گام38: کارهايي را که بايد در طول روز انجام دهيد مرور کنيد.

گام39: هر روز، به بازنگري کارهاي همان روز بپردازيد.

گام40: از کساني که شما را مورد ستايش قرار مي دهند، تشکر کنيد.

گام41: خودتان را مورد تحسين و ستايش قرار دهيد.

گام42: سعي کنيد روزهاي تعطيل کمي بيشتر استراحت کنيد و بخوابيد.

گام43: گاهي اوقات تنها ماندن را تجربه کنيد.

گام44: حيوانات اهلي و دست آموز را نوازش کنيد.

گام45: باغچه کوچکي براي خود درست کنيد و هر چه دوست داريد در آن بکاريد.

گام46: به يک دوست قديمي زنگ بزنيد.

گام47: به پارک رفته و چرخي بزنيد و گلها را بو کنيد.

گام48: زماني که زير دوش مي رويد آواز بخوانيد.

گام49: سالي دو مرتبه خون بدهيد.

گام50: نامه اي بنويسيد و در آن از خود انتقاد کنيد.

گام51: هر روز چند واژه جديد بياموزيد.

گام52: شکر گزار باشيد.

گام53: هر از گاهي به گورستان برويد اين کار باعث مي شود که ديد شما نسبت به زندگي عوض شود و زيستن در الان جاودان را بياموزيد.

گام54: مدتي از وقت خود را به کتابخانه برويد و کتاب بخوانيد.

گام55: يک روز در هفته گياه خواري کنيد.

گام56: قبول کنيد که انسان جايز الخطا است.

گام57: يک مهارت جديد بياموزيد.

گام58: به اطرافيان اثبات کنيد که برايشان ارزش قائل هستيد.

گام59: براي بهبود وضعيت خود تلاش کنيد.

گام60: توجه داشته باشيد که چه زماني بايد در نگرش ها تغيير ايجاد کنيد.
تاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

هفت علت مهمی که همیشه مانع خلاقیت شماست

۱۴ ۱۱ ۱۳۸۷

آیا تا به حال در شرایطی بوده اید که به خودتان بگویید «من هر چه قدر تلاش کنم باز هم موفق نخواهم شد؟» وقتی همیشه با وجود تلاش فراوان شکست بخورید یعنی یک جای کارتان از ریشه خراب است. یکی از این «جا های کار» قوه خلاقیت است! اگر در هر کاری هیچ خلاقیتی از خود نشان ندهید در آن کار موفق نخواهید بود.

هر عنوانی که داشته باشید (خصوصآ وبلاگ نویس) در کارتان به خلاقیت نیاز دارید پس منتظر معجزه نباشید و از همین حالا با همین مطلب دوران خلاقیت و موفقیت در زندگی تان را شروع کنید ، روی علت های زیر دقیق فکر کنید. هر کدام که راجع به شما صادق است را به خاطر بسپارید و در طی زمان مرحله به مرحله راه حل های آن را کشف کرده و سعی کنید حلش کنید.

علت ۱: شما به کار خود علاقه ندارید
این مشکل را خیلی از افراد دارند. همیشه دوست داشته اید طراح اتومبیل شوید اما چشم به هم زده اید و می بینید آن چه دارید فوق لیسانس مهندسی نساجی است و نزدیک سی سال سن!
خوب در این شرایط نمی شود انتظار داشت شما صبح به صبح با ایده های نابی در رابطه با نساجی از خواب برخیزید و با شوق و ذوق سر کار روید. از من انتظار نداشته باشید راه حل دقیق را جلوی پای شما بگذارم چون هیچ کس به خوبی خودتان نمی تواند برای آینده تصمیم گیری کند اما در این حد بگویم که یا باید سراغ طراحی اتومبیل بروید یا باید به نساجی علاقه مند شوید.

«من حتی یک روز هم در زندگی ام کار نکردم ، آنها همش تفریح بود.» (ادیسون)

علت۲: شما امور مهم از غیر مهم را به خوبی تشخیص نمی دهید
در این رابطه قبلآ یک بار بحث کرده ایم. مشغول بودن به معنی مفید بودن نیست. اینکه شما از شش صبح تا نه شب سر کار هستید تضمینی برای موفقیت شما نیست. وقتی ساعت کاری تان به بحث راجع به فوتبال و ناهار و نماز و جوک و اسم ام اس و بلوتوث و… خلاصه می شود نتیجه هم مشخص است. موقعی انتظار نتیجه خوب داشته باشید که واقعآ کار کنید. حتی اگر یک ساعت کار مفید انجام دهید نتیجه آن را خواهید دید اما صرفآ سر کار رفتن نتیجه خوب به همراه نخواهد داشت.

«مشغول بودن همیشه به معنی مفید بودن نیست، کار واقعی وقتی مشخص می‌شود که نتیجه خوبی بدهد و برای گرفتن نتیجه خوب چیزهایی از قبیل برنامه‌ریزی، هماهنگی، ذکاوت، شجاعت و… لازم است. با تظاهر کردن چیزی درست نمی‌شود.» (ادیسون)

علت۳: شما خیلی زود دلسرد می شوید
امروز با شوق و ذوق راجع به ایده جدید تان با همه بحث می کنید و فردا به همه می گویید« ایده مسخره ای بود فایده نداشت ، یه فکر دیگه کردم….»
در این حالت یا راه درست فکر کردن و تصمیم گرفتن را بلد نیستید یا زود دلسرد می شوید. به جای اینکه هر روز یک ایده جدید بدهید ماهی یک ایده را عملی کنید. از میان فکر های تان  بهترین را انتخاب کنید و روی آن وقت بگذارید و با پشتکار جلو بروید.

«من هزاران بار شکست نخوردم! بلکه هزاران راهی را یاد گرفتم که به درست شدن یک لامپ ختم نمی شد.» (ادیسون)

علت۴: شما اشتباهات خود را زود فراموش می کنید
همه ما اشتباه می کنیم ، هیچ شک و ایرادی هم به این وارد نیست و این کاملآ طبیعت انسان است. اما اینکه هر دفعه اشتباه قبلی تان را از یاد ببرید  و دوباره آن را تکرار کنید به هیچ وجه قابل قبول نیست. وقتی اشتباهی می کنید به خود بگویید این برایم درس خوبی شد که دیگه هرگز این اشتباه را تکرار نکنم و این را به خاطر بسپارید.

علت۵: شما به کار کردن عادت ندارید
اگر همیشه عادت داشته اید از نه صبح تا پنج عصر بنشینید پشت میز و امضا یا مهر بزنید انتظار نداشته باشید در کار جدید تان خلاقیت فوق العاده ای داشته باشید. یک شبه هیچ چیز عوض نخواهد شد پس فقط به کاری که می کنید ایمان داشته باشید و با پشتکار و صبر جلو بروید.

«صبر و شکیبایی کلید موفقیت است فقط باید به آن ایمان داشته باشید.» (ادیسون)

علت۶: شما وقفه زیادی بین کار ها می اندازید
اصلآ و ابدآ مشکلی با یک استراحت و تفریح به موقع نیست اما باید همیشه به یاد داشته باشید چه موقع هر چیزی کافی است و برای انجام دادن آن چه به نفع تان است اراده داشته باشید.

علت۷: شما شیوه زندگی نا سالمی دارید
Lifestyle یا «شیوه زندگی» و Healthy یا «سالم» از جمله کلماتی است که ایرانی ها عمومآ به کار نمی برند و حتی یه جورایی  معادل دقیقی هم برای آنها در فارسی نداریم چون معنی ای که Lifestyle یا Healthy در انگلیسی می دهد عینآ همان مفهوم در کلمات «شیوه زندگی» و «سالم» را نمی رساند.

 منظورم اینجا از شیوه زندگی نا سالم چیه؟ این که شب مسواک نزده (باور کنید!) جلوی تلویزیون روشن خوابتان ببره و صبح با صدای زنگ وحشتناک ساعت تان از خواب بپرید و صبحانه نخورده در حالی که لی لی کنان در حالی که سعی دارید همین طور که می دوید بند کفشتان را هم ببندید از خانه بیرون بزنید! باور بکنید یا نه «شیوه زندگی» یکی از مهم ترین عوامل موفقیت شماست. پس به زندگی تان نظم و ترتیب دهید و آن را درست مدیریت کنیدتاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد
عجیب ترین اماكن ورزشی
اگر هر کدام از عکس ها باز نشدند روی آن عکس
رایت کلیک کنید و گزینه Show Picture را انتخاب نمایید.

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

در سنگاپور مقامات مساله کمبود جا برای احداث یک استادیوم فوتبال را به خوبی حل کردند. آنها یک زمین فوتبال را روی یک پلات فورم شناور کاملا فولادی ساختند. طول زمین 110 متر و عرض آن 83 متر بوده و می تواند 1070 تن وزن معادل وزن 9000 نفر را تحمل کند. جایگاه تماشاگران ظرفیت 30 هزار نفر را دارد. این استادیوم فوتبال شناور در سال 2012 تکمیل می شود.

 

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

دلیلی ندارد ماموریت فضایی مانع ورزش کردن یک فضانورد شود. سونیتا ویلیامز فضانورد آمریکایی کاملا از این مساله آگاه بود. او در روز 16 آوریل 2007 از فاصله دور یا به عبارت بهتر از ایستگاه فضایی بین المللی در مسابقه مشهور دوی ماراتن بوستون شرکت کرد. سونیتا روی یک تردمیل مسافت 42 کیلومتر و 195 متر را در زمان 4 ساعت و 24 دقیقه پیمود و به گفته برگزارکنندگان دوی ماراتن بوستون به مقام چهارده هزارم دست یافت.

 

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

در ماه اوت سال 2001 به ابتکار باشگاه آندیانو بولیویانو یک گروه از راهنمایان بولیویایی سلسله جبال آند مرتفع ترین مسابقه فوتبال تاریخ را برگزار کردند. 22 بازیکن و داور مسابقه در قله آتش فشان ساخاما به ارتفاع بیش از 6500 متر دیداری در دو وقت 20 دقیقه ای را برگزار کردند. جالب اینکه آنها برای صعود به قله ساخاما 3 روز وقت صرف کرده بودند.

 

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

در سال 2005 راجر فدرر و آندره آغاسی در محل باند فرود هلی کوپتر برج العرب دبی در ارتفاع 321 متری مرتفع ترین دیدار تنیس تاریخ را به نمایش گذاشتند.

 

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

بازی گلف روی برف ، چرا که نه؟ هر سال در ناحیه مژو در فرانسه اسنو گلف کاپ این مسابقه را برگزار می کند. فیلیپ گیلهم در 7 دسامبر 2008 در آلپ شمالی در ارتفاع 4705 متری به بازی گلف برداخت.

 

 

 

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

دوچرخه سواری کراس در شیب های تند و تیز کوه های راکی در ایالت یوتا در آمریکا می تواند بسیار پر هیجان باشد.

 

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

دوبی ، بیابان و آفتاب سوزانش و پیست اسکی اش! «اسکی دبی» بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده جهان در قلب بیابان است که در نوامبر 2005 افتتاح شدتاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

تست روانشناسی عشقولانه

سناریوهای زیر تلاش می‌کنند که دیدگاه شما نسبت به عشق را توضیح دهند:

1- پایان دنیا نزدیک است. اگر فقط بتوانید یک نوع از حیوانات را نجات دهید، کدام را انتخاب می‌کنید؟

الف) خرگوش ___ ب) گوسفند___ پ) گوزن___ ت) اسب

2- به آفریقا رفته‌اید. به هنگام بازدید از یکی از قبیله‌ها، آنها اصرار می‌کنند که یکی از حیوانات زیر را به عنوان یادگاری با خود ببرید. کدام را انتخاب می‌کنید؟

الف) میمون___ب) شیر___پ) مار___ت) زرافه

3- فرض کنید خطای بزرگی انجام داده‌اید و خداوند برای مجازات شما تصمیم گرفته است که به جای انسان، شما را به صورت یکی از حیوانات زیر در آورد. کدام را انتخاب می‌کنید؟

الف) سگ___ب) گربه___پ) اسب___ت) مار

4- اگر قدرت داشتید که یک نوع از حیوانات را برای همیشه از روی کره زمین نابود کنید، کدام را انتخاب می‌کردید؟

الف) شیر___ب) مار___پ) تمساح___ت) کوسه

5- یک روز، با حیوانی برخورد می‌کنید که می‌تواند با شما به زبان خودتان صحبت کند. دلتان می‌خواهد که کدامیک از حیوانات زیر باشد؟

الف) گوسفند___ب) اسب___پ) خرگوش___ت) پرنده

6- در یک جزیره دور افتاده، تنها یک موجود زنده به عنوان همدم و همراه شما وجود دارد. کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

الف) انسان___ب) خوک___پ) گاو___ت) پرنده

7- اگر قدرت داشتید که هر نوع حیوانی را اهلی و دست‌آموز کنید. کدامیک از حیوانات زیر را به عنوان حیوان خانگی خودتان انتخاب می‌کردید؟

الف) دایناسور___ب) ببر___پ) خرس قطبی___ت) پلنگ

8- اگر قرار بود برای 5 دقیقه به صورت یکی از حیوانات زیر در می‌آمدید، کدامیک را انتخاب می‌کردید؟

الف) شیر___ب) گربه___پ) اسب___ت) کبوترپاسخ ها

1- در زندگی واقعی، برای چه نوع آدمهایی جذابیت و کشش دارید.
الف: خرگوش– کسانی که دارای شخصیت دوگانه هستند، به سردی یخ در ظاهر اما به گرمی آتش در باطن.
ب: گوسفند– مطیع و گرم.
پ: گوزن– زیبا و آداب دان.
ت: اسب- کسانی که غیرقابل جلوگیری، بی‌بند و بار و آزاد هستند.

2- در فرایند ابراز عشق و درخواست ازدواج، کدام رویکرد برای شما خوشایندتر و موثرتر است.
الف: میمون – مبتکر و باذوق که هیچگاه احساس خستگی نکنید.
ب: شیر- سرراست، صاف و پوست کنده به شما بگوید که دوستتان دارد.
پ: مار- دمدمی مزاج، پر نوسان، نفس گرم و عشق سرد.
ت: زرّافه- صبور، هرگز شما را رها نکند.

3- دلتان می‌خواهد معشوقتان چه عقیده‌ای در باره شما داشته باشد.
الف: سگ- باوفا، صادق، ثابت قدم.
ب: گربه- شیک و زیبا.
پ: اسب- خوش بین.
ت: مار- انعطاف‌پذیر.

4- چه اتفاقی باعث می‌شود که شما رابطه‌تان را قطع کنید/ از چه خصوصیتی بیش از همه نفرت دارید.
الف: شیر- متکبر و خودخواه، امر و نهی کن.
ب: مار- هیجانی و دمدمی مزاج، نمی‌دانید چگونه او را خوشحال کنید.
پ: تمساح- خونسرد، بیرحم، سنگدل.
ت: کوسه- ناامن.

5- دوست دارید چه نوع رابطه‌ای با او برقرار سازید.
الف: گوسفند- سنتی، بدون آن که چیزی بگوئید او بفهمد چه می‌خواهید، ارتباط برقرار کردن از طریق قلب‌ها.
ب: اسب- هر دو بتوانید درباره همه چیز با هم صحبت کنید، هیچ چیز مخفی در میان نباشد.
پ: خرگوش- رابطه‌ای که همیشه خود را گرم و عاشق او حس کنید.
ت: پرنده- رابطه‌ای پایدار و طولانی و بالنده.

6- آیا به او خیانت می کنید.
الف: انسان- شما به جامعه و اخلاقیات احترام می‌گذارید، پس از ازدواج هیچ کار خلافی نمی‌کنید.
ب: خوک- نمی‌توانید در مقابل تمایلاتتان مقاومت کنید، به احتمال زیاد خیانت می‌کنید.
پ: گاو- خیلی سعی می‌کنید که چنین کاری نکنید.
ت: پرنده- شما هرگز نمی‌توانید استوار و ثابت قدم باشید، شما واقعاً برای ازدواج مناسب نیستید و نمی‌خواهید تعهدی بپذیرید.

7- درباره ازدواج چه فکر می‌کنید.
الف: دایناسور- شما خیلی بدبین هستید و فکر می‌کنید این روزها دیگر ازدواج سعادتمندانه وجود ندارد.
ب: ببر- شما به ازدواج به صورت یک چیز گرانبها فکر می‌کنید. پس از آن که ازدواج کردید، پیوند زناشویی و همسرتان را بسیار باارزش و گرامی می‌دارید.
پ: خرس قطبی- شما از ازدواج می‌ترسید، فکر می‌کنید آزادیتان را از شما خواهد گرفت.
ت: پلنگ- شما همیشه طالب ازدواج بوده‌اید ولی در واقع، شناخت دقیقی از آن ندارید.

8- در این لحظه، به عشق چگونه فکر می‌کنید.
الف: شیر- شما همیشه تشنه عشقید و می‌توانید هر کاری برای آن بکنید اما به راحتی در دام عشق نمی‌افتید.
ب: گربه- شما خیلی خودمحور و خودخواهید. شما فکر می‌کنید عشق چیزی است که می‌توانید به دست آورید و هرگاه که خواستید آن را دور بیاندازید.
پ: اسب- شما نمی‌خواهید در قید و بند یک رابطه پایدار قرار بگیرید. به هر چمن که رسیدی گلی بچین و برو.
ت: کبوتر- شما به عشق به صورت یک تعهد دو طرفه فکر می‌کنید.تاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

آیا می دانستید؟ (سری 16)

آیا می دانستید گربه ماهی بیش از ۲۷۰۰۰ عضو چشایی دارد؟

آیا می دانستید کشتی ملکه الیزابت دوم بابت هر گالون (=3لیتر) سوختی که می سوزاند فقط یک و نیم متر حرکت می کند؟

آیا می دانستید که سالانه ۴ هزار نفر غیر سیگاری در اثر همنشینی با افراد سیگاری به سرطان ریه مبتلا شده و جان می سپرند؟

آیا می دانستید که در زیمبابوه از هر ۵ نفر یکی مبتلا به بیماری ایدز است؟

آیا می دانستید که هر ۱۳ دقیقه یک کتاب جدید در امریکا منتشر می شود؟

آیا می دانستید که حد متوسط مطالعه کتاب در بین ایرانیان ۳ دقیقه در سال است؟

آیا می دانستید که رشد تعداد ماشینها در جهان سه برابر رشد جمعیت انسانهاست.؟

آیا می دانستید که از جمعیت ۶ میلیاردی جهان 5/1 میلیارد نفر از آب آشامیدنی محرومند و 6/1 میلیارد نفر به برق دسترسی ندارند؟

آیا می دانستید که مار می تواند تا نیم ساعت بعد از قطع شدن سرش نیش بزند؟

آیا می دانستید که اثر سیب در بیدار نگهداشتن افراد در شب بیشتر از قهوه و کافین است؟

آیا می دانستید که ۵۵ درصد سوانح هوایی در زمان نشستن هواپیما و ۳۰ درصد در هنگام برخاستن هواپیما رخ می دهد؟

آیا می دانستید که در تایوان بشقاب های گندمی درست می شود و افراد بعد از خوردن غذا، بشقاب هایشان را هم می خورند؟

آیا می دانستید که گوش و بینی در تمام طول عمر انسان در حال رشد می باشند و بزرگتر می شوند؟

آیا می دانستید که آب دریا بهترین ماسک زیبایی پوست است؟

آیا می دانستید که اولین مردمانی که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند؟

آیا می دانستید که فقط پشه ماده نیش می زند و از پروتین خون مکیده شده جهت تخم گذاری استفاده می کند؟

آیا می دانستید که به طور متوسط شما روزی ۵۰۰۰ کلمه صحبت می کنید که ۸۰% آن با خودتان است؟

آیا می دانستید که هر چشم مگس دارای ۱۰ هزار عدسی است؟

آیا می‌دانستید در برج ایفل دو و نیم میلیون پیچ به کار رفته است؟

آیا می‌دانستید طول رگهای بدن انسان پانصد و شصت هزار کیلومتر است؟

آیا می‌دانستید هشت پا با وجود داشتن بدنی بزرگ می­تواند از سوراخی به قطر پنج سانتیمتر عبور کند؟

آیا می‌دانستید تنها موجودی که می­تواند به پشت بخوابد انسان است؟

آیا می‌دانستید چشم سالم انسان می­تواند ده میلیون رنگ مختلف را ببیند و آنها را از یکدیگر تمیز دهد؟

آیا می‌دانستید تعداد افرادی که سالانه از نیش زنبور می­میرند بیشتر از کسانی است که سالانه از نیش مار می­میرند؟

آیا می‌دانستید خورشید روزانه معادل صد و بیست و شش هزار میلیارد اسب بخار انرژی به زمین می‌فرستد؟

آیا می‌دانستید گرده گل هرگز فاسد نمی شود و از محدود مواد طبیعی است که تا زمان نا محدودی باقی می­ماند؟

اسم تمام قاره‌ها با همان حرفی که آغاز شده است پایان می‌یابد.

مقاوم‌ترین ماهیچه در بدن، زبان است.

کلمه «ماشین‌تحریر» (TYPEWRITER) طولانی‌ترین کلمه‌ای است که می‌توان با استفاده از حروف تنها یک ردیف کیبورد ساخت.

شما نمی‌توانید با حبس نفستان، خودکشی کنید.

محال است که آرنج‌تان را بلیسید.

جلیقه ضد گلوله، ضد آتش، برف‌پاک‌کن‌های شیشه جلوی اتومبیل و چاپگرهای لیزری توسط زنان اختراع شدند.

پروانه‌ها با پاهایشان می‌چشند.

نظیر اثرانگشت، اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است.

اکثر افراد در کمتر از 7 دقیقه خوابشان می‌برد!

56% افرادی که دست چپ هستند، تایپیستند.

غیر ممکن است که بتوانی با چشمان باز، عطسه کنی!

ما در طول زندگی‌مان، 18 کیلو پوست می‌اندازیم.

یکی از شگفتی‌های ریاضی این است‌ که وقتی عدد 111111111 را در خودش ضرب کنی، جواب خواهد شد؛ 12345678987654321

«Dreamt» تنها کلمه‌ایست که در زبان انگلیسی با mt تمام می‌شود!!

تنها لغتی که در انگلیسی با تمام اصوات، پشت سر هم ادا می‌شود «subcontinental» می‌باشد.

لئو‌ناردو داوینچی می‌توانسته با یک دستش بنویسد و با دست دیگرش نقاشی کند!

فاصله بین مچ دست تا آرنج برابر با طول کف پا است.

از دست دادن تنها 1% از آب بدن موجب تشنگی می شود.

زنان دو برابر مردان چشمک می زنند.

خورشید ۳۳۰۳۳۰ مرتبه بزرگتر از زمین است!

حرف E بیشتر از تمام حروف انگلیسی، در کلمات بکار می‌رود در حالیکه حرف Q کمترین کاربرد را دارد!

کوتاهترین جمله کامل در زبان انگلیسی I am است.

هر تکه کاغذ را نمی‌توان بیش از 9 بار تا کرد.

وقتی مگس بر روی یک میله فولادی می‌نشیند، میله فولادی به اندازه دو میلیونیم میلیمتر خم می‌شود.

عدد 2520 را می‌توان بر اعداد 1 تا 10 تقسیم نمود، بدون آن‌که خارج قسمت کسری داشته باشد.

شیشه در ظاهر جامد به نظر می‌رسد ولی در واقع مایعی است که بسیار کند حرکت می‌کند.

در هر ثانیه بیش از 5000 بیلیون بیلیون الکترون به صفحه تلویزیون برخورد می‌کند و تصویری را که شما تماشا می‌کنید، بوجود می‌آورد.

شانس شبیه بودن دو اثر انگشت، یک به 64 میلیارد است.

تنها قسمت بدن که خون ندارد، قرینه چشم است

سوسکها سریعترین جانوران 6 پا می باشند. با سرعت یک متر در ثانیه.

خرگوشها و طوطی ها بدون نیاز به چرخاندن سر خود قادرند پشت سر خود را ببینند.

کرگدنها قادرند سریعتر از انسانها بدوند.

هیچ پنگوئنی در قطب شمال وجود ندارد.

مادر و همسر گراهام بل مخترع تلفن هر دو ناشنوا بوده اند.

کانادا یک واژه هندی به معنی "روستای بزرگ" است.

10 درصد وزن بدن انسان (بدون آب) را باکتریها تشکیل می دهند.

11 درصد جمعیت جهان را چپ دستان تشکیل می دهند.

از هر 10 نفر، یک نفر در سراسر جهان در جزیره زندگی می کند.

98 درصد وزن آب از اکسیژن تشکیل یافته است.

یک اسب در طول یک سال 7 برابر وزن بدن خود غذا مصرف می کند.

رشد دندانهای سگ آبی هیچگاه متوقف نمی گردد.

قلب والها تنها 9 بار در دقیقه می تپد.

چیتا قادر است در حداکثر سرعت خود گامهایی به طول 8 متر بر دارد.

شامپانزه ها قادرند مقابل آینه چهره خود را تشخیص دهند اما میمونها نمی توانند.

عمر سنجاقکها تنها 24 ساعت می باشد.

مدت زمان گردش سیاره عطارد به دور خود دو برابر مدت زمان گردش آن بدور خورشید است.

روشنایی قرص کامل ماه 9 برابر هلال ماه می باشد.

یک خرس بالغ قادر است با سرعت یک اسب بدود.

قلب یک جوجه تیغی در حالت عادی 190 بار در دقیقه می زند که در دوران خواب زمستانی به 20 بار در دقیقه کاهش می یابد.

آماری عجیب در مورد انسان هااين محققان حد متوسط عمر بشر را هفتاد سال گرفته اند که در اين مدت انسان 13 سال حرف مي زند، 6 سال غذا مي خورد و 23 سال نيز مي خوابد.

هر نفر به طور متوسط صدها تن غذا مي خورد. اگر وزن افراد را 75 تا 80 کيلو گرم بگيريم بايد گفت هر فرد در عمر خود 1250 تا 1335 برابر وزنش غذا مي خورد. در مدت يک روز يا 24 ساعت 1000 ليتر هوا تنفس مي کند وقلبش در هر 1 دقيقه 80 تا 100 بار مي زند. با اين شرايط قلب انسان در طول زندگيش دو ميليارد و58 ميليون بار بدون وقفه واغلب بدون کوچکترين مشکلي مي زند.

انسان تنها موجودي است که راست قامت است و روي دو پا راه مي رود ودر طول روز به طور متوسط 20 هزار قدم بر مي دارد يعني 7 ميليون قدم در سال. در 70 سالگي تعداد اين قدمها به 500 ميليون مي رسد يعني 500 هزار کيلومتر راه رفته. با اين محاسبات مي توان نتيجه گرفت که هر فرد در طول زندگيش مي تواند 9 بار کره ي زمين را دور بزند و با پاي پياده به کره ي ماه برود با توجه به اينکه فاصله زمين تا ماه 390 هزار کيلومتر است .....

بدن انسان به وسيله ي پوشش شگفت انگيزي محافظت مي شود. اين پوشش پوست بدن است که در هر ساعت 30 ميليون ميکروب روي آن مي نشيند و 29 ميليون آن کشته مي شود و پس از 2 ساعت از اين 30 ميليون فقط 7 هزار تاي آن باقي مي ماند.

در بدن انسان بين 2 تا 4 ميليون نقطه ي درد و جود دارد که حساسيت آن نسبت به موقعيت پوست بدن فرق دارد. بدن انسان قدرت مقاومت شگفت انگيزي دارد و مي تواند گرماي 44 تا 45 درجه را تحمل کند و حتي اگر به تدريج گرم شود در فضاي خشک مي تواند 150 تا 160 درجه حرارت را تحمل کند و بالاترين ميزان برودت که بدن قادر به ايستادگي در برابر آن است 27 درجه زير صفر است.

انسان مي تواند 52 روز تنها با خوردن آب زنده بماند. حساسترين عضو بدن چشم است که مي تواند 10 هزار رنگ را تشخيص دهد وبالاخره اينکه نوزادان تا 8 ماهگي دنيا را سياه وسفيد مي بينند. تاريخ : یکشنبه دهم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد
دعای یه شهرویی بعد از نماز: خدایا! مواظب خودت باش!

-یه شهرویی رفته بوده تماشاي مسابقه دو و ميداني، وسط مسابقه از بغليش ميپرسه: ببخشيد، اينا واسه چي دارن ميدون؟! يارو ميگه: براي اينكه به نفر اول جايزه ميدن. شهرویی يه کم فكر ميكنه، ميپرسه: پس بقيشون واسه چي دارن ميدون؟!!

- دختر و پسر جواني باهم توي پارک راه مي رفتند. پسر به دختر گفت عزيزم اگر ين درخت کاج مي توانست حرف بزند، درباره ما چه مي گفت؟
مي گفت من کاج نيستم، بلوطم احمق جان!

شهرویی  مسجد مي سازه، هيچ كس نمي رفته اونجا نماز بخونه. يه تابلو مي زنه روش مي نويسه:
نماز صبح يك ركعت، خوابيده، با شير و كيك، همه روزه از ساعت 8 تا 10 صبح!تاريخ : دوشنبه چهارم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

با استفاده از عکس و انتخاب انگشت شخصیت خود را بشناسید
 

  

آیا تا به حال بطور دقیق به انگشتان دستان خود نگاه کرده اید؟ تا به حال فکر کرده اید که به کدامیک علاقه بیشتری نسبت به بقیه دارید؟ با دقت نگاه کنید، سپس توضیح مربوط به آن را بخوانید.


 

 
انگشت شماره 1

این انگشت نماد مسایل مادی و ثروت است و کسانی که این انگشت را انتخاب میکنند، اقتصاد دانان خوبی هستند و معمولا از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند.
 


 

انگشت شماره 2

این انگشت نماد کار میباشد و اشخاصی که به این انگشت اهمیت بیشتری میدهند انسانهای کاری هستند و بطور کلی وجدان کاری خوبی دارند و موفقیت زیادی در کارها دارند.
 


 

انگشت شماره 3

این انگشت میزان اهمیت به خود فرد را نشان میدهد، افرادی که این انگشت را انتخاب میکنند، در مورد همه چیز اول به خود اهمیت داده و تا حدودی خودپرست و خودخواه هستند.
 


 

انگشت شماره 4

این انگشت نماد محبت و عشق است و کسانی که این انگشت را انتخاب میکنند، انسانهای احساساتی و عاطفی هستند و همواره به دنبال محبت و خوشحال کردن دیگران هستند.
 


 

انگشت شماره 5

این انگشت نماد خانواده و فرزند هست و کسانی که به این انگشت علاقمند هستند، افرادی هستند که به خانواده پایبند بوده و به زندگی مشترک و بطور کلی روابط بین افراد اهمیت می دهند

 

 تاريخ : یکشنبه سوم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد


دعواي ستاد كروبي و احمدي نژاد يكي از ديدني ترين دعواهاي انتخاباتي ميشه , حالا آقاي كرباسچي شما هم غصه نخور , آقاي احمدي نژاد هم داره پولها رو ميده البته معلوم نيست چطور توي اين چهار سال همه رو جمع كرده و بيست روز مونده به انتخابات يادش افتاده كه بايد بين مردم پول پخش كنه.صرفه جويي در دادن پول براي حمل و نقل و ترابريخوب اين هم دستمال توالت براي كسايي كه توي توالت حوصلشون حسابي سر ميره البته همونطوري كه پائينش نوشته 1 قهوه ايي , 2 - قهوه ايي و ....خانوم مگه ميخواي سورتمه بكشن كه بستيشون به همديگهوقتي زياد تر از تحمل بارش كنيد , نتيجه اش اين ميشه .البته زيادي بارش هم نكرده ها , فقط ميزون نبوده.اي بسوزه پدر اعتياد , البته اعتياد به اينترنت . با اينكه حال و روز ما هم همچين بي شباهت به اين همدرد نيست.وقتي بعضي چيزها ژنتيكي هست يعني ژنتيكيه ديگه , حالا بياين كلي سخنراني براي اين آقا پسر كنجكاو بكنيدكلاس شناي تضميني , صد در صد گارنتيتاريخ : یکشنبه سوم خرداد ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد

شاهکار

http://www.iranalive.org

امان از دست گربه ها

 

 

http://www.iranalive.org

 

 

 http://www.iranalive.org :

تاکسی  داریم تا تاکسی


http://www.iranalive.org
شومینه با سوخت اتمی

 
http://www.iranalive.org
آگهی مزایدهhttp://www.iranalive.org
قابل توجه سیگاریهای محترم در مشهد مقدس


http://www.iranalive.org
ماشینهای منکراتیhttp://www.iranalive.org
دزد گیر خیلی حرفه ای

 
 
http://www.iranalive.org


http://www.iranalive.org
Photo of Hesam7khat on Netlog

http://www.iranalive.org

http://www.iranalive.org

http://www.iranalive.org

http://www.iranalive.org

این هم از نماینده مجلس:خودتون قضاوت.....


http://www.iranalive.org


http://www.iranalive.org


http://www.iranalive.org
 


http://www.iranalive.org

 

http://www.iranalive.org

 تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۸ | نویسنده : علی اشراقی راد
کال منیجرکال منیجرتاريخ : یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
 
 

رسول اکرم (ص) : کسی که به دعا توفیق یابد بدبختی ندارد و وقتی خدا توفیق خود را برای دعا فراهم نمود علامت آن است که درهای رحمت را به روی او گشوده است .(وسائل الشیعه)


 


امام محّمد باقر (ع) : هیچ چیز نزد خدا برتر از سوال و درخواست آنچه که در نزد اوست نمی باشد.


 


امام صادق (ع) : خدا عزوجل خوشش نمی آید که بندگانش از همدیگرخواهش و  درخواست کنند و همین مطلب را در مورد خودش دوست دارد چون خداوند عزوجل خوشش می آید که از او سوال و در خواست کنند و نعمت های خداوند را از او خواهند.


 


امام صادق (ع) : هنگامی که بنده مومن دعا کند خداوند عزوجل به فرشتگان گوید با این که دعای این بنده مستجاب است در عین حال حاجتش را دیرتر برآورید چون من دوست دارم آوازش را بشنوم .


 


امام موسی کاظم (ع) : از برای هر مرض دوا و دعاییست ، هرگاه خدای تعالی به خاطر بیمار رساند که دعا کند به تحقیق اذن داده است در شفای او .

چگونه باور کنیم که دیگری راز ما را نگهداری خواهد کرد، در صورتی که خودمان از نگهداریش عاجز بودیم؟


"لارشفوکوله"


هر عقیده و مذهبی داشته باشیم، احساس همه ما این است که هیچ نیکی بدون پاداش، و هیچ زشتی بدون مجازات نخواهد ماند.


"دکتر ماردن"


پای دونده همیشه چیزی بدست خواهد آورد ولو اینکه خار باشد.


تا تو سخن نگفته‌ای، اختیار آن را در دست داری ولی وقتی که گفتی، تو در اختیار آن هستی.


"امام علی"


هر چیز را که نگهبان بیشتر بود، استوارتر می‌گردد، مگر راز که نگهدار آن هر چند زیاد باشد، آشکارتر گردد.


"افلاطون"


بیشتر مردان موفق، موفقیت‌های خود را مرهون استعدادهای استثنائی یا فرصتهای متفاوت نیستند، بلکه از همان فرصتها و استعدادهای معمولی که در اختیار دیگران هم بوده است، به نحو صحیح بهره گرفته‌اند.

 

به من بگو چه اشخاصی را می‌پسندی، تا بگویم تو خودت کیستی و از هوش و ذوق و اخلاق چه مایه داری؟


"سنت بو"


زندگی دو نیمه است : نیمه اول در انتظار نیمه دوم ، نیمه دوم در حسرت نیمه اول


"اسپنسر جانسون"


بهتر آن است که پیش از وقوع حادثه بیمناک باشیم و پس از وقوع آن آسوده دل. نه اینکه پیش از حادثه آسوده دل و پس از آن بیمناک.


" چرچیل"


معلم نفس خود و شاگرد وجدان خویش باش.


 


هیچ چیز در دنیا اتفاقی نیست.


"ابوعلی سینا"


حضور در زمان حال ، یعنی دور کردن حواس پرتی ها و توجه به آنچه در همین لحظه است.


"دایر"


بهترینها و زیباترینها در جهان نه دیده می شود و نه حتی لمس میشود، آنها را تنها باید در دل، دیده و لمس کرد.


"جانسون"


حقیقت را همانطور که هست بپذیر.


"شکسپیر"


 
 
 
 
 
 
 
کسي را كه دوست داري رهايش كن اگر سوي تو برگشت از آن توست و اگر برنگشت از اول براي تو نبوده
(( شكسپير ))

هميشه حرفي رو بزن که بتوني بنويسيش
چيزي رو بنويس که بتوني پاش امضا کني
چيزي رو امضا کن که بتوني پاش بايستي
ناپلئون

انسان همچون رودخانه است ، هرچه عميقتر باشد آرام تر و متواضع تر است

مثل آلماني:
افتادن در گل و لاي ننگ نيست، ننگ در اين است که آنجا بماني .

بزرگترين پند زندگي اين است كه گاهي احمق ها درست مي گويند.! چرچيل

افکار خوب معمار و آفرِيننده هستند و آرزو قلابي است که هرچيز رابه جانب ما ميتواند بکشد ديل کارنگي
زندگي انسان چيزي نيست جز تفکر او.
جيمز ويليامز

هر حرکتي که چيزي به وجود شما نيافزايد , چيزي از آن خواهد کاست و حرکتي که اثرش خنثي باشد وجود ندارد !
ديل کارنگي

بگذاريد وبگذريد.ببينيد ودل نبنديد.چشم بياندازيدودل نبازيدكه دير يازود بايد گذاشت وگذشت.علي(ع)اينشتين : من مي خواهم بدانم (خدا ) چگونه اين جهان را خلق كرده است . علاقه اي به اين يا آن پديده ندارم . در( طيف) اين يا آن عنصر لطفي نمي بينم . من ميخواهم انديشه هاي ( او ) را بدانم باقي جزييات است .


خواجه عبدالله انصاري : تا تو مرا بد خواهي و خود را نيك ، نه مرا بد آيد و نه تو را نيك .

لقمان خطاب به فرزندش : پسرم بزرگترين نفرين آنست كه همه چيز را تجربه كني

ولتر : زر اندوزاني كه براي مال دنيا كيسه دوخته اند بدانند كه لباس آخرت جيب ندارد .


بودا : آن كه خوشي خود را در رنج ديگران بجويد ، هر گز روي خوشي نمي بيند .

سات سيت آناندا : از آغاز حرفي در ميان نبود . گفتن اين حرف ، حرفي به ميان آورد .
بسياري از مردم از نظر شخصيت مادي به اوج کمال مي رسند
اما عقل آنها به اين مقام عادت ندارد.
و بسياري از آدمهاي ديگر به عکس .

__________________
وقتی به آینه مینگرید خودتان نیستید که میبینید بلکه تقلید
ساده لوحانه ای ست در هیئت تقارنی خوف انگیز


تاريخ : یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
کسي را كه دوست داري رهايش كن اگر سوي تو برگشت از آن توست و اگر برنگشت از اول براي تو نبوده
(( شكسپير ))

هميشه حرفي رو بزن که بتوني بنويسيش
چيزي رو بنويس که بتوني پاش امضا کني
چيزي رو امضا کن که بتوني پاش بايستي
ناپلئون

انسان همچون رودخانه است ، هرچه عميقتر باشد آرام تر و متواضع تر است

مثل آلماني:
افتادن در گل و لاي ننگ نيست، ننگ در اين است که آنجا بماني .

بزرگترين پند زندگي اين است كه گاهي احمق ها درست مي گويند.! چرچيل

افکار خوب معمار و آفرِيننده هستند و آرزو قلابي است که هرچيز رابه جانب ما ميتواند بکشد ديل کارنگي
زندگي انسان چيزي نيست جز تفکر او.
جيمز ويليامز

هر حرکتي که چيزي به وجود شما نيافزايد , چيزي از آن خواهد کاست و حرکتي که اثرش خنثي باشد وجود ندارد !
ديل کارنگي

بگذاريد وبگذريد.ببينيد ودل نبنديد.چشم بياندازيدودل نبازيدكه دير يازود بايد گذاشت وگذشت.علي(ع)اينشتين : من مي خواهم بدانم (خدا ) چگونه اين جهان را خلق كرده است . علاقه اي به اين يا آن پديده ندارم . در( طيف) اين يا آن عنصر لطفي نمي بينم . من ميخواهم انديشه هاي ( او ) را بدانم باقي جزييات است .


خواجه عبدالله انصاري : تا تو مرا بد خواهي و خود را نيك ، نه مرا بد آيد و نه تو را نيك .

لقمان خطاب به فرزندش : پسرم بزرگترين نفرين آنست كه همه چيز را تجربه كني

ولتر : زر اندوزاني كه براي مال دنيا كيسه دوخته اند بدانند كه لباس آخرت جيب ندارد .


بودا : آن كه خوشي خود را در رنج ديگران بجويد ، هر گز روي خوشي نمي بيند .

سات سيت آناندا : از آغاز حرفي در ميان نبود . گفتن اين حرف ، حرفي به ميان آورد .
بسياري از مردم از نظر شخصيت مادي به اوج کمال مي رسند
اما عقل آنها به اين مقام عادت ندارد.
و بسياري از آدمهاي ديگر به عکس .

__________________
وقتی به آینه مینگرید خودتان نیستید که میبینید بلکه تقلید
ساده لوحانه ای ست در هیئت تقارنی خوف انگیز


تاريخ : یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد

مصاحبه با خدا

I dreamed I had an interview with God.

در رويا ديدمکه با خدا حرف ميزنم

.So you would like to interview me? God asked

او از من پرسيد :آيا مايلي از من چيزي بپرسي؟

If you have the time? I said.

گفتم ....اگر وقت داشته باشيد....

God smiled. ?My time is eternity.

لبخندي زد و گفت: زمان براي من تا بي نهايت ادامه دارد

What questions do you have in mind for me?

چه پرسشي در ذهن توبراي من هست؟

What surprises you mostabout humankind?

پرسيدم: چه چيزي در رفتار انسان ها هست که شما را شگفت زده مي کند؟

God answered...

پاسخ داد:

That they get bored with childhood,

آدم ها از بچه بودن خسته مي شوند ...

they rush to grow up, and then

عجله دارند بزرگ شوند و سپس.....

long to be children again.

آرزو دارند دوباره به دوران کودکي باز گردند

That they lose their health to make money...

سلامتي خود را در راه کسب ثروت از دست ميدهند

and then lose their money to restore their health.

و سپس ثروتخود را در راه کسب سلامتي دوباره از صرف مي کنند....

That by thinking anxiously about the future,

چنان با هيجان به آينده فکر ميکنند.

they forget the present,

که از حال غافل مي شوند
such that they live in neither the present nor the future.

به طوري که نه درحال زندگي مي کنند نه در آينده

That they live as if they will never die,

آن ها طوري زندگي مي کنند.،انگار هيچ وقت نمي ميرند

and die as though they had never lived.

و جوري مي ميرند ....انگار هيچ وقتزنده نبودند

we were silent for a while.

ما براي لحظاتي سکوتکرديم

And then I asked.

سپس من پرسيدم..

As a parent, what are some of life's lessons you want your children to learn

مانند يک پدر کدام درس زندگي را مايل هستي که فرزندانتبياموزند؟

To learn they cannot make anyone love them.

پاسخ داد:ياد بگيرند که نميتوانند ديگران را مجبور کنند که دوستشانداشته باشند

All they can do

ولي مي توانند

is let themselves be loved.

طوري رفتار کنند که مورد عشق و علاقه ديگرانباشند

To learn that it is not good to compare themselves to others.

ياد بگيرند که خود را با ديگران مقايسه نکنند

To learn to forgive by practicing forgiveness.

ياد بگيرند ...ديگران راببخشند با عادت کردن به بخشندگي

To learn that it only takes a few seconds to open profound wounds in those they love,

ياد بگيرند تنهاچند ثانيه طول مي کشد تا زخمي در قلب کسي که دوستش داريدايجاد کنيد

and it can take many years to heal them.

ولي سال ها طول مي کشد تا آن جراحترا التيام بخشيد

To learn that a rich person

ياد بگيرند يکانسان ثروتمند کسي نيست که دارايي زيادي دارد

is not one who has the most,but is one who needs the least

بلکه کسي هست که کمترين نيازوخواستهرا دارد

To learn that there are people who love them dearly,

ياد بگيرند کساني هستند که آن ها را از صميم قلب دوست دارند

but simply have not yet learned how to express or show their feelings.

ولي نميدانند چگونه احساس خود را بروز دهند

To learn that two people can

ياد بگيرند وبدانند ..دونفر مي توانند به يک چيز نگاه کنند

look at the same thing and see it differently?

ولي برداشت آن هامتفاوت باشد

To learn that it is not enough that they

يادبگيرند کافي نيست که تنها ديگران را ببخشند

forgive one another, but they must also forgive themselves.

بلکه انسان ها بايد قادر به بخشش و عفوخود نيز باشند

"Thank you for your time," I said

سپس من ازخدا تشکر کردم و گفتم

"Is there anything else you would like your children to know"

آيا چيز ديگري هم وجود دارد که مايل باشي فرزندانتبدانند؟

God smiled and said,Just know that I am here... always.

خداوند لبخندي زد و پاسخ داد: فقط اين که بدانند من اين جا و با آنها هستم..........براي هميشه
__________________
بخواهید تا به شما داده شود، جستجو کنید تا بیابید، در بزنید تا در به روی شما باز شود.


تاريخ : دوشنبه سیزدهم خرداد ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد

◄ دکتر فیروز نادری یکی ازمدیران ارشد سازمان فضایی آمریکا ناسا

 

 

 

 

 

 زندگی و تحصیلات

 

دكتر فيروز نادری كه در حال حاضر به عنوان يكی از مديران ارشد سازمان فضايی ناسا، نقشی كليدی در تعيين راهبردها و نظارت بر كل طرح‌ها و ماموريت‌های يكی از مهمترين مراكز فضايی اين سازمان بر عهده دارد، در سال 1325 در شيراز متولد شده و تحصيلات ابتدايی و متوسطه‌اش را در شيراز و تهران گذرانده است.   

 


وی در سال 1964 به آمريكا رفته و تحصيلات خود را تا مقطع دكتری مهندسی الكترونيك در دانشگاه كاليفرنيای جنوبی ادامه داده است. دكتر نادری، پس از پايان تحصيل به كشور بازگشت و ضمن گذراندن خدمت سربازی، مدتی در مركز «سنجش از دور ايران» فعاليت كرد. وی از حدود 26 سال پيش همكاری خود را با ناسا آغاز كرد و در اين مدت مشاغل فنی و مديريتی متعددی را در زمينه ماهواره‌های مخابراتی متحرك، رادارهای سنجش از دور، رصدخانه‌های تحقيقاتی اختر فيزيك ، اكتشاف مريخ و ساير اجرام منظومه شمسی برعهده داشت. دكتر نادری، فروردين ماه 1379 در شرايطی كه چندين ماموريت متوالی سازمان فضایی ناسا در پرتاب فضاپيما به سوی مريخ با شكست مواجه شده بود، به مديريت برنامه‌های اكتشافات مريخ منصوب شد و توانست در طی چهار سال، سه ماموريت مهم از جمله پرتاب دو كاوشگر مريخ‌نورد «روح» و «فرصت» را با موفقيت به انجام رساند. اين دانشمند ايرانی در پی اين موفقيت درخشان، در اسفند ماه سال گذشته به سمت معاون و مدير ارشد برنامه‌ريزی مركز JPL (آزمايشگاه پيشرانش جت) - از مهمترين مراكز فضايی ناسا - منصوب شده و در سمت جديد به عنوان مسئول طراحی برنامه‌ها و راهبردهای مركز، تجاربش در ماموريت‌های مريخ را در مطالعه ساير بخش‌های جهان از زمين تا كهكشان‌های دور به كار بسته است.وی همچنين مسئوليت طراحی چشم‌انداز راهبردی پنج تا 20 ساله JPL را برعهده دارد.
دكتر نادری در راستای سه دهه همكاری مستمر با سازمان فضایی ناسا، به دليل عملكرد درخشان علمی و مديريتی به دريافت عالی‌ترين نشان علمی اين سازمان (The Distinguished Service Medal) و نشان‌های متعدد ديگر از جمله نشان فن‌آوری فضايی Hall of Fame، جايزه Aviation Week 2004 Aerospace، نشان افتخار Ellis Island سال 2005 - به دليل همكاری‌های گسترده علمی كه به غنی‌تر شدن فهم جامعه منجر شده - و ... موفق شده است.تاريخ : چهارشنبه هشتم خرداد ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد


طریقه درس خواندن در دانشگاه های ایران


f3su4o

شروع ترم

2vuc754

یک هفته بعد از شروع ترم

2anww4

دو هفته بعد از شروع ترم

2q8rivq

قبل از میان ترم

143fjty

در طول امتحان میان ترم

20959mr

بعد از امتحان میان ترم

344cd5l

قبل از امتحان پایان ترم

ehesxt

اطلاع از برنامه پایان ترم

9r3q8i

7 روز قبل از پایان ترم

122osw6

6 روز قبل از پایان ترم

ogjree

5 روز قبل از پایان ترم
iy0hkz

4 روز قبل از پایان ترم

167429v

2 روز قبل از پایان ترم

2lj6nna

1 روز قبل از پایان ترم

xm1xe8

شب قبل از امتحان
iwrdwy

1 ساعت قبل از امتحان

69j7yx

در طول امتحان

4hqjar

هنگام خروج از سالن امتحان

20959mr

بعد از امتحانتاريخ : یکشنبه پنجم خرداد ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد

 توافقها ی فکری افلاطون و ارسطو

1.فلسفه فکری افلاطون مانند فلسفه ارسطو فلسفه شهر دولت است  فلسفه خود حکومتی و خود بسندگی شهر دولت .شهر دولت  خانه زندگی  اخلاقی فرد  است و خود نهادی اخلاقی برای افریدن شهروندان با فضیلت به شمار می روند فلسفه سیاسی آن دو یا بخشی از فلسفه ی اخلاقی یا اخلاق آن دور،بخشی از فلسفه آنها بود سیاستی که انها بررسی کردند سیاست در معنایی واقعی و عملی  نبود بلکه اخلاقی اجتماعی بود ؛و به دیگر سخن،سیاست عبارت  از اخلاقی اجتماعی .

2.افلاطون و ارسطو از منتقدان شهر دولت دمکراتیک  بودند که به یک مجمع کم توان با زرگان تبدیل  شده بود  وپیوسته انظباط را کنار می گذاشت  در این شهر دولت برابری کامل وجود داشت و نه برابری به تناسب افتخارات بدون تبعیض نصیب همه شهروندان بود نه تنعا این بلکه همگان در نظارت عمومی کارهای عمومی  دخالت داشتند چنین شهر دولتی به عقیده  افلاطون   و ارسطو در واقع  اصلاً دولت نبود بنا براین آنها منتقدان شهر دولت و بو یژه آن بودند

3.ارسطو و افلاطون دولتی  کمال مطلوب بر پا داشتند که در آن عدالت  و درستی حکمفر ماست  البته بین دولت ها کمال مطلوب آنها وجود داشت  دولت کمال مطلوب ارسطو  بی روح بود ،اندکی بهتر از نسخه کم رنگ بهترین   دولت که افلاطون ساخته و پرداخته بود

4. افلاطون و ارسطو با فرد گرایی مخالف بودند  انها پیام آوران زندگی تنواره اجتماع مدنی بودند که در آن انسان  فقط شخصیت خود را رشد می دهد و از انجام وظایف خود خشنود است یعنی اینکه زندگی اخلاقی مستلز انجمنی  مدنی بود  زیرا که چنین انجمنی سازمان و قوانین لازم برای  رشد انسان عرضه می کند  و از راه برنامهءآموزشی و فشار عقاید ،انگیزشها و محرکها ی لازم برای اقدام اجتماعی را فراهم می آورد .

 

5.افلاطون و ارسطو به نهاد دینی عقیده نداشتند بلکه به شهر دولت به عنوان نهاد مسئول و عهده دار و وظیفه کمال انسان  نگریستند .

6.هر دو به شهر دولت نظر داشتند دولت جمهور 100 جنگاور و دولت قوانین 504 شهروند داشت همه یکدیگر را می شناختند

7.افلاطون و ارسطو  خودکفایی شهر دولت بودند که بتواند  از منابع خود  همه نیاز های  اخلاقی ومادی  اعضا را تامین کند

8.هر دو جامعه سیاسی را نهادی  طبیعی و کامل  می دانستند و معتقد بودند که انسان در جامعه موجودیت می پذیرد . ریشه جامعه سیاسی در طبع بشر است و اخلاق انسان در آن کمال  می یابد

9.هر دو دولت را نهادی تربیتی  دیدند  و معتقد بودند قوانین آن به قصد خوب کردن انسان و ضع شده است فعالیت اصلی  دولت باید آموزش جوانان و هدایت آنها در مسیر  درست باشد از آنجا که آموزش  جوانان یکی از وظایف دولت است  ، باید تحت  نظارت و هدایت شهر دولت باشد

10. افلاطون و ارسطو حدی برای مداخله دولت قائل نبودند آنها معتقد بودند که دولت نه تنها باید به هنر و موسیقی را هدایت کند

بلکه باید بر خانواده و بر مسائل  خیلی  داخلی زندگی خانوادگی نظارت داشته باشد دراین مورد مقررات افلاطون معروف است و ارسطو  حتی سن ازدواج و عده فرزندان را تعییین کرد افلاطون و ارسطو با مردم روزگار خویش چنان رفتار کردند که گویی آنها کودند

11.هر دو اریستو کراسی با فضیلت یاآریستو کراسی اخلاقی را که به معنای برتری یک نفر با فظیلت است  مطلوب می دانستند

12 .هیچ یک  ازآن دو ،علیه بردگی  اعتراض نکردند اگر افلاطون در جمهوری به برده کردن یونانیها اعتراض کرد ،در قوانین بردگی را به رسمیت شناخت  ارسطو گفت  غیر یونانیها بنا به طبع برده اند  به غقیده او برده کسی است که فقط بدن اوکاربرد  دارد  ؛بی تردید فکر می کند اما این فکر نمی تواند او را رهبری کند و باید تحت نظارت و هدایت یک فکر و یک ذهن برتر باشد

13.به نظر هر دو تربیت اهمیت داشت و آن را وظیفه دولت دانستند  تربیت  باید با تربیت بدن آغاز شود .بدن باید به خاطر روحیه  و شجاعت ،و میل  اشتها  به خاطر  عقل پرورش و تربیت بیابند تربیت در وهله نخست اخلاقی است 

14. هر دو ایمان خلل ناپذیری به غقل داشتند  افلاطون معتقد بود که اصول عقل  ابدی است  .آنها را می توان خیر برتر و واقعیت کامل در نظر گرفت

 

 

اینک باید به برخی اختلاف نظرها اشاره کرد

 1.فلسفه ارسطو را باید  همان فلسفه افلاطون بدون دولت کمال  آن دانست و به طور مشخص نظریه مثل افلاطون مورد انتقاد شدید تند وتیز ارسطو بود  ارسطو گفت که مثل با واقعیتها ارتباط ندارد و به شناخت آنها کمک نمی کند .بنابراین هر گونه مثال را به عنوان اینکه بی فایده و غیر واقعی است مورد انتقاد قرار داد

2.ارسطو معتقد نبود که در زمینه هایی ایمان و اشراق از عقل پشتیبانی  می کند ، و به آن کمال می بخشد و دراین زمینه ها  اسطوره ها و استعاره بیش از  عقل شناخت حقیقت را ممکن  می کند  آنچه ارسطو می خواست عقل  ساده و روشنی بود که وقایع را توضیح دهد 

3.افلاطون درون نگر بود .فلسفه او ،فلسفه عقب نشستن از از جهان تجربه عام است فلسفه افلاطون حواس را به کناری گذاشت  و به آن اعتمادی نکرد بنا براین فلسفه چشم و گوش  پنجره نفس نیستند ،که بر واقعیت  گشوده  باشند .نفس وقتی بهتر می بیند که این پنجره ها بسته باشند و نفس با خود به گفتگویی مداوم یا مکاشفه  بپردازد .گرایش اصلی ذهن ارسطو در راستای دیگری بود در جهت  بررسی  واقعیتها محسوس .انگیزه او کشف زمینه های  تجربه با کنجکاوی سیری نا پذیر بود 

4.ارسطودوستدار واقعیتها بود او پیوسته خواستار دانش مشخص و علمی بود از سوی دیگر  افلاطون به واقعیتها توجه نداشت و به تحقیقات طبیعی اهمیت نمی داداو جهان حواس را که جهان واقعیتهاست خوار شمرد و در جست جویی ها یا حقایق ازلی و ابدی بود

5.سبک نوشتن و نثر آنها بسیار تفاوت داشت افلاطون ،استاد هنر نوشتن بود ارسطوودر آرایش زبان دقت به کار نبرد با این حال او دقیق  نوشته های او دقیق و روشن است . ارسطو واژگان ابداع کرد و بنیان گذار زبان فلسفی است

6.ارسطو کمونیسم را مورد انتقاد قرار داد  .افلاطون کمونیسم را برای دو طبقه پاسداران و فرمانروایان  تو در زمینه مالکیت و زنان به عنوان بهترین وسیله برقرای وحدت و هماهنگی در دولت مقرر کرد ه بود ارسطو هم به اندازه افلاطون به وحدت دولت  توجه داشت   اما در مورد وسایل تامین آن با افلاطون  اخلتاف داشت .او معتقد بود برای بیماری و شرارت های  روحی مداوای معنوی لازم است . از بین بردن خانواده و مالکیت به این هدف کمک نمی کند  مالکیت و خانواده از زمانهایی که به یاد نمی آید وجود داشته اند و پیش از پیشنهاد لغو آنها  باید به خیلی چیزها توجه کرد . گذشته از آن ازدواج نهاد مقدسی  است و وجود آن قابل تبیین است

7.ارسطو نظر افلاطون را رد کرد که فیلسوفان باید شاه شوند ؛اما کشف  دانش علمی و اینکه و ظیفه اصلی فیلسوف را تعقیب چنین دانشی  می دانست رد نکرد .  ولی دراین  مورد  قضاوتی را بیان کرد که برای افلاطون نا شناخته بود :تفاوت بین دانش نظری و علمی و دانش عملی . ارسطو استدلال کرد که فقط به چیز های دانش می یابیم که ضروری و کلی است ضرورت و کلیت در قلمرو طبیعت وجود  دارند و نباید در قلمرو کارها ی بشری که عرصه فعالیت عملی است آنها را جست جو کرد . دانش علمی فیلسوف را به درک گسترده اصول جهان  طبیعی توانا می کند اما او را به  فهم اصولی گه باید بر رفتار  انسانها حاکم باشد قادر نمی گرداند بنابراین ارسطو نتیجه گرفت که دانش علمی دارنده آن را به طور ویژه آماده فرمانروایی نمی کند.برای پرداختن به وضع و حال مردم و هدایت رفتار آنها علم لازم نیست بلکه قضاوت درست لازم است و توانایی برای قضاوت بهتر ازمطالعه رساله ها و کتابها به دست نمی آید  بلکه از راه خود آموئزی و تجربه حاصل می شود  به دیگر سخن قضاوت  موضوع علم  نیست و نمی توان آن را از راه بررسی نظری به دست آورد بلکه آشنایی با آثار هنری انسان را توانا به قضاوت درست می کند بنابراین خصلت سیاستمدار ،فلسفه نیست بله عقل یا خردمندی علمی  است   

8 .افلاطون ایده آلیست و ارسطو رئالیست بود .افلاطون انسانها را در زندگی عمومی جامعه به کلی مستحیل کرد ،اماارسطو عرصه گسترده ای  برای حقوق افراد در نظر داشت باید گفت که افلاطون ،با وجود همه ایدآلیسم خود ،برای عملی کرد ن آرمانها ی خود  مشتاقتر است و آماده بود به آزمایش سخت "سیراکوز" تن در دهد و اگر موفقیتی  تضمین می شد ایده آلیسم خود را قربانی می کرد اما ارسطو با همه واقع گرایی خود نظری تر و آکادمیک تر بود

  9.افلاطون در جمهوری ،نخست دولت کمال مطلوب را معرفی کرد و سپس مسیر فسادی را که ممکن است صورت گیرد ترسی م کرد .بدین ترتیب افلاطون نخست به آرمان روی آورد و پس از آن به عمل یا آنچه بالفعل است روی آورد  و سپس دولت کمال مطلوب را بنا نهاد اما او مانند افلاطون در مورد انتقاد و طبقه بندی دولتها موجود اصول کمال مطلو ب را  به کار برد

10.آنها درباره موقعیت زنان در جامعه اختلاف نظر داشتند . افلاطون زنان را از جان کندن  در خانه رهانید و گفت  می توانند به کارهای حکومتی بپردازند ؛برای این منظور هم کمونیسم زنان را ارائه داد . اما ارسطو بر کمونیسم او در مورد زنان حمله کرد واز موجودیت خانواده بشدت حمایت  نمود ،در عین حال به مسئله آزادی زنان نزدیک  نشد .

11.عقیده آنها در مورد قانون فرق داشت .افلاطون که خواهان فرمانروایی آزاد عقل  متعالی بود .در دولت آرمانی خود قانون نداشت .به عقیده مثل ابدی بسیار مهمتر از قوانیین بوده اند و آنها که این مثل را  می شناختند باید آزاد می بودند در مورد دولت از شناخت خود استفاده کنند دست بالا افلاطون فقط چند اصل اساسی را مقرر کرد تا فرمانروا رامقید و هدایت کند .اما در قوانین  پا بر  زمین گذاشت و فرمانروا را تحت قانون قرار داد ا ز سوی دیگر،ارسطو هوادار آماده و پایدار حاکمیت قانون بود او معتقد بود  باید قانون   فرمانروا باشد و فرد هم باید حفظ کننده خدمت گذازقانون باشدتاريخ : چهارشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد

قصه ی دروغ و  حقیقت

یه روز دروغ می یاد پیش حقیقت می گه بیا بریم بیرون   بریم لب دریا  هوا خوری

 حقیقت می گه بابا  تو که تابلویی کی با تو می یاد بیرون  دروغ میگه حالا  این یه بار  به من اعتماد کن   حقیقت ساده لوح  حرف دروغ را قبول می کنه  باهاش می ره لب دریا لب دریا که می رسن  دروغ میگه بیا شنا کنیم  حقیقت  میگه من که شنا بلد نیستم دروغ میگه  شنا کردن  تو دریا  کاری  حقیت باز هم فریب دروغو می  خوره  دروغ می گه تو برو تو آب تا من بیام حقیقت جلوتر می پره تو آب  دروغ   هم پشت  سرش  لباس های حقیقتو می پوشه فرا ر میکنه  میاد خونه   حقیقت بد بخت زشت عریان  می مونه لب دریا  روش نمیشه  بیاد خونه    اما دروغ  لعنتی میاد     تو لباس ظاهری حقیقت  به خود ش می نازه   از همون روز  تا به حال دروغ  لعنتی تو لباس ظاهری  حقیقت   برای ما شیرین  شد  و حقیقت

 

  برای ما تلختاريخ : چهارشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
می روم شاید فراموشم کنی

 

                                       با فراموشی هم آغوشم کنی

 

می روم . از رفتنم شاد باش 

 

                                          از عذاب دیدنم آزاد باش

 

گر چه تو تنها  تر از من می شوی  

 

 

                                 آرزو دارم شبی عاشق شوی

 

آرزو دارم بفهی درد را

 

 

                                    حاصل برخورد های سرد را

 

 

غروب طلایی

 غروب عزيزتاريخ : شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
«مرد هزار چهره» به درستي معتقد است: كساني كه جامعه را با «دروغ» به انحطاط مي‌كشانند، لزوما افراد فاسدي نيستند، بلكه برخي نقاط ضعف و عقده‌هاي رواني معمولي حتي مي‌تواند يك جوان ساده‌دل و سالم شهرستاني را به بازي با جان و مال و عرض و آبروي مردم بكشاند، چرا كه «خوشش مي‌آيد از او تعريف كنند»، «از رسيدن به قدرت خشنود مي‌شود»، «استعداد خوبي در جوگير شدن دارد».


سناريو و فضاي داستان، متن ديالوگ‌ها و سوابق و شخصيت مهران مديري و نويسندگان مجموعه طنز «مرد هزار چهره»، از پيام‌هاي سياسي آشكار اين مجموعه تلويزيوني حكايت دارد.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، جدي‌ترين كارهاي سياسي اين گروه در گذشته، تخطئه تحصن نمايندگان مجلس ششم و نيز لزوم غني‌سازي اورانيوم در داخل با تمثيل «غني‌سازي نخود برره» بود كه احتمالا با سفارش مديريت صداوسيما مطرح شده بود.

همچنين مجموعه «باغ مظفر» كه در سال 85 پخش شد، با سفارش و بودجه وزارت نفت، ضمن تأكيد بر صرفه‌جويي سوخت، زمينه رواني سهميه‌بندي بنزين در سال 86 را پديد آورد.

به نظر مي‌رسد، مجموعه «مرد هزار چهره»، بيش از آن‌كه به نقد شخص يا گروه خاصي بپردازد، به پديده‌هاي منفي و زمينه‌هاي اجتماعي، جامعه‌شناختي و روانشناختي توجه مي‌كند كه زمينه‌ساز اين پديده‌هاست.

سريال همچنين تأكيد مي‌كند، برخي چهره‌‌ها كه با جعل عنوان و بدون توانايي، مسئوليت‌ها يا شغل‌هاي مهمي را اشغال مي‌كنند، الزاما افراد «بدذاتي» نيستند و سوءنيت هم ندارند، بلكه جهل و اشتباه گرفتن مردم در كنار تعريف و تمجيدهاي اغراق‌آميز و غيرواقعي، منجر به تثبيت آنان در مكان‌هايي مي‌شود كه شايستگي آن را ندارند.

براي نمونه، روايت داستان‌هاي عجيب و غريب درباره سرهنگ غفاري كه افراطي‌ترين نوع آنها توسط سرباز وظيفه 48 ماه خدمتي بيان مي‌شود، باعث مي‌شود كه شصت‌چي، سرانجام در پست رياست كلانتري به چهره‌اي واقعا خشن تبديل شود. با اين حال، نويسنده تأكيد مي‌كند كه وي واقعا مي‌خواسته «محله را خوب كند» و تنها روش آن را بلد نبوده و از همين روي، ده‌ها نفر از مردم محل را كه تمثيلي از كل جامعه است، اسير مي‌كند و به بازداشتگاه مي‌فرستد و حتي پس از آن‌كه به اشتباه خود واقف مي‌شود، بر آن اصرار مي‌ورزد؛ حتي اگر «نفت بازداشتگاه تمام شود و نان به همه نرسد».

مجموعه «مرد هزار چهره» به درستي معتقد است: كساني كه جامعه را با «دروغ» به انحطاط مي‌كشانند، لزوما افراد فاسدي نيستند، بلكه برخي نقاط ضعف و عقده‌هاي رواني معمولي حتي مي‌تواند يك جوان ساده‌دل و سالم شهرستاني را به بازي با جان و مال و عرض و آبروي مردم بكشاند، چرا كه «خوشش مي‌آيد از او تعريف كنند و او را دكتر خطاب كنند»، «از رسيدن به قدرت خشنود مي‌شود»، «استعداد خوبي در جوگير شدن دارد»، «از كودكي آرزوي زدن آژير خودرو پليس را داشته» و بالاخره به تجملات و «سوشي و خاويار در صبحانه» علاقه دارد و از ترس مرگ، حتي حاضر است نامزد خود را وانهاده با ديگري ازدواج كند. البته اين افراد بايد از برخي ويژگي‌ها چون توان «دروغگويي» بهره‌مند باشند.

اين سريال سيزده قسمتي تلاش كرده با برگزيدن چهار حوزه پزشكان و متخصصان، نيروي انتظامي و قدرتمندان حكومتي، شعرا، هنرمندان و روشنفكران و سرانجام مافيا و انتقاد از تمام آنها، به نوعي ايجاد تعادل پايبند باشد. با اين حال، به غير از حوزه چهارم كه به دليل اغراق بيش از اندازه، چندان براي مخاطب واقع‌نمايي نمي‌كند، در حوزه اول و دوم (پزشكان و پليس‌ها) ضمن نقد جدي به آنها، معدود افراد دانا و متعهدي را نيز نشان مي‌دهد كه چون پزشك معاون بيمارستان و يا سروان رشيدي تلاش مي‌كنند روند را تغيير داده و با روش‌هاي خود چون نظام‌پزشكي و بازرسي كل، دروغگو را رسوا كنند.

با اين حال گويا به اعتقاد سازندگان مجموعه، در حوزه هنرمندان آن معدود شخصيت مثبت هم وجود ندارند و همه روشنفكران اهل منقل و وافور و توهم و خيال نشان داده شدند.

انتقاد از مدرك‌‌گرايي در خانواده‌اي كه همه دكتر بودند و نقض حقوق شهروندي و شيوه‌هاي اعتراف‌گيري، اینکه در جامعه تمام کارهای خشن و خلاف قانون با نام های زیبا و داخل پرانتز فرهنگی انجام می شود نیز از ديگر سوژه‌هاي اين مجموعه بود و نشان داد وقتي افراد ناتوان به رياست برسند، نيروهاي كارآمد چون سروان رشيدي به بازداشتگاه مي‌روند و نيروهاي ناكارآمد چون سرباز 48 ماه خدمت، ارتقاي درجه گرفته و همه‌كاره مي‌شوند.

مجموعه طنز شبكه سوم سيما در بخش آخر نيز بر پيام اصلي خود تأكيد كرد و پس از به ريشخند گرفتن برخي مصاحبه‌هاي بي‌ربط صداوسيما و چهره‌سازي‌هاي افراطي مطبوعات از افرادي چون «مرد هزار چهره»، نشان داد كه تمام مردم و زيان‌ديدگان از جرايم امثال «مسعود شصت‌چي» شريك جرم او در «اشغال نابجاي پست‌ها و مسئوليت‌ها و مشاغل حساس» و ضربه زدن به خودشان به شمار مي‌روند و از همين روي، به رغم متناسب بودن مجازاتي چون اعدام براي او، خود نيز به دليل شراكت در جرم، راضي به مجازات وي نمي‌شوند، هرچند توان اين كارمند ساده ثبت احوال شيراز در سوار شدن بر احساسات مردم نيز در رهايي بخشيدن وي از مجازات اعدام بي‌تأثير نبود.تاريخ : شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
سلام
 
خوبین که؟
 
شخصیت این داستان ربطی به کبری اول دبستان نداره و کاملا اتفاقی
 
بوده
 
فقط خواستم یکم یاد خاطرات بچگی بیفتیم
 
 
 
  تصمیم کبری  
 
کبری خره نشست تو حیاط به درس خوندن که تلفن زنگ زد...مامانش تو
 آشپزخونه داشت میرزا قاسمی درست می کرد ، خود خرشم از اول می دونست مامانی اینوقت روز داره آشپزی می کنه واسه همین جفتک زنون پرید تو اتاق و تلفنو برداشت و گفت: جانم(با آخر ناز و ادا)؟؟؟که یه صدا از اون ور خط گفت : جاااااااانم
کبری : هانم؟
تلفن : منم
کبری : شما؟
تلفن : شوما نیست داروگره
کبری : آقا بفرمایین
تلفن : نوش جان میل ندارم
کبری : هه...هه...هه...هو...هه...ها...هه...(به اینا می گن خر خنده از نوع بیا با من دوست شو)
تلفن : جاااااااانم...می میرم واسه دختر خوش خنده
کبری : اتفاقا منم می میرم واسه خودم
تلفن : ولی منکه تو رو نگفتم
کبری : پس کی رو گفتی؟
تلفن : دوست دختر آینده مو گفتم
کبری : ا؟خوب پس من مزاحمتون نمی شم ، اگه امری ندارین...؟
تلفن : خوب حالا...خودتو لوس نکن عزیزم(!!!چه زود گفت عزیزم)تو که می دونی آخرش مال خودمی
کبری : آره؟ ولی اصلا مطمئن نیستم تو آخرش مال من باشی
تلفن : خوب حالا بیا یه قراری بذاریم همدیگه رو ببینیم
کبری : بله...بله...آره...از صفحه چهل و پنج تا صفحه هفتاد و پنجه...
تلفن : چی می گی تو؟
کبری : نه...نه...فردا نه...پس فرداس امتحان
تلفن : مگه واسه دوست شدن با تو باید امتحان داد
کبری : آره...خود خانم معلم گفت
تلفن : ا؟مامان تشریف اورد؟خوب باشه...شما...همراه من همینه که رو کالر آیدیت افتاده.بهم زنگ بزن سر فرصت
کبری : باشه...حالا من بهش می گم نگیره...ولی قول نمی دم قبول کنه
...تتق(تلفنو قطع کرد)...
و خلاصه کبری که خیلی تو فکر این تلفن بود یادش رفت کتابشو برداره و بارون اومد و کتابشو خراب کرد و بخاطر همین اتفاق باباش پاره ش کرد
و انداختش دور و یکی دیگه براش خرید
خلاصه بعد از اینکه کبری کتابشو جا گذاشت تو حیاط و بارون کتابه رو خیس کرد و دیگه بدرد نخورد ، مجبور شد به باباش بگه و باباشم وقتی قضیه رو فهمید به معنای واقعی پاره ش کرد...و انداختش دور و یه کتاب دیگه براش خرید و کبری هم که دید قضیه کتاب به خیر گذشت(کی به فکر کتابه بیچاره س که پاره ش کردن)رفت تو فکر تلفن...نه اینکه بخواد تلفنو پاره کنه...بلکه به فکر کسی که بهش زنگ زده بود.
شب بود که دوباره یاد تماسه افتاد.آروم آروم خودشو رو زمین کشید و همونجور که رو شکم خوابیده بود و کتاب جدیدشم جلوش بود سینه خیز خودشو کشید طرف تلفن.کم کم رسید به نزدیکی تلفن که یه دفه...باباش گفت : کبرای بابا...چایی بده بابا(نگفت مربا گفت چایی)خلاصه کبری بلند شد و یه چایی دبش ریخت واسه بابایی و برگشت سرجای اولش.دوباره شروع کرد سینه خیز رفتن طرف تلفن...رسید به تلفن که باباش گفت : پس قندت کو عروس خانم.کبری دوباره بلند شد و دوتا قند و دویست تا فحشو رسوند به باباش و برگشت سرجاش.دوباره سینه خیز سینه خیز رفت طرف تلفن تا رسید به تلفن...شماره رو از کالر آیدی دید و یادداشت کرد و صبر کرد تا فردا صبح.
صبح بازم مامانش مشغول آشپزی بود که کبری پرید طرف تلفن...
کبری : الو؟
تلفن : جون الو؟
کبری : سلام
تلفن : علیک سلام . چطوره احوال شما؟
کبری : مرسی
تلفن : امر بفرمایین
کبری : هیچی...فقط خواستم ببینم راست می گی موبایل مال خودته؟...خوب اگه کاری نداری...
تلفن : چرا اتفاقا یه مقدار کار دارم.
کبری : خوب برو کارگر بگیر
تلفن : ما فقط مرید شرکت شماییم
کبری : ببین من الان نمی تونم زیاد صحبت کنم.قرارمون باشه واسه فردا ساعت یازده صبح در امامزاده صالح به مقصد بهشت زهرا...اتوبوس آماده حمل عزاداران عزیز به محل می باشد.ضمنا کلیه هزینه های مربوط به مراسم آن مرحوم صرف امور خیریه می گردد
صبح که شد کبری به مامانش گفت:
مامانی؟الهی من قربونت برم؟من برم کلاس زبان؟
ننه کبری : کجا؟
کبری : کلاس زبان
ننه کبری : از کی تا حالا می ری کلاس زبان؟
کبری : مامان خوب تا حالا نرفتم...هیچوقت برای یادگیری دیر نیست... خوب از امروز
ننه کبری : خوب برو عزیزم.منکه حرفی ندارم.برو خیلیم خوبه.حالا کی باید بری؟
کبری : امروز ساعت یازده
خلاصه کبری خانم رفت سر قرار و اکبر آقا رو دید و...
کبری خانم قصه ما و اکبر آقای قصه شما با هم دوست شدن خلاصه و رفتن ددر و بیرون و اینور و اونور و بالا و پایین...که همین بالا و پایین کار دست کبری خانم داد و...
آقا اکبر قصه شمام نامردی نکرد و کبری خانم قصه ما رو ول کرد به امان خدا و رفت سراغ یه دختر دیگه و کبری خانم موند
و
....
از این قصه چند تا نتیجه می شه گرفت که الان می گم:
الف. کبری نباید کتابشو زیر بارون جا می ذاشت که باباش پاره ش کنه
ب. کبری نباید اونقدر فکرشو مشغول تلفنه می کرد که کتابشو زیر بارون جا بذاره و باباش پاره ش کنه(نکته تاکیدی)
ج. کبری اصلا غلط کرد کتابشو زیر بارون جا گذاشت
د. به هر کسی که بهتون زنگ زد زنگ بزنین.شاید خر بشین...ولی شایدم اون خر بشه.ارزش امتحانو داره
ه. همیشه وقتی می خواین با کسی دوست بشین قبلش دویست سیصد تومنتونو آماده داشته باشین.....{ نکته داره.
تک زنگ بزین که اون بهتوت بزنگه...... مخصوص اصفهانیا 
ز.دنبال چی می گردی؟تموم شد دیگه...پاشو برو دنبال زندگیت


تاريخ : شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد

13 بدر در زال مملی آباد

 

 

 

کیک عروسی که این باشه خدا به داد زندگی برسه

 

 

 

 

به راستی چه دیده اند که این طور بر افروخته اند ؟!

 

 

 

ای بابا دماغو ول کن !!

 

 

 

گرخیدن از توپ تنیس !!

 

 

  

کمک داره منو میبره !!!

ایول برو منم هستمت

 

 

 

چرا اسخل کند کاری ... که باز آرد پشیمانی؟

 

 

 

لول !!

 

  

یه بوس بده به زن دایی !!!

 

 

عکس نگیر آبرو دارم

 

 

 

مرد عنکبوسخلی !!!

 

 

بیگیر منو !!

13 بدر در زال مملی آباد

 

 تاريخ : شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
مطلب پایین را که براتون ارسال میکنم در یکی از سایت اینترنتی در زمینه ای تی پیدا کردم و در خیلی از مجلات و روزنامه های تخصصی کامپیوترو ای تی نیز چاپ شده . منم به عشق شما این مطلب رو ارسال کردم تا همه بخونند و لذتش رو ببرند

 بر همگان روشن است که ایران و ایرانی در زمینه علم و دانش و فن هر موقع که اراده کند می تواند به راحتی دیگران را پس بزند و بر قله افتخار بایستد،درست است که کشور عزیزمان در رتبه آخر جدول ای تی  قرار دارد ولی ما نخبگان و بزرگانی نیز در این عرصه داریم نخبه گانی که هر کدام به نوعی در شیوه زندگی اهالی زمین تاثیر داشته و دارند و هر کدام باعث ایجاد تغییراتی در زندگی مردم جهان شده اند فولی متاسفانه ما ایرانیان کمتر این افراد را می شناسیم یا حتی نام آنها را هم نمی دانیم چه برسد به تحولی که ایجاد کرده اند.با خودم گفتم خوب  است که تعدای از این افراد را که می شناسم به شما دوستان معرفی کنم تا شاید کمی با افتخارات ایران زمین با این میراث بزرگ علمی کشورمان آشنا شویم.پس با هم مروری کوچک بر برخی از این بزرگان می کنیم!
pro-lotfizadeh.jpg

 

پروفسور لطفي زاده استاد دانشگاه آمريكا و پدر منطق فازی. کامپیوتر هوشمند و بنیانگذار نسل سوم کامپیوتر در جهان!خود من به شخصه ارادت خاصی به این استاد بزرگ دارم چون منطقی که ارائه کردند در بسیاری از جهات زندگیم مرا یاری کرده است! 

 

maria-khorsand.jpg
 ماریا خرسند رئیس کمپانی بزرگ اریکسون سوئد 
deh-bozrgi.jpg
 
مهندس ایمان ده بزرگی
   دنیا IT برنده جایزه جوان ترین مهندس 
و نفر دوم المپیاد جهانی طراحی وب کانادا
 
davari.jpg
پروفسور بیژن داوری معوان ارشد کمپانی IBM

 ،بزرگترین غول سخت افزاری دنیا!و طبعا استاد دانشگاه آمریکا.

eslambelchi.jpg

 حسين اسلامبلچي رئیس بزرگترین شرکت مخابراتی ایالات متحده یعنی شرکت پر آوازه AT&T

 

امید کردستانی معاون ارشد سایت گوگل

Farzad Nazem, Chief Technical Officer and Executive Vice President, Engineering and Site Operations

  فرزاد ناظمی مدیر فنی سایت یاهو

پییر امیدیار بنیانگذار تجارت الکترونیکی در جهان

aansari.jpg

انوشه  انصاری رئیس موسسه تکنولوژی تل کام

ای کاش فقط ذره ای به این افراد در میهن عزیزمان بها می دادند تا ترک وطن نکنند و ایران چنین بر رتبه آخر ای تی  جهان بیاستد. به امید روزی که چنین نخبه گانی فرصت کار و پژوهش در ایران را داشته باشند.آیاچنین روزی می آید؟!

 منتظر ایمیل بعدی نخیگان و ایرانیان موفق باشدتاريخ : دوشنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : دوشنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
حالا بدون هیچ مقدمه ای میریم سراغ خوشگلترین چهره های سال 2008 تا ماه آوریل:

 

این اولیه  اکیدا به دخترای دم بخت توصیه میشه!

 

 

این یکی هم برای BF شدن گزینه مناسبیه!

 

 

همینطور این...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اینایی که می بینین همگی گلچین شدن، دخترای ترشیده به فکر باشن

 

 

 

 

 

 

این خانوم یکمی سنش بالاست، اما خداییش کیس خوبیه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوب بود؟!

مطمئن باشید از اینا خوشگلتر هم وجود دارن...

.

.

پس تو امر ازدواج عجله نکنید!تاريخ : چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد

 

 

 

 

 

 

 سال ۱۹۰۰تا ۲۰۰۰ 

 

1901 Australia Federates

 

اتحاديه استراليا تشکيل مي شود

 

 

1903 Man Flies

 

انسان پرواز مي کند

 

 

 

1905 The Theory of Relativity is Proposed

 

تئوري نسبيت مطرح مي شود

 

 

1907 Picasso Gives Birth to Modern Art

 

پيکاسو هنر مدرن را خلق مي کند

 

 

 

1912 RMS Titanic Sinks

 

 

تايتانيک غرق مي شود

 

 

 

1912 Republic of China Established

 

 

 

جمهوري چين برقرار مي شود

 

 

 

1917

 Bolshevik Revolution - Communist Russia is born

 

انقلاب بولشويک - روسيه کمونيست متولد مي شود

 

 

1914 World War I Begins

 

جنگ جهاني اول شروع مي شود

 

 

 

 

1920 Prohibition Begins

 

 

تحريم شروع مي شود

 

 

 

1922 Tomb of Tutankhamen is Found

 

مقبره توتانخام (از فراعنه مصر) پيدا مي شود

 

 

 

1925 Television is Invented

 

 

تلويزيون اختراع مي شود

 

 

 

 

1929 On With the Show - first 100% color, 100% sound movie

 

 

"On With The Show" - اولين فيلم 100% رنگي، 100% مصوت

 

 

 

 

1930 Th

 

 

e First Full Length Color/Sound Cartoon Appears

اولين کارتون تمام رنگي/مصوت ظاهر مي شود

 

 

 

1930 Mohandas Gandhi Leads Satyagraha Movement in India

 

موهانداس گاندي حرکت ساتياگراها در هند را رهبري مي کند

 

 

1931 Empire State Building Opens

 

عمارت "Empire State" گشوده مي شود

 

 

 

1939 World War II Begins

 

جنگ جهاني دوم شروع مي شود

 

 

1944 Colossus - First Fully Electronic Computer

 

کلوسوس - اولين رايانه تمام الکترونيکي

 

 

1945 First Atomic Bomb Built

 

اولين بمب اتمي ساخته شد

 

 

1945 First Secretary General of the Newly Formed United Nations

 

اولين دبيرکل ملل تازه متحد شده

 

 

1946 Cold War Begins

 

جنگ سرد شروع مي شود

 

 

1950 Korean War Begins

 

جنگ کره شروع مي شود

 

 

1953 DNA First Accurately Modeled

 

ساختار DNA اولين بار بادقت مدل مي شود

 

 

1954 Rock Aound The Clock takes Rock and Roll International

 

"Rock Around Clock" راک اند رول را بين المللي مي کند

 

 

 

1957 Sputnik 1 - First artificial satellite put into geocentric orbit

 

Sputnik 1 - اولين قمر مصنوعي در مدار زمين قرار مي گيرد

 

 

1962 Spacewar! The First Computer Game is Invented

 

جنگ فضايي! اولين بازي کامپيوتري اختراع مي شود

 

 

1962 Pope John XXIII Starts the Vatican II Council

 

پاپ ژان بيست و سوم شوراي واتيکان 2 را آغاز مي کند

 

 

 

 

1967 Marxist Revolutionary Che Guevara is Executed in Bolivia

 

انقلابي مارکسيست، چه گوارا، در بوليوي اعدام مي شود

 

 

1969 Man walks on the moon

 

انسان بر روي ماه پا مي گذارد

 

 

1973 Embargoes from the OPEC nations cause an oil Crisis in nations supporting Israel

 

تحريم اعضاي اوپک باعث ايجاد بحران نفت در ملل حامي اسرائيل

 

 

1973 American Psychiatric Association removed homosexuality from

its list of psychiatric disorders

 

انجمن روانپزشکي آمريکايي همجنس گرايي را از ليست اختلالات روانپزشکي حذف کرد

 

 

1979 Dame Margaret Thatcher Becomes the First Female UK Prime

Minister

 

خانم مارگارت تاچر اولين نخست وزير زن انگلستان مي شود

 

 

1980 John Lennon is Shot

 

جان لنون هدف گلوله قرار مي گيرد

 

 

1984 The First Commercially Successful Graphic Interface PC Arrives

with the Apple Macintosh

 

اولين کامپيوتر قابل خريداري داراي رابط گرافيکي توسط اپل مکينتاش از راه

 مي رسد

 

 

1986 The Chernobyl Disaster Occurs

 

حادثه چرنوبيل اتفاق مي افتد

 

 

 

1988 The Commercial Internet Begins

 

شبکه تجاري اينترنت آغاز به کار مي کند

 

 

1990 The Gulf War Begins

 

جنگ خليج آغاز مي شود

 

 

1991 The Soviet Union Collapses

 

اتحاد جماهير شوروي فرو مي پاشد

 

 

1996 Dolly The Sheep is Cloned

 

Dolly گوسفند شبيه سازي شده

 

 

December 31, 1999 The Second Millen

 

پايان هزاره دوم

 تاريخ : چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
سلام
فکر می کنم که چون ما خودمونو با کشورای صنعتی و پیشرفته مقایسه می کنیم خیلی چیزای دیگه رو از یاد می بریم. واسه همینه که خیلی از ماها قدر خودمونو نمی دونیم و یه جورایی بسمت پوچی می ریم و فکر می کنیم که زندگی بی ارزشه !! واسه یه بار هم شده خودمونو با جاهایی مثل افغانستان، عراق ... مقایسه بکنیم ببینیم اونجا چه خبره !!
دخترا، خانومای ایرونی  !! واقعا قدر خودتونو و شوهراتونو  بدونین !!  بهترین شوهرا  را دارین  باز هم ناز می کنین 
مطمئن باشید در آیند چندان دور به امید خدا کار شما به این جا کشید می شود که مجبور  شوید از بی شوهری با پیرمرد هفتاد ساله ازدواج کنید 
 

 

این خانوم فقط 12 سالشه که در کنار همسر 41 سالش می بینین.
 
 
 
**********
 
 
این طفلک ( سمت چپ ) 13 سالشه. به همراه همسرش و زن اول همسرش و بچشون !
 
 
 
**********
 
این بنده خدا هم 12 سالشه به همراه همسر 55 سالش !
 
 


تاريخ : سه شنبه بیستم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
 

آشنایی با  کشور ژاپن

 

 

پایتخت :توکیو

 

حکومت :مشروطه سلطنتی {۴۷ استان }

 

مساحت :۸۲۵/۲۷۵کیلومتر مربع

 

 امپراتور :اکی هیتو

 

قوه مقننه:دو مجلسی {۵حزب}

 

 نخست وزیر :یاسو فو کودا {کبینه وزیران را نخست

 

 وزیر تعین می کند}

 

روز استقلال : ۶۰۰سال قبل از میلاد

 

 

اقتصاد

 

 

 

تولید ناخالص داخلی  :۲۱۸/۴تریلیون دلار 

 

رشذ تولید :۰۱۲/۰

 

بودجه :۴۷۹/۱تریلیون دلار

 

میزان صادرات :۸/۶۱۵میلیارد دلار

 

میزان واردات :۵/۵۳۴میلیارد دلار

 

تورم :۰۲/۰

 

نیروی کار :۰۰۰/۵۷۰/۶۶میایون نفر

 

شریکان تجاری :انونزی -استرالیا -  امریکا - چین - کره -

 

 

 تایوان - عربستان - امارات -هنگ کنگ

 

 

جمعیت

 

 

جمعیت :۴۹۴/۴۳۳/۱۲۷میلیون نفر

 

رشد ج:۰۸۸/۰-

 

ساختار سنی :۱۴تا۱۵     ۰۱۳/۰

 

                ۱۵تا۶۴        ۰۶۵/۰

 

               ۶۵به بالا        ۰۲۱/۰

 

تولد :   ۱/۸در هزار

 

مرگ میر: ۹۸/۸در هزار

 

حمل نقل

 

 

کاربران اینترنت :۸۷ میلیون نفر

 

خط تلفن :۰۰۰/۱۵۵/۵۰میلوننفر

 

تلفن همراه:۷ /۱۰۱ میلیون نفر

 

فرودگاه :۱۷۶

 

راه آهن :۴۷۴/۲۳ کیلومتر مربع

 

 فرهنگ

 

زبان :ژاپنی

 

دین :شینتو  وبودایی۰۸۴/۰ غیره ۰۱۶/۰

 

 ترکیب نژادی :ژاپنی ۰۹۹/۰ کره ای و چینی ۰۱/۰

 

 

باسواد :۰۹۹/۰

 

 

 تاريخ : دوشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۷ | نویسنده : علی اشراقی راد
کشور فرانسه با ۵۷۴هزاركيلومتر مربع در غرب قاره ي

 اروپا قرار گرفته است. 33.5 درصد از سطح اين كشور از

 گياه پوشيده شده است . جمعيت سال 2005 آن حدود

 60 ميليون نفر و رشد جمعيت آن در سال 0.37 درصد

 است. به جز شهر پاريس در اين كشور شهر هاي

 خيلي بزرگ وجود ندارد و تعداد شهر هاي بيش از 500

هزار نفر آن شش واحد است . جمعيت فرانسه در واحد

 هاي شهري به نام كمون كه از 200 تا 2 ميليون نفر

جمعيت دارند زندگي مي كندد.وسعت امروز پاريس حدود

 10 هكتار و در آخرين سر شماري ، جمعيت كمون

 مركزي آن بالغ بر 2 ميليون نفر بوده است بنابراين تراكم

 آن حدود 200 نفر در هكتار است.طول تونل هاي مترو و

 

RER ( قطار سريع ) شهر حدود 1700 كيلومتر و كانال هاي فاضلاب آن

 

حدود 2000 كيلومتر است

 

 

( اين دو عدد رو مقايسه كنيد و ببينيد حمل و نقل عمومي در  اين

 

پايتخت چهقدر مهم است . مقايسه كنيد با كلان شهر هاي ما ؟

 

)

 در واقع مي توان گفت كه شبكه ارتباط جمعي و سريع شهر پاريس در

 زير زمين است.پاريس پردرخترين و پرتراكم ترين پايتخت اروپاست

و همانطور كه در نقشه ملاحظه مي كنيد شبكه مترو و اتوبوس راني كل
 
 شهر را پوشش داده است.

برنامه ريزي شهري در پاريس عملاً در سال 1967 با قانون هدايت

 عرضي شروع شد و طرح جامع پاريس به نام pud  ( طرح شهر سازي

و توسعه ) در سال 1969 تصويب شد در سال 1977 طرح جامع جديد با

 عنوان pos ( برنامه ريزي كاربري زمين ) كه در سال هاي 1989 و

1994 مورد بازبيني قرار گرفت تصويب شد .

 

در ادامه قسمت هايي از شهر پاريس رو بهتون معرفي مي كنم.

 

 بِرسي :

 

 

برسي در شرق پاريس و در ساحل شمالي رود سن قرار دارد

 مساحت آن حدود 60 هكتار و طول آن در امتداد رود سن حدود

 1.5 كيلومتر و شامل مجتمع هاي مسكوني ، اداري ، تجاري و

 

فضاي سبز است شهرداري در سال 1972 از آتليه شهر سازي

پاريس APUR خواست طرح هادي برسي – كه قبلاً انبار قديمي

شراب شهر پاريس بود – تهيه كند. ساخت ورزشگاه همگاني در

سال 1978 شروع شد و با ساخت وزارت دارايي در سال

1981 ادامه يافت در بخش شمالي دو مجموعه فوق و در بخش

 جنوبي دو هتل و يك مجموعه اداري تجاري و تفريحي و در

جداد قرار گرفت است اين محله بين پارك و شبكه خط آهن قرار

گرفته است ، شهرداري دستور داده است كه در اين قسمت

طبقات مختلف اجتماعي نسبتاً مرفه ، متوسط و كم درآمد در كنار

 هم باشند مجتمع هاي مسكوني اين سه گروه داراي نماي

طراحي شده ، زيبا و متنوع است و از خارج از مجتمع قابل

تشخيص نيست كه كدام مجتمع به كدام گروه اجتماعي تعلق

 

 دارد .

در عكس هاي زير پله ي منتهي به پل عابر پياده معبر سريع و

ساختمان سينما تك ( طراحي فرانك گري ) محور پياده و اوقات

فراغت روي ريل آهن قديمي و ساختمان هاي مسكوني ديده

 مي شود.

 

احساسي كه به انسان دست ميده بعد ار عبور از روي اون پله ها و تونل درختان تارسيدين به
 
 
اين پل قابل وصف نيست
 
سينما تك طراحي فرانك گري
 
 

طراحي منازلي كه در برسي قرار دارد و نمونه هايي رو در عكس هاي

بالا ديديد فوق العاده است

 

پاريس ريو گوش

 

در ساحل جنوبي رود سن و در مقابل برسي پروژه شهري با

 كاربري اداري ، خانه سازي و دانشگاهي ريوگوش كه در حال

 حاضر بزرگترين كارگاه پاريس محسوب مي شود وجود دارد

مساحت اين منطقه در حدود 130 هكتار و طول آن در امتداد رود

 سن 2.5 كيلومتر است بخش اعظم اين محله در محل راه آهن

 ايستگاه احيا شده اوسترليتز در مسير راه آهن قرار گرفته است

 و شامل سه بخش است در شمال ايستگاه اوستر ليتز وجود

 دارد كه به صورت ايستگاه قطار هاي بسيار سريع (tgv) در آمده

 است و در اطراف آن يك مركز بزرگ خدماتي بانك ها ، بيمه و

 غيره شكل مي گيرد اين طرح در دو سوي خيابان فرانس كه

عرض 40 متري و طول 2 كيلومتري دارد در حال اجرا است .

 

ماكت برسي و پاريس ريوگوش در دو سوي رود سن
 

در مركز اين محدوده كتابخانه ي ملي فرانسه به مساحت

250 هزار متر مربع كه در اواسط دهه نود ساختمان آن به اتمام

 رسيد در جنوب ساختمان دانشگاه جديد پاريس با حدود 21 هزا

ر متر مربع مساحت استقرار يافته است

 

 

 

كتابخانه ي ملي فرانسه :

اصولاً در شهر پاريس مردم تمايلي به برج سازي ندارند و حتي

خواستار تخريب برج محله ي مون پارناس هستند ، مردم پاريس

 به ديد و منظر علاقه ي وافري دارند با اين حال ساختمان

كتابخانه ي ملي بنايي بلند مرتبه است كه به صورت گوشه

هايي از يك مستطيل شكل گرفته است ، اين چهار بلوك شيشه

 ايي در فضاي مشترك يك مجموعه را تداعي نمي كنند و چهار

بناي مستقل ولي همشكل و البته بي قواره را در مقابل ديده

گان عابران قرار مي دهد با اين توصيف و بر خلاف فضاي سرد و

يخ زده بيرون ( و البته زشت به نظر من ) در طبقه همكف

استفاده از رنگ هاي شاد و زنده خصوصاً قرمز استفاده شده

است .

 

طرح كتابخانه ي ملي فرانسه برنده ي جايزه اروپايي « ميس وندرروهه» در سال 1988 شده است

پارك سيتروئن :

سيتروئن در ساحل رودخانه سند و در غرب شهر پاريس و شرق رودخانه سند اجرا مي شود اين محوطه كه سابقاً محوطه كارخانه ماشين سازي سيتروئن بوده در زماني كه صنايع مجبور به خروج از شهر شوند به خارج از پاريس منتقل شد و در جاي خالي آن پروژه پارك سيتروئن شكل گرفت اين پارك در ابتدا 23 هكتار بوده كه بعد ها به 40 هكتار افزايش داده شده است همچنين در اين منطقه يك بيمارستان ساخته مي شود و 50 درصد محوطه را نيز كاربري مسكوني ارزان قيمت و 20 درصد به كاربري اداري اختصاص يافته كه در نقشه به وضوح مشخص است.

 

 

ايده معماري اين طرح برخلاف باغ سازي هاي معمول در پاريس بوده كه طبيعت در دل مجموعه و در حال حركت باشد . آب نما ها و آبشار هاي متعدد و زيبا از خصوصيات بارز اين پارك است.

 

لادفانس:

لادفانس مجموعه اي تجاري ، اداري و مسكوني و دومين مركز تجاري شهر پاريس است. در سال 1960 تصميم گرفته شد مركز تجاري ديگري براي شهر پاريس طراحي شود اين مركز لادفانس ناميده شد كه معابر اتومبيل رو در پايين و راه هاي پياده روي آن طراحي شود وسعت لادفانس 170 هكتار است.

در مجموعه لادفانس 20 هزار نفر زندگي مي كنند و در مجموع 290 هزار متر مربع به كاربري مسكوني اختصاص يافته است به علت جدا كردن محور سواره و پياده و خلوت بودن محوطه در شب فضاي نا امني ايجاد شده كه امتياز جدا كردن مسير هاي رفت و آمد پياده و سواره را تحت الشاع قرار داده است اين محوطه عظيم در مجموع فضاي غير انساني و وهم ناك دارد .

 

جالبه هيچ ماشيني تو اين حوطه نمي بينيد و در زير اين مجموعه اتوبان ها و بزرگراه ها رو طراحي كردند كه اگه نقشه رو خوب نگاه كنيد به عظمت كار پي مي بريد حالا چرا خود فرانسه اي ها زياد خوششون نمياد بايد بياريمشون تو ترافيك انقلاب و ولي عصر بزاريمشون تا ديگه نترسن جالب اينيه كه مسئولان شهري پاريس به اين نتيجه رسيدند كه در كنار بزرگراه ها كه از زير محوطه عبور مي كنند مسير پياده هم ساخته شود تا فضا انساني تر شود.در مورد خود تاق لادفانس اطلاعات كاملتري دارم كه تو ايميل هاي بعدي مي فرستم . بقيه عكس هاي اين محوطه رو هم در زير مي بينيد.

شهر جديد اوري:

شهر جديد اوري با ساختمان هاي جديد معماري بسيار زيبا و ديدني  و طرح شهر سازي به شكلي كه شبكه پياده از سواره مجزا و داراي اختلاف ارتفاع است ساخته شده است و ساختمان هاي قديمي تر آن كه بافت فرسوده اي دارند تضادي را ب نمايش گذاشته اند كه زيبايي خاص خود را داراست.

كليساي شهر اوري
 

يكي از اشكالات اين شهر جديد جدا كردن مسير سواره و پياده است كه با توجه به تركم كم اين شهر ايده ي مناسبي نيست اما مورد جالب تر بودن 1.2 كار براي هر يك نفر ساكن اين شهر است كه با اين حال چون تخصصي بيشتر كسايي كه اينجا كار مي كنند ار بيرون اوري وارد اوري مي شوند.

محله سن آنتوان يكي از محله هاي قديمي پاريس

پارك لاوليت :

لاوليت در محل كشتارگاه قبلي شهر ساخته شده است اين سايت به عنوان يك منطقه فرهنگي است كه يكي از اهداف ساخت اين پروژه رونق بخشيدن به شرق پاريس كه منطقه اي فقير نشين است بوده است مساحت آن 55 هكتار است كه قرار بر اين شده است كه 35 هكتار آن را به همان صورت قبلي حفظ كنند به همين دليل سالن اصلي « ويلت » را كه مربوط به نگهداري گاو هاي نر بود و از مقابل آن يك چشمه قديمي عبور مي كرد حفظ شده است مساخت اين ساختمان 2 هكتار است.

 

 

بيشتر پارك ها در كشور هاي پيشرفته به صورت مجتمع هاي فرهنگي طراحي و اجرا مي شن كه واقعاً جالبه براي تفريح و گذروندن اوقات فراغت به پارك بري و در كنارش كار هاي فرهنگي انجام بدي و يا ببيني اميدوارم روزي هم بشه بيشتر پارك هاي ايران جايي بشه براي ترويج فرهنگ ايراني ما نه اون چيزي كه الان شاهدش هستيم به اميد اون روزتاريخ : چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

جملات  به یاد ماندنی از جبران خلیل جبران

 

 

 

 بدترین خطای ما دل مشغول داشتن به خطای دیگران است

 

 

 

برای درک قلب و ذهن یک آدم نه به آنچه تا به حال انجام

 

داده است بلکه به آنچه در آرزویی انجام آن است بنگرید  

 

 

 

اگر سرچشمه نادانی خود را می دانستم    فرزانه ای بودم

 

 

 

حقیقتی که نیازمند برهان باشد جز حقیقتی نیمه کاره نیست

 

 

 

مرا از آن حکمت که نمی گرید از آن فلسفه که نمی خندد  و از

 

 آن غرور که در برابر کودکی سرخم نمی کند بر کناردارید

 

 

 

 تعلیم و تربیت در شما بذری نمی کارد  بلکه بذر های شما رامی رویاند

 

 

 

 

 

مشکلی که در راه رسیدن به هدف خویش با آن رو به رو می

 

 شویم کوتاترین راه به سوی هدف است

 

 

 

 

 

به من گویند "اگر برده ای را خفته یافتید بیدارش نکنید شاید

 

 خواب آزادی را می بیند" من در پاسخ می گویم اگر برده ای

 

را خفته یافتید  بیدارش کنید و با او از آزادی سخن بگویید 

 

 

 

 ما  همگی در قبال منافع خویش عملگرا هستیم و آنگه که پای

 

 منافع دیگران به میان می آید آرمانگرا می شویم

 

 

 

  بدترین خطای ما دل مشغول داشتن به خطای دیگران است

 

 

 

 

آنکس که به زن ترحم می ورزد از قدر او می کاهد آن کس

 

که به او زشتیهای  جامعه را  نسبت می دهد به او ستم میکند 

 

آن کس که گمان می برد خیر زن از خیر او شر زن از

 

شر اوست ادعایی بی شرمانه می کند اما آنکس که او را همان

 

 

گونه که خداوند آفرید ه است می پذیرد  در حق او عدالت می

 

 ورزد

 

 

 آنکس که شما رابه خاطر گناهی که مر تکب نشده ایدعفومی

 

 

کند خویش را به  جنایت خود می بخشد

 

 

 

 

ترس از دوزخ خود دوزخ است و آروزی  بهشت خود است ما

 

 ممکن است با دلایل تعغیر کنیم  اما دلایل ما را تعغیر نخواهد

 

 کرد

 

 سه چیز در ادبیات را دوست دارم شورش .کمال .و تجرید .و

 

سه  چیز را در آن دشمن  است تقلید.اعوجاج  .پیچیدگی .

 

 

 

به زن گوش فرا  دهید آنگاه که به شما می نگرد  اما   نه آنگا

 

 

که با شما می گوید

 

 

 

عاطفه جوانی قلب است. و اندیشه بلوغ آن،اما سخن آرای

 

 

کهولت قلب .

 

 

شعر دریافت  کل است چگونه می توانید آن را به کسی منتقل

 

 کنید که غیر جزء نمی داند

 

 

 یک ملت ضعیف عناصر قوی خویش را ضعیف می سازد ویک

 

ملت قوی  عناصر ضعیف را قوی می کند

 

 

مفید ترین مردم آن است که از مردم دور است

 

 

 تور های قانون به گونه ای تنیده شده که فقط  مجرمان

 

کوچک را به دام می اندازد

 

 

 

 آزادگی برای کسی که بدان فخر می ورزد یک بردگی است

 

 

    

 

اگر می خواهید زنی را درک کنید به دهان او آنگا که لبخند

 

می زند بنگرید اما برای ارزیابی یک مرد به سفیدی چشمانش 

 

زمانی که خشمگین می شود  نگاه کنید

 

 

  مذهب زمانی آغاز شد که انسان شفقت خورشید را در حق 

 

دانه هایی که در زمین کاشت دریافت

 

 

 خداوند حقیقت را با دروازه های فروان آفرید تا هر مومنی

 

 که آنها را می کوبد خوشامد گوید

 

 

 

 تاريخ : چهارشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

کشور قزاقستان

 

 

موقعیت :اسیای مرکزی هم مر ز با ازبکستان

 

مساحت :300/717/2

 

جمعیت :۱۶م

 

نوع حکومت :جمهوری {14استان }

 

پایتخت :استانه

 

نخست وزیر :دانیال احمد اٌف

 

 

رئیس جمهور :نورسلطان نظربایف

 

قوه ی مقننه :دومجلسی

 

 

اقتصاد

 

تولید ناخالص داخلی: 138میلیارد دلار

 

8/5:Gdp

صادرات :35میلیارد دلار

 

 

واردات :25میلیارد دلار

 

واحد پول :تنگه

 

زیر خط فقر :19درصد

 

 

 تورم :6/8

 

 نوع اشتغال :کشاورزی 20درصد خدمات 50

 

 

 

درصد  صنعت 30درصد 

 

بیکاری :4/7

 

 بودجه : 49/19میلارد دلار

 

 

 باسواد: 98درصدتاريخ : یکشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

 الاغي در تنهايي ميان دريا !!!

 

شنيديد که کارخانه پيکان يه بار ديگه مي خواد راه بيفته ! بر اين اساس مهندسان

 درتلاشند تا يه خودرو رو بعنوان خودرو ملي تعيين کنند شايد خودرو پاييني باشه !

شنيديد که ميگن شتر سواري دولا دولا نمي شه ... شايد حالا با پيشرفت تکنولوژی

 بايد بگن موتور سواري دوالا دولا نمي شه !!!


 

 

اين عکس رو اختصاص دادم به سرباز آمريکايي که بعلت فشارهاي روحي و

جسمي که تو عراق بر او وارد شده تغيير چهره داده !!!
 

 

اگه يادتون باشه چند وقت پيش عکسي از مايکل جکسون در تهران گذاشتم
 ... مثل اينکه طرف باز تو خيابونا آفتابي شده !!!
 

 

امان از وقتي آدم شانس نداشته باشه !!! ديگه از در و ديوار براش مي باره !

 

 تاريخ : یکشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
 

 باتو

 

 با تمنایِ دلِ  تو دِلو سپردم  به دستت

 

ساده بودم یه عمری خیانت بهم بوده قصدت

 

 

خدایا عاشقان را با غم عشق آشنا کن

ز غمهای دگر غیر از غم عشقت رها کن

تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری

شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن

خدایا بی پناهم

ز تو جز تو نخواهم

اگر عشقت گناه است

ببین غرق گناهم

دو دست دعا بر آورده ام به سوی آسمانها

که تا پر کشد به بال غمت رها در کهکشانها

چو نیلوفر، عاشقانه چنان می پیچم ، به پای تو

که سر تا پا ، بشکفد گل ز هر بندم در هوای تو

به دست یاری، اگر که نگیری تو دست دلم را، دگر که بگیرد؟

به آه و زاری اگر نپذیری شکسته دلم را، دگر که پذیرد ؟

 


 تاريخ : سه شنبه دوم بهمن ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد


تاريخ : چهارشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
Jump to: navigation, search
در اینجا معنی نام کشورهای جهان در جلوی نام آنها آمده و زبانی که ریشه این نام در اصل از آن گرفته شده در میان کمانک آورده شده است:
 1. آذربایجان:آتورپاتکان{نگهدار آتش}(فارسی)
 2. آرژانتین:سرزمین نقره(اسپانیایی)
 3. آفریقای جنوبی:سرزمین بدون سرما(آفتابی) جنوبی(لاتین،یونانی)
 4. آفریقای مرکزی:سرزمین بدون سرما(آفتابی) مرکزی(لاتین،یونانی)
 5. آلبانی:سرزمین کوهنشینان
 6. آلمان:سرزمین همه مردان یا قوم ژرمن(فرانسوی - ژرمنی)
 7. آنتیگوا و باربودا:
 8. آندورا:
 9. آنگولا:از واژه نگولا که لقب فرمانروایان محلی بود
 10. اتریش: شاهنشاهی شرق (ژرمنی)
 11. اتیوپی: سرزمین چهره سوختگان (یونانی)
 12. اردن:
 13. ارمنستان: سرزمین فرزندان ارمن،نام نبیره ی نوح"ع"(فارسی)
 14. اریتره:
 15. ازبکستان: سرزمین خودسالارها (سغدی-ترکی-فارسی)
 16. اسپانیا: سرزمین خرگوش کوهی (فنیقی)
 17. استرالیا: سرزمین جنوبی (از لاتین)
 18. استونی: راه شرقی (ژرمنی)
 19. اسرائیل: جنگیده با خدا (عبری)
 20. اسکاتلند:سرزمین اسکات ها{در لاتین قوم گائل را گویند}(لاتین)
 21. اسلوواکی:
 22. اسلوونی:
 23. افغانستان:سرزمین قوم افغان(فارسی)
 24. اکوادور:خط استوا (اسپانیایی)
 25. الجزایر:جزیره ها(عربی)
 26. السالوادور:رهایی بخش مقدس(اسپانیایی)
 27. امارات متحده عربی:شاهزاده نشین های یکپارچه عربی(عربی)
 28. اندونزی:مجمع الجزایر هند(فرانسوی)
 29. انگلیس:سرزمین قوم آنگل(ژرمنی)
 30. اوروگوئه:شرقی
 31. اوکراین:منطقه مرزی(اسلاوی)
 32. اوگاندا:
 33. ایالات متحده امریکا:از نام آمریگو وسپوچی دریانورد ایتالیایی
 34. ایتالیا: شاید به معنی ایزد گوساله (یونانی)
 35. ایران: سرزمین نجیب زادگان (آریاییان) (فارسی)
 36. ایرلند: سرزمین قوم ایر (شاید هم معنی با آریا) (انگلیسی)
 37. ایسلند: سرزمین یخ (ایسلندی)
 38. باربادوس:
 39. باهاما: دریای کم عمق یا ریشدارها(اسپانیایی)
 40. بحرین: دو دریا (عربی)
 41. برزیل: چوب قرمز
 42. برونئی:
 43. بریتانیا: سرزمین نقاشی شدگان(لاتین)
 44. بلژیک: سرزمین قوم بلژ (از اقوام سلتی)، واژه بلژ احتمالاً معنی زهدان و کیسه میداده.
 45. بلغارستان:
 46. بلیز: یا از نام دزدی دریایی به نام والاس یا از واژه‌ای بومی به معنای آب گل آلود
 47. بنگلادش: ملت بنگال (بنگلادشی)
 48. بنین:
 49. بوتان: تبتی تبار
 50. بوتسوانا: سرزمین قوم تسوانا
 51. بورکینافاسو: سرزمین مردم درستکار (از زبان‌های موره -دیولا)
 52. بوروندی:
 53. بوسنی و هرزگوین:
 54. بولیوی: از نام سیمون بولیوار مبارز رهایی بخش آمریکای لاتین
 55. پاپوا گینه نو:
 56. پاراگوئه: این سوی رودخانه
 57. پاکستان: سرزمین پاکان
 58. پالائو:
 59. پاناما:جای پر از ماهی(زبان کوئِوا)
 60. پرتغال: بندر قوم گال (از اقوام سلتی) (لاتین)
 61. پرو:
 62. پورتوریکو: بندر ثروتمند (اسپانیایی)
 63. تاجیکستان:
 64. تانزانیا:این نام از همامیزی تانگانیگا(سرزمین دریاچه تانگا) + زنگبار است
 65. تایلند:سرزمین قوم تای
 66. تایوان:
 67. ترکمنستان: سرزمین ترک مانندها
 68. ترکیه: سرزمین قوی‌ها (ترکی با پسوند عربی)
 69. ترینیداد و توباگو:
 70. توگو:
 71. تونس:
 72. تونگا:
 73. تووالو:
 74. جامائیکا: سرزمین بهاران
 75. جیبوتی: شاید به پادری بافته از الیاف نخل می گفتند(زبان آفار)
 76. چاد: دریاچه ( زبان بورنو)
 77. چک:
 78. چین:سرزمین مرکزی(چینی)
 79. دانمارک: مرز قوم "دان"
 80. دومینیکا:
 81. دومینیکن: کشور دومینیک مقدس (اسپانیایی)
 82. روآندا:
 83. روسیه: کشور روشن ها، سپیدان (شاید از ریشه سکایی"راؤش")
 84. روسیه سفید (بلاروس):درخشنده(روس) سفید(روسی)
 85. رومانی: سرزمین رومی ها
 86. زامبیا:
 87. زئیر:
 88. زلاند نو:زلاند جدید(زلاند نام یکی از استان های هلند به معنای دریاست)
 89. زیمبابوه:
 90. ژاپن: سرزمین خورشید تابان(ژاپنی)
 91. سائوتومه و پرنسیپ:
 92. ساحل عاج:ساحل عاج
 93. ساموآ:
 94. سان مارینو:
 95. سریلانکا: جزیره باشکوه (سنسکریت)
 96. سلیمان جزایر:از نام حضرت سلیمان
 97. سنت کیتس ونویس:
 98. سنت لوسیا:
 99. سنت وینسنت و گرنادین:
 100. سنگاپور:
 101. سنگال:
 102. سوئد: سرزمین قوم "سوی"
 103. سوازیلند:سرزمین قوم سوازی
 104. سوئیس: سرزمین مرداب
 105. سودان: سیاهان(عربی)
 106. سورینام:
 107. سوریه: سرزمین آشور (سامی)
 108. سومالی:
 109. سیرالئون: کوه شیر
 110. سیشل:
 111. شیلی: پایان خشکی- برف (از زبان بومی آنجا)
 112. صحرا:بیابان(عربی)
 113. صربستان:سرزمین قوم صرب(یوگسلاوی: سرزمین اسلاو های جنوب)
 114. عراق: شاید ازایراک به معنای ایران کوچک(فارسی)
 115. عربستان سعودی: سرزمین بیابانگردان در تملک خاندان خوشبخت. واژه عرب به معنی گذرنده و بیابانگرد است. سعود یعنی خوشبخت.
 116. عمان:
 117. غنا:
 118. فرانسه: سرزمین قوم فرانک (از اقوام سلتی)
 119. فلسطین:
 120. فنلاند:سرزمین قوم "فن"
 121. فیجی:
 122. فیلیپین:از نام پادشاهی اسپانیایی به نام فیلیپ
 123. قبرس:
 124. قرقیزستان: سرزمین چهل قبیله (قرقیزی)
 125. قزاقستان: سرزمین کوچگران (قزاقی)
 126. قطر:شاید به معنای بارانی(عربی)
 127. کاستاریکا:ساحل غنی(اسپانیایی)
 128. کامبوج:
 129. کامرون:
 130. کانادا: دهکده (زبان سرخپوستی"ایروکوئی")
 131. کرواسی:
 132. کره جنوبی:
 133. کره شمالی:
 134. کلمبیا:سرزمین کلمب(کریستف کلمب)(اسپانیایی)
 135. کنگو :
 136. کنیا: کوه سپیدی (زبان کیکویو)
 137. کوبا:
 138. کومور:
 139. کویت: دژ کوچک (هندی-عربی)
 140. کیپ ورد:
 141. کیریباسی:
 142. گابون:
 143. گامبیا:
 144. گرجستان:سرزمین کشاورزان(یونانی)
 145. گرنادا:
 146. گواتمالا:
 147. گینه:
 148. گینه استوایی:
 149. گینه بیسائو:
 150. لائوس:
 151. لتونی:(لاتویا)
 152. لبنان:سفید(عبری)
 153. لسوتو:
 154. لوگزامبورگ:
 155. لهستان: سرزمین قوم "له"
 156. لیبریا: سرزمین آزادی
 157. لیبی:
 158. لیتوانی:
 159. لیختن اشتاین:
 160. ماداگاسکار:
 161. مارشال جزایر:
 162. مالاوی:
 163. مالت:
 164. مالدیو:
 165. مالزی:
 166. مالی:
 167. مجارستان:سرزمین قوم مجار (مجاری)
 168. مراکش:(مغرب)
 169. مصر: شهر - آبادی
 170. مغولستان:
 171. مقدونیه: سرزمین کوه نشین ها، بلندنشین‌ها (یونانی)
 172. مکزیک:اسپانیای جدید(اسپانیایی)
 173. موریتانی: سرزمین قوم مور (لاتین)
 174. موریس:
 175. موزامبیک:
 176. مولداوی:
 177. موناکو:
 178. مونته نگرو:
 179. میانمار:(برمه)
 180. میکرونزی:مجمع الجزایر کوچک(فراسوی)
 181. نائورو:
 182. نامیبیا:
 183. نپال:
 184. نروژ: راه شمال
 185. نیجر: سیاه (لاتین)
 186. نیجریه: سرزمین سیاه (لاتین)
 187. نیکاراگوئهدریای نیکارائو (نام مردم آن منطقه) - آگوئه (اسپانیایی)
 188. واتیکان: گرفته شده از نام تپه‌ای به نام واتیکان (اتروسکی)
 189. وانواتو:
 190. ونزوئلا: ونیز کوچک
 191. ویتنام: اقوام "ویت" جنوبی(ویتنامی)
 192. ویلز:بیگانگان(ژرمنی)
 193. هائیتی:
 194. هلند: سرزمین چوب (آلمانی)
 195. هند:پر آب (فارسی باستان)
 196. هندوراس: ژرفناها (اسپانیایی)
 197. یمن: خوشبخت
 198. یونان: سرزمین قوم "یون"تاريخ : چهارشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
درياي يخ زده!
فکر کنم اين دريا اطراف کشور سوئيس باشد.
 


تاريخ : پنجشنبه سیزدهم دی ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
بخدا دوستت دارم

 

 

 

 

 

 بــی تـو میمیرم 


  بــی تـو نمی خـوام دیگه دنـیا بـه کامم بـاشه 

  حـتـی یـه لحـظــه خـوب در انـتــظـارم بـاشـه 

  بـی تـو نـمی خــوام دیگــه تـو آسـمونا باشـم   

   می خوام تـو قـعـر زمـین تنهای تنهای باشـم   

  بی تـو نمی خـوام دیـگـه دوبـاره پــیــدا بـشم   

  مـجــنـون و دیــوونـه و شــیـدا و لــیــلا بشم    

 

   بی تـو نـمـیـخوام دیگه ، جون تو بدن بمونه    

 

     بی تـو می خـوام بمیرم بی غرورو بی بهونه       

   

      بـی تـواگـه تـو خـواسـتی تا آخرش می مونم 


 
خورشید تابانم بتاب

 

 خورشید تابانم تویی

 عشق پریشانم تویی

 آبی آسمانم تویی

 رنگ بی پایانم تویی

 همدم تنهایی من یار و غمخوارم تویی

 یار همیشگی من عشق و دنیایم تویی

 گر نباشی من نیستم

 چون که هستیم تویی

 


 
بخدا دوستت دارم

 


 بــی تـو میمیرم 


  بــی تـو نمی خـوام دیگه دنـیا بـه کامم بـاشه 

  حـتـی یـه لحـظــه خـوب در انـتــظـارم بـاشـه 

  بـی تـو نـمی خــوام دیگــه تـو آسـمونا باشـم   

   می خوام تـو قـعـر زمـین تنهای تنهای باشـم   

  بی تـو نمی خـوام دیـگـه دوبـاره پــیــدا بـشم   

  مـجــنـون و دیــوونـه و شــیـدا و لــیــلا بشم    

 

   بی تـو نـمـیـخوام دیگه ، جون تو بدن بمونه    

 

     بی تـو می خـوام بمیرم بی غرورو بی بهونه       

   

      بـی تـواگـه تـو خـواسـتی تا آخرش می مونم 

 

 

 تاريخ : یکشنبه دوم دی ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
 
 
 
 
 
 
 
 
Red Boys !!
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اینهم ال 90 که خیلی از شماها درخواست کرده بودید
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


تاريخ : دوشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
Beautiful World
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

همه با هم سکوت می کنیم و از زیبایی
 خالص و ناب لذت می بریم
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
همه عشق و محبت من نثار همه کسانی
 که در بالا ازشون اسم بردم.
 
 
 
 
***********
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


تاريخ : یکشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد


ابتدا نیت کنید

 سپس دکمه زیر را فشار دهید
 تاريخ : یکشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

" اگر از طبقه‌ بالا زن‌ بگيريد، به‌جاي‌ خويشاوند ارباب‌ خواهيد داشت‌ "  .  لئوپول

" عشق هميشگي است اين ما هستيم كه ناپايداريم ،عشق متعهد است مردم عهد شكن، عشق هميشه قابل اعتماد است اما مردم نيستند "  .    لئوبوسكاليا" چشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت  "  .  جبران خلیل جبران" به من بگو قبل از آمدن به این دنیا کجا بودی؟ تا بگویم بعد از مرگ کجا می‌روی  "  .   شوپنهاور" هیچ گاه از داشتن دشمن نترس ، از انجام ندادن درست آرمان های خویش بترس  "  .  ارد بزرگ"  انسان هر قدر بیشتر بداند به همان اندازه نقطه های استتار بدست می آورد  "  .   ل – فوئر باخ" از دانش آموختن هیچ زمان غافل ممان ، گرچه در این راه رنجها کشی ، مبادا که دلت از آموختن ناتوان و آشفته گردد  "  .   بزرگمهر" خردمند آن نیست که چون در کاری می‌افتد بکوشد تا از آن کار بیرون آید، خردمند آنست که بکوشد در کاری نیفتد  "  .   نصیحه الملوک"  اینکه بعضی ها می ترسند یا افسرده می شوند به این علت است که آنان سر رشته امور را از دست داده اند مسئولیت احساس  شان بابت احساس بدی که دارند مسئولیت را از سر خود باز می  کنند چون برای شان راحت تر است که دیگران را مسئول زندگی خود بدانند تا بگویند:باعث بروز چنین احساساتی خودم هستم. وین دایر" با ترشرویی به میان مردم رفتن ، تنها از بیماران ساخته است  "  .   ارد بزرگ
ادامه مطلب...
تاريخ : یکشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

برخی دیگر از زنان و مردان دانشمند معاصر ایرانی در جهان امروز

کتیا فلک شاهی : مدیر شرکتمشهورNEA

حمید عظیمی : عضو ارشد شر کت اینتل در امریکا

آزاده تبارزاده : دانشمند ایستگاه فضایی ناسا

آزیتا ولی نیا : استاد فیزیک دانشگاه امریکا – عضو پژوهشگران ناسا

ماریا خرسند : رئیس شرکت اریکسون

فریبرز رییس دانا : اقتصاد دان و مشاور بین المللی

فرزاد دانشمند : گیتاریست برجسته و اولین کسی است که آموزش گیتار را در ایران آکادمیک نمود

پرفسور بیژن داوری : معاون ارشد شرکت مشهور IBM

حسین اسلامبلچی : رئیس شرکت مخابرات امریکا – ITادامه مطلب...
تاريخ : یکشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
جهان فقط همین جهان ظاهر است و دنیای حقیقی، دروغی بیش نیست "  .  فردریش نیچه" آنچه را تا ديروز گناه مى خوانديم، امروز بيان شخصيت و احساسات خود مى ناميم "  .  بارونس استاكس" آنان كه آزادى را فداى امنيت مى كنند، نه شايستگى آزادى را دارند و نه لياقت امنيت را "  .  بنيامين فرانكلين" خوشبختى لذت مشتركى است كه حاصل يارى بى چشمداشت به ديگران است "  .  هلن كلر" نيك زيستن امروز، ديروز را به خوابى شيرين و فردا را به رؤياى اميد بدل مى سازد "  .  سانسكريت" آب و هوا ، بر جهان بینی ، پبوندهای مردمی و اندیشه ما تاثیرگذار است  "  .  ارد بزرگ" ممکن است مردیکه دائم سؤال می کند ابله به نظر برسد . ولی کسیکه هرگز سؤال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند "  .  لوئی پاولز" بزرگترین شادی تولد است و بزرگترین غمها مرگ "  .  هوارد فاست" انسان بدرستی همان میشود که به آن فکر میکند  "  .  فلورانس نایتینگل" دل در آرزوی آنچه دسترسی بدان متصور نیست نباید بست ، از آنکه مایه رنج تن و بلای جان است "  .   بزرگمهر" و تو کیستی؟ تو که باید آدمیان سینه های خویش را در مقابلت بشکافند و پرده حیا و آزرم و عزت نفس خود را پاره کنند تا تو آنها را به عطای خود سزاور بینی و به جود و کرم خود لایق؟
پس ، نخست بنگر تا ببینی آیا ارزش و لیاقت آن را داری که وسیله ای برای بخشش باشی ؟
آیا شایسته ای تا بخشایشگر باشی؟
زیرا فقط حقیقت زندگی است که می تواند در حق زندگی عطا کند، و تو که این همه به عطای خود می بالی فراموش کرده ای که تنها گواه انتقال عطا از موجودی به موجود دیگر بوده ای! "  .  جبران خلیل جبران" دیو کین و دیو سخن چینی گزنده است . سخن چین هرگز جز به دروغ لب نمی گشاید . گفتارش همیشه بی فروغ است .دو روی و سخن چین از مهر یزدان بی بهره اند و از او در هراسند  "  .  بزرگمهر" تاسف ، ابرسیاهی است که آسمان ذهن آدمی را تیره می سازد در حالی که تاثیر جرائم را محو نمی کند  "  . جبران خلیل جبران" تو چیزها را می بینی و می پرسی: چرا؟ من خواب چیزهائی را که وجود ندارند می بینم و می گویم: چرا که نه؟   "  . جرج برنارد شاو" هر چیزی زیبائی های مخصوص به خودش را دارد ولی هرکسی نمیتواند آنها را ببیند  "  . کنفوسیوس" آنکه پریدن نمیداند نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد  "  . نیچه" غرور خود را نگهدار ولی برای او زیست نکن  "  . کارن استیونس" اندیشه دریایی است که مروارید آن فلسفه و فرزانگی است   "  .  یحیی برمکی" هنگامی که می خواهی وظیفه و بایسته خویش را انجام دهی از کسی فرمان نگیر   "  .  ارد بزرگ" مهم نيست اگر زمين بخوريد، مهم دوباره برخاستن است  "  . ونيسنت لمباردي" عده ای بزرگ زاده میشوند، عده ای بزرگی را بدست می آورند و عده ای بزرگی را بدون آنکه بخواهند با خود دارند  "  . شکسپیر" ممکن است شما از شکست خوردن نا امید و مأیوس شوید ولی اگر امتحان نکنید فنا خواهید شد  "  . علی شریعتی" اگر قادر نيستي خود را بالا ببري همانند سيب باش تا با افتادنت انديشه اي را بالا ببري  "  . علی شریعتی" عشق ، عشق مي آفريند . عشق ، زندگي مي بخشد . زندگي ، رنج به همراه دارد . رنج ، دلشوره مي آفريند . دلشوره ، جرات مي بخشد . جرات ، اعتماد مي آورد . اعتماد ، اميد مي آفريند . اميد ، زندگي مي بخشد . زندگي ، عشق به همراه دارد . عشق ، عشق مي آفريند  "  . مارکوس بيکل" همای بخت بر شانه ات نخواهد نشست مگر آنکه شانه ای به گستره و پهنای کوهستان داشته باشی   "  . ارد بزرگ" اگر با خونسردی گناهان کوچک را مرتکب شدیم ، روزی می رسد که بدترین گناهان را هم بدون خجالت و پشیمانی مرتکب می شوبم   "  . شوپنهاور" زندگي از سه جزء تشكيل شده است:آنچه بوده ، آنچه هست و آنچه خواهد بود.بيائيد تا از گذشته براي حال استفاده كنيم و در حال چنان زندگي كنيم كه زندگي آينده بهتر باشد. شكل دادن به زندگي وظيفه خودمان است . به صورتي كه آنرا بسازيم ، اين بازسازي مايه زيبايي و يا مايه شرمساري ما مي شود  "  . وير  " برای رسیدن به کامیابی نباید از شکست های پیشین خیلی ساده بگذرید ، شناخت موشکافانه آنها ، پیشرفت شما را در پی خواهد داشت   "  . ارد بزرگ" اگر  کوه با همه سنگینی و عظمت و صلابت  که وی راست فرمان شاه را سبک دارد تیره رای خیره سری بیش نیست   "  .  بزرگمهر" انديشه هاي ما ، آري و نه گفتن هاي ما ، و اگر و اما گفتن هاي ما ، همه با همان ضرورتي از درون ما رشد می كنند كه ميوه از دل درخت ، به هم مر بوط و با هم خويشاوندند ، و همه از يك اراده، يك وضع جسماني، يك خاك ، و يك خورشيد نشان دارند    "  . فردریش نیچه" غير ممكن ها را انجام دادن نوعي لذت است   "  .  والت ديسني" به روزگار شیرین رفاقت سفره ی خنده بگسترید و نان شادمانی قسمت کنید . به شبنم این بهانه های کوچک است که در دل ، سپیده می دمد و جان تازه می شود   "  . جبران خلیل جبران" هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند  "  .  شوپنهاور" انسان برتر از ابرانسان بسيار دور  است    "  . فردریش نیچه" پیران فریبکار، آتش زندگی جوانانند  "  . ارد بزرگ" آیا زندگی آنقدر عزیز ، و صلح آنقدر شیرین است که به بهای زنجیر و اسارت خریداری شود ؟  "  . پاتریک هانری" نخستین قانون موفقیت تمرکز است . یعنی همه نیروهای خود را روی یک نقطه متمرکز کنید ، مستقیما به سراغ همان بروید و به چپ و راست منحرف نشوید  "  . ویلیام ماتیوس" خموشی در برابر بدگویی از دوستان ، گونه ای دشمنی است   "  . ارد بزرگ" حاشا که آواز آزادی از پس میله و زنجیر به گوش تواند رسید و از گلوگاه مرغان اسیر   "  .  جبران خلیل جبران" برترین دانش ها یزدان پرستی است   "  . بزرگمهر" دوست بجای چتریست که باید روزهای بارانی همراه شما باشد  "  .  پل نرولا" یگانه راه برای افزودن خوشبختی بر روی زمین آن است که تقسیمش کنیم   "  . پول شرر" آدمهای بزرگ و اندیشمند ، بسیار اشک می ریزند   "  . ارد بزرگ" زندگی روزانه شما پرستشگاه شما و دين شماست .آنگاه كه به درون آن پای می نهيد، همه هستی خويش را همراه داشته باشيد   "  . جبران خلیل جبران" بخش عمده ی تاریخ حدس است و بقیه تعصب  "  . ویل دورانت" اصولا زمانی پوچی براي چيزی معنا پيدا ميکند که بيايم براي آن ، هدفی تعريف کنيم .و اگر بدانيم هدفی در کار نيست، به پوچی هم نخواهيم رسيد   "  . فردریش نیچه" پیش نیاز دلیر بودن بدنی ورزیده نیست ، گاهی آدمهای سبکبار، پشت کوهستان را هم به خاک مالیده اند  "  . ارد بزرگ" مهم نیست اگر زمین بخورید، مهم دوباره برخاستن است  "  . وینسنت لمباردی" اگر می خواهی کسی را بزرگ کنی ، پیوسته از او به دشمنی یاد کن  "  . ارد بزرگ" مفاهیم سازه های مغزی اند حال آنکه ایده ها مقدم بر فکر بشری هستند . در حقیقت درک مغزی ما از ایده ها مفهوم را می سازند لذا مفاهیم را راهی به قلمرو ذاتها نیست   "  . شوپنهاور" اندیشه های ما در غرفه های بیشمار دماغ با زنجیر ناپیدا به یکدیگر پیوسته اند . چون یکی از آنها بیدار شود ، هزار تای دیگر نیز سر بر می دارند  "  . پوپ" آن چه دلخواه همه است جز تن درستی نیست ، که اگر کسی روزی از آن محروم شد آرزویی جز بدست آوردنش ندارد   "  . بزرگمهر" هر جا که عشق بزرگی خانه کرده است خشم بزرگی نیز مسکن دارد   "  . آلن لاکین
 


" ایمان از کردار جدا نیست و عمل از پندار   "  . جبران خلیل جبران" هیچ گاه هماورد خویش را کوچک مپندار چون او بهترین دوست توست او انگیزه پیشرفت و پویش می دهد  "  . ارد بزرگ" اجحاف نکردن و آسیب نرساندن به دیگران برای رسیدن به برابری ریشه و بنیاد جامعه است ولی این خواست نفی زندگی ست چون زندگی بهره کشیدن از دیگران است که ناتوان ترند   "  . فردریش نیچه" ازدواج کتابی است که فصل اول آن به نظم است و بقیه فصول به نصر   "  . پورلی نیکولاس" انتخاب پدر و مادر در دست خود انسان نیست ، ولی انتخاب مادرشوهر و مادر زن دست خود انسان است   "  . پرل پاک" در دوی زندگی ، همیشه هماورد را شانه به شانه ات بپندار و همیشه با خود بگو تنها یک گام پیشترم ، تنها یک گام   "  . ارد بزرگ" زبان شاعر، تنها برآیند یک کار نقد یا تحلیل نیست. سنتز واقعیت است با خیال و افسانه. سنتزی که توسط حواس – در رابطه ی متقابل با عقل – صورت می گیرد  "  . یانیس ریتسوس" وظیفه هنر تجلی ایده هاست  "  . شوپنهاور" شاهکارها با گذشت زمان کهنه نمی شوند ، این بماند ، در هر زمانی بسته به موقع و مقام جلوه و جمالی دوباره می یابند چنان که گویی به تازگی مطرح شده اند  "  . پرویز یاحقی" در بلند هنگام هیچ نیرویی نمی تواند در برابر فرهنگ و هنر ایستادگی کند   "  . ارد بزرگ" هنر ، قدرت و توانایی نیست بلکه تسلی خاطر است  "  . توماس مان


 
" دریاها نماد فروتنی هستند . در نهاد خود کوه هایی بلندتر از خشکی دارند ولی هیچ گاه آن را به رخ ما نمی کشند   "  . ارد بزرگ" تن به تن آسانی و کاهلی نباید سپرد . کاری باش و از این راه شادی  و آسایش فراهم کن  "  . بزرگمهر" آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند   "  . فردریش نیچه" عشق ما را می کشد تا دوباره حياتمان بخشد  "  .  شكسپير" لبخند، حتی زمانيکه بر لبان يک مرده می نشيند ، بازهم زيباست   "  . کريستيان بوبن" من آينده را دوست دارم چون بقيه عمرم را بايد در آن بگذرانم  "  . کترينگ" برای آنکه عمر طولانی باشد ، بايد آهسته زندگی کنيم  "  .  سيسرون" حکیمان مال را از برای آن دارند که محتاج لئیمان نگردند   "  . ارسطا طالیس" آدم های بزرگ به خوشی های کوتاه هنگام تن نمی دهند   "  .  ارد بزرگ" تنها علاج عشق ، ازدواج است   "  .  آرت بوخونواله

 
 " عشق هميشگي است اين ما هستيم كه ناپايداريم ،عشق متعهد است مردم عهد شكن، عشق هميشه قابل اعتماد است اما مردم نيستند "  .    لئوبوسكاليا" چشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت  "  .  جبران خلیل جبران" به من بگو قبل از آمدن به این دنیا کجا بودی؟ تا بگویم بعد از مرگ کجا می‌روی  "  .   شوپنهاور" هیچ گاه از داشتن دشمن نترس ، از انجام ندادن درست آرمان های خویش بترس  "  .  ارد بزرگ"  انسان هر قدر بیشتر بداند به همان اندازه نقطه های استتار بدست می آورد  "  .   ل – فوئر باخ" از دانش آموختن هیچ زمان غافل ممان ، گرچه در این راه رنجها کشی ، مبادا که دلت از آموختن ناتوان و آشفته گردد  "  .   بزرگمهر" خردمند آن نیست که چون در کاری می‌افتد بکوشد تا از آن کار بیرون آید، خردمند آنست که بکوشد در کاری نیفتد  "  .   نصیحه الملوک"  اینکه بعضی ها می ترسند یا افسرده می شوند به این علت است که آنان سر رشته امور را از دست داده اند مسئولیت احساس  شان بابت احساس بدی که دارند مسئولیت را از سر خود باز می  کنند چون برای شان راحت تر است که دیگران را مسئول زندگی خود بدانند تا بگویند:باعث بروز چنین احساساتی خودم هستم. وین دایر" با ترشرویی به میان مردم رفتن ، تنها از بیماران ساخته است  "  .   ارد بزرگ" عقل بی عاطفه خطرناک است و عاطفه بدون عقل قابل اعتماد نیست، آدم کامل آنست که هم عقل دارد و هم عاطفه  "  .   ویلیام تن" الماس را جز در قعر زمین نمی توان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد "  .  ویکتور هوگو" افزونی دانش گذشته، افزونی تاریخ انسان را پژمرده خواهد ساخت و بزدل. در حالیکه انسان  باید قادر باشد گذ شته را در خد مت حال دربیاورد. البته اگر بتوانیم خوب یاد بگیریم که تاریخ را وسیله ای برای زندگانی قرار دهیم   "  .   فردریش نیچه" آن که پند پذیر نیست ، در حال افتادن در چاله سستی و زبونی است  "  .   ارد بزرگ" رابطه قلبی دو دوست نیاز به بیان الفاظ و عبارات ندارد  "  .   جبران خلیل جبران" تو، جدا از دیگران نیستی ، قضاوت در مورد کارهای خوب دیگران هم دست کمی از قضاوت در مورد کارهای بدشان ندارد "  .   وین دایر" برنامه ریزی، آوردن زمان آینده به حال است تا بتوانید اکنون برای آن کاری انجام دهیم "  .   آلن لاکیس" جمال اگرچه مایۀ شرافت است ولی مقرون به هزاران شر و آفت است  "  .    شوپنهاور" دوستی که نومیدنامه می خواند ، همیشه سوار تو  و پیشدار دورخیزهای بلندت خواهد شد "  .  ارد بزرگ" امید ، آهستگی و ملایمت زندگی را روشن و شیرین می کند ، خشم و تیزی مایه رنج و بلاست . آهسته رو از عیبجوی می گریزد و شرم و آهستگی را دوست می دارد  "  .   بزرگمهر" تنها ابزار موفقیت که قطعا به آن نیاز دارید ، صرف نظر از اینکه کارتان چیست ، این است که بیشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار می رود کارایی داشته باشید و خدمات عرضه کنید "  .  آگ ماندینو" دوستان عبارت از خانواده ای هستند که انسان اعضای آن را به اختیار خود انتخاب کرده است  "  .   آلفونس کار" استعداد آدمی را می پوشاند و وقتی استعدادش کاهش یافت آنچه هست نمایان می شود  "  .  فردریش نیچه" نامداری بی نیک نامی ، به پشیزی نمی ارزد  "  .   ارد بزرگ" بیش از حد عاقل بودن کار عاقلانه ای نیست  "  .   مارون" شادی زمان و مکان نمی خواهد کافی است دل بخواهد "  .    مارسل پروست" تن پوشی زیباتر از سرشت و گفتار نیکو سراغ ندارم  "  .   ارد بزرگ" دین تحقق پندار است و پهنه پندار  "  .   جبران خلیل جبران" افتخار در خشک کردن قطرۀ اشک است نه در جاری ساختن سیل خون " . بایرون"  آشکارترین خصلت ایرانیان کمک به مصیبت زدگان دیگر سرزمین هاست "  .  خواجه نظام الملک توسی  " مهم این نیست که در کجای این جهان ایستاده ایم، مهم این است که در چه مسیری گام بر می داریم "  .  هولمز" هر چه بلند پروازتر باشید تپش دلتان کمتر خواهد شد . فشار و دردهای روانیتان نیز "  .  ارد بزرگ" هرکس در دنیا باید کسی را داشته باشد که حرفهای خودش را آزادانه به او بزند ، بدون رودربایستی و بدون خجالت و الا آدم از تنهایی دق می کند "  .  همینگوی" اگر قرار باشد من روزی تجربه شخصی خود ، درباره حس همدردی کتابی بنویسم ، کتاب خود را چنین شروع می کنم : در زنان حس همدردی مطلقا وجود ندارد "  .  فلورانس نایتینگل" روزنامه بزرگترین مربی قرن نوزدهم است . هیچ نیرویی با آن قابل مقایسه نیست . هم کتاب است و هم کرسی خطابه و هم سکوی سخنرانی در میدان عمومی شهر "  .  تالیج" سرود هستی آهنگی ملایم و کشیده دارد  "  .  ارد بزرگ" جوانی اشتباه است ، کهولت مبارزه و پیری پشیمانی "  .  دیسرائیلی" بجاست دوستی بخواهی که به روزهایت تلاش و به شبهایت آرامش بخشد "  .  جبران خلیل جبران" مردم موفق امروز کودکان جشور دیروز بوده اند "  .  دیسرائیلی" دانش برترین داده های یزدان پاک است . خردمند همیشه سرور است  "  .  بزرگمهر" کوشش های سیاسی برای جوانان ، مردابی مرگبار است "  .  ارد بزرگ" جوانی که به بالا نمی نگرد ، نظرش به پایین می افتد و کسی  که به را ه کمال نمی رود ، به پستی می گراید "  .  دیسرائیلی" دل کسی که خاطر شاه دادگر از او مکدر باشد جایگاه دیو است "  .  بزرگمهر" هنگامی که فیلسوفی معتقد است که مدام حواس انسانی او را می فریبد فیلسوف دیگری سوگند یاد می کند که هرگز حواس ما را نفریفته است  "  .   لافونتن" شاید من بهتر می دانم که چرا بشر تنها حیوانی است که می خندد.تنها انسان است که به شدت رنج می برد و مجبور است خنده را بیافریند "  .   نیچه" شکست های زندگی ، درهای پیروزی را  می گشاید و خودپسندی درهای پیروزی را یکی پس از دیگری می بندد "  .  ارد بزرگ" کسانی که دنیا را تکان داده اند در استعدادهای طبیعی نابغه نبوده اند ، بلکه بر عکس قوای عقلی آنان از حد معمول و متوسط تجاوز نمی کرده است ولی به یک صفت ممتاز بوده اند : ثبات و استقامت "  .  دیسرائیلی" آنانی که می بخشند و در عطای خود معنایی برای درد و شکنجه نمی یابند . اینان در جستجوی هیچ نوع نشاطی نیستند و حتی به فکر نشر مناقب و فضایل خود نمی افتند . اینان آنچه را که دارند می بخشند ، مانند گلها و ریحانها که بوی عطرآگین خود را در چمنزارها و جلگه ها پخش می کنند .
خدای بزرگ با دست این افراد سخن می گوید و از میان دیدگان این اشخاص به زمین لبخند می زند  "  .  جبران خلیل جبران" در این دنیا از دو راه می توان موفق شد ؛ یا از هوش خود و یا از نادانی دیگران "  .   لابرویر" آنکه به سرنوشت میهن و مردم سرزمین خویش بی انگیزه است ارزش یاد کردن ندارد  "  .   ارد بزرگ" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، در هنر و ادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  .  لویی پاستور" کسانیکه ازدواج کرده اند خود را ناراضی نشان می دهند و می گویند زن بد است ، زیرا می خواهند فقط و فقط خودشان از این موهبت تمتّع گیرند "  .  دیسرائیلی" با گذشت ، شما چیزی را از دست نمی دهید بلکه بدست می آورید  "  .  ارد بزرگ" اگر تمام عالم در یک کفۀ ترازو نهاده شود و مادرم در کفۀ دیگر ، کفۀ عالم بالاتر خواهد ایستاد "  .  لورولا بکدیل" وقت گرانبها است ، اما حقیقت گرانبها تر است "  .  دیسرائیلی" در نظر مردم سخن سنج قدر سخن بیش از گنج است "  .  بزرگمهر" شالوده و زیربنای گسترش هر کشور ، فرهنگ است  "  .  ارد بزرگ" افتخار در خشک کردن قطرۀ اشک است نه در جاری ساختن سیل خون  "  .  بایرون" غالب اشخاص بدون اینکه مقصد معینی را تعقیب کنند زندگی می نمایند و مثل پر کاهی که بر روی آب حرکت کند ، عمر خود را به آخر می رسانند و جلو نمی روند ، جریان آب انها را می برد  "  .  سه نه ک


" انسان بدرستی همان میشود که به آن فکر میکند " . فلورانس نایتینگل


" خودپسندی زنان بزرگترین علت بد بختی ایشان و زوال خانواده هاست . هیچ چیز به اندازۀ خودپسندی زنها بنای خانواده ها را ویران نکرده است  "  . چارلی چاپلین" آزادی حقیقی آن نیست که هرچه میل داریم انجام بدهیم ، بلکه آن است که آنچه را که حق داریم بکنیم   "  . ویکتور کوزن" توان خواهي مي تواند بر گذشت زمان پيروز شود  "  . فردریش نیچه" پوزش خواستن از پس اشتباه ، زیباست حتی اگر از یک کودک باشد  "  . ارد بزرگ" هر افتادنی همان برخاستن است. آن کس که به این حقیقت ایمان دارد به راستی خردمند است  "  . ولسوانی" آدمیانی که با دیگران روراست نیستند با خود نیز بدین گونه اند  "  . ارد بزرگ" در رنجی که ما می بريم ، درد نه تنها در زخم هايمان ، که در اعماق قلب طبيعت نيز حضور دارد.در تغيير هر فصل ، کوهها ، درختان و رودها ظاهری دگرگونه می يابند ، همانگونه که انسان در گذر عمر ، با تجربيات و احساساتش تحول می يابد. در دل هر زمستان ، تپشی از بهار و در پوشش سياه شب، لبخندی از طلوع نمايان  است  "  . جبران خلیل جبران" کشتن گنجشکها کرکس ها را ادب نمی کند   "  . آبراهام لينكلن  " آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش نامفهوم است   "  . ارد بزرگ" وقتی انسان آنقدر ثروتمند شد که بتواند هر چه دلش می خواهد بخرد ، می بیند معده اش بیمار است و همه چیز را هضم نمی کند   "  . شاتو بریان" اندیشه برتر در روزهای توفانی و آشوب و در همان حال خموشی و آرامش ، توانایی برتر خویش را از دست نمی دهد  "  . ارد بزرگ" برتری همیشه منفور بوده است ، و هنگامیکه برتر از همه ای بیشتر منفوری  "  . گراسیان" تکبر زائیده قدرت مادی است و تواضع زاییده ضعف معنوی  "  . فردریش نیچه" جهت الهی شما ، دریایی است پهناور و بی ساحل . ذات الهی شما از ازل پاکیزه بوده است و تا ابد نیز خالص و پاک خواهد ماند  "  . جبران خلیل جبران" محبت نیرومندترین جادوها است  "  . گولاس" مهم نیست کجا متولّد شدم و چگونه و کجا زندگی کرده ام. مهم این است که در آنجا که بوده ام چگونه رفتاری داشته ام  "  .  جوجیا اوکیف" توانگر کسی است  که به آنچه خداوند توانا نصیبش کرده خرسند باشد . زیرا شوریده بخت تر و پراکنده خاطرتر از آزمند کسی نیست  "  .  بزرگمهر" باید زیاد مطالعه کنید تا بدانید که هیچ نمی دانید  "  . مونت کیو" آدمهای ماندگار به چیزی جز آرمان نمی اندیشند  "  . ارد بزرگ" هرگز مردی ولو بسیار نادان را ندیدم که از وی چیزی نتوانسته ام بیاموزم   "  . گالیله" پرحرف را که دشمن راستی و خصم روان پاک است هرگز نپذیر   "  . بزرگمهر" براستي ؛ اي كاش جنون شان را حقيقت نام بود يا وفاداري يا عدالت . اما دريغ كه فضيلت شان در خدمت دراز زيستن است و آسودگي نكبت بار   "  . فردریش نیچه" فرمانروایانی که یک شبه دارای توان می شوند ،  با تلنگری فرو می ریزند   "  . ارد بزرگ" زندگی انسان مانند شبنمی است که از برگ گلی می لغزد و فرو می چکد  "  .  بودا" انسانها در هیچ یک از ویژگی هایشان به اندازه نیکی کردن به همنوعان خود خدای گونه نیستند  "  .  سیسرو" با این نگرش پیش بروید که همه چیز خدای گونه است و همه کس خدای گونه رفتار میکند، اگر شما همچون خدا با آنان رفتار کنید  "  .  سوامی راما تیرتا" دیدی جهان در مشتی شن ، و سپهر در گلی خودرو ، بی نهایت در کف دستهایت گیر و جاودانگی را در ساعتی به دست آر  "  . ویلیام بلیک" قدرزمان حال را بدانيد كه گذشته بر نمي گردد و آينده شايد نيايد  "  . گالیله" در هر سرنوشتی ، رازی مهم فرو نهفته است   "  . ارد بزرگ" به هنگام باز ایستادن تنفس ،نفس از تکرار پی در پی آزاد  می شود و تلاش برای آزادی از زندانی مخوف و اوج گرفتن در فضایی گسترده و پر از آثار حیات به سوی پروردگار ادامه می یابد ، تا بی پرده به وصال برسد   "  . جبران خلیل جبران" شما نمی توانید به یک نفر چیزی را که خودش از قبل نمی داند یاد بدهید . فقط می توانید او را از آنچه می داند با خبر و آگاه کنید  "  . گالیله" تو ممكن است در تمام دنيا فقط يك نفر باشي ،‌ولي براي بعضي افراد تمام دنيا هستي  "  .  گابريل گارسيا مارکز" گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است   "  . ارد بزرگ" در میان دو کس دشمنی میفکن ، که ایشان چون صلح کنند تو در میانه شرمسار باشی  "  . سعدی" براي گله ي انساني تمام نشانه هاي ابرانسان چون نشانه هاي بيماري يا ديوانگي ظاهر مي شوند  "  . فردریش نیچه" اگر دشمنت با روی خوش نزدیکت شد ، در برابرش خموش باش و تنهایش بگذار   "  . ارد بزرگ" حقیقت می تواند مدتی در حجاب تعویق و تأخیر بماند ولی همیشه جوان بوده و خود را معرفی خواهد نمود  "  .  گولیو" اندیشه ها بزرگترین جنگنده های جهانند و جنگی که اندیشه ای در دنبال دارد چیزی جز وحشیگری نیست   "  .  گارفیلد" آنگاه مردم را درست می ببینی که در بلندیهای سر به آسمان کشیده حضور داشته باشی و نیز در منزلگاههای دور  "  .  جبران خلیل جبران" آه ؛ ای مجنون مهربان ؛ زرتشت ! ای شیدای اعتماد ! تو همیشه همین سان بوده ای . تو همیشه با اعتماد به هر چیز هراسناک نزدیک شده ای . تو همیشه می خواهی هر غولی را بنوازی. هرم نفسی گرم و کمی موی نرم بر پنجه ؛ همین بس تا تو یکباره آمادهء عاشق شدن و به دام انداختن اش شوی . عشق خطری است در کمین تنهاترین کس. عشق به هر چیزی که زنده باشد و بس ! براستی ؛ خنده آور است جنون و فروتنی من در عشق ! "  .  فردریش نیچه" ره آورد سفر در درون آدمی ،  به جز خرد و پیشرفت نیست "  .   ارد بزرگ" آدم بي فضيلت و بي هنر را ستودن چنان است كه به او دشنام دهند  "  .  لاروشفوكولد" آدم پرحرف تخم ميكند و آدم خاموش درو ميكند "  .  اقليدس" آدم تبهكار ميرود ولي شر او باقي مي ماند "  .  شكسپير" آدم خشمگين نميتواند حقيقت را بگويد "  .  ضرب المثل چيني" انسان از حشرات هم کوچکتر است ، چون آنها برای کشتن ما فقط نیش می زنند ، ولی ما برای کشتن آنها تمام وجودشان را له و نابود می سازیم  "  .  موپاسان" هر قدر کسی را بیشتر دوست داشته باشید کمتر مغرورش کنید "  .  مولیر" پیام آوران باورهای  پست و خُرد بزرگترین پیروزیهای تاریخ مردم خویش را با گفتاری پست به ریشخند گرفته اند  "  .  ارد بزرگ" در جوانی دوست نداشتن علامت بدی است . روح سالم همیشه یکنفر دوست را که لایق باشد ملاقات خواهد کرد "  .  ل – کارو" اگر از طبقه‌ بالا زن‌ بگيريد، به‌جاي‌ خويشاوند ارباب‌ خواهيد داشت‌ "  .  لئوپول" هنگام گسست و بریدن از همه چیز ، می توانی بسیاری از نداشته ها را در آغوش کشی "  .  ارد بزرگ" اگر به مهماني گرگ مي رويد ، سگ خود را به همراه ببريد " . گوته" آنكسي كه از رنج زندگي بترسد ، از ترس در رنج خواهد بود " . چيني" وقتي نانوا نان را با دقت و وسواس مي پزد و به دست مشتري ميدهد ، خدا با او در كنار تنور ايستاده است " . كريستيان بوبن" من بين ديوانگي و مست فرقي نمي بينم جزاينكه ديوانگي مدت طولانيتري دارد " . سه نه ك" گاه لازم است که انسان دیدگان خود راببندد ، زیرا اغلب خود را به نابینایی زدن نیز نوعی خوشبختی است " . نیوتون" نفرت همان خشم و غضب است که روی هم انباشته شده است " . سیسرون" دوستان فراوان نشان دهنده کامیابی در زندگی نیست ، بلکه نشان نابودی زمان ، به گونه ای گسترده است " . ارد بزرگ" کسی که فکر نمی کند ، به ندرت دم فرو می بندد " . نیوتن" حیات درختان در بخشش میوه است . آنها می بخشند تا زنده بمانند ، زیرا اگر باری ندهند خود را به تباهی و نابودی کشانده اند " . جبران خلیل جبران" هرگز نمی توان با آدمهای کوچک کارهای بزرگ انجام داد " . سیسرون" اگر قرار است براي چيزي زندگي خود را خرج كنيم ، بهتر آن است كه آنرا خرج لطافت يك لبخند و يا نوازشي عاشقانه كنيم " . شكسپير" استعداد در فضاي آرام رشد ميكند و شخصيت در جريان كامل زندگي " . گوته" بيش از هر چيز نخست بدان كه چه ميخواهي " . فوخ" بردن ، همه چيز نيست ، اما تلاش براي بردن چرا " . لومباردي" ده چیز بر ده گروه خاصه بر دانش پژوهان نکوهیده است : دروغ گفتن به فرمانروا ، سپهبدی که زر بر سپاه خویش نپراگند ، مرد سپاهی که از پیکار بهراسد ، دانشمندی که چون چیزی در نظرش مطبوع افتد دل به هوس سپارد و از گناه نترسد ، پزشکی که خود بیمار و دردمند شود . تنک مایه ای که به دروغ به سرمایه و دارایی خویش نازد ، سفله ای که بر هر کس که چیزی دارد رشک برد ، خردمندی که زود خشم بود ، و به چیز کسان طمع ورزد ، کسی که رهنمایی از نادان امید دارد ، و آنکه کارگاه و یا بنیادی عظیم را به کاهلی سپارد ، و بی خردی که خردجوی نباشد " . بزرگمهر" گفتگو با آدمیان ترسو ، خواری بدنبال دارد " . ارد بزرگ" روزنامه شگفت انگیزترین عجایب جهان نوین است . خانواده ای که لااقل یک روزنامه را نخواند و در آن دقیق نشود در قرن نوزدهم زندگی نمی کند " . برودوس" دل اهل دانش وقتی شاد می گردد که بردبار بوده و مردم بی شرم را به خویش نزدیک نکند " . بزرگمهر" اگر خاموش بنشيني تا ديگران به سخنت آورند ، بهتر از آنست كه سخن بگويي و خاموشت كنند " . سقراط" عادتمند كسي است كه به مشكلات و مصائب زندگي لبخند بزند " . شكسپير" از استثنائـات است كه كسي را بـه خاطر آنچه كه هست دوست بدارند . اكثر آدمها چيزي را در ديگران دوست دارند كه خود به آنها امانت مي دهند : خودشان را ، تفسير و برداشت خودشان را از او ... " . گوته" ماهي و مهمان دو روز اول خوب هستند ، از روز سوم بو مي گيرند " . اسپانيولي" اگر همه می توانستند از استعدادهای خود درست بهره بگیرند، دنیا همان بهشت موعود می شد که همه می خواهند " . زکریای رازی" چه قدر نشنیدن ها و نشناختن ها و نفهمیدنها که به این مردم آسایش و خوشبختی بخشیده است " . علی شریعتی" آنکه برنامه ها را از پایان به آغاز ، مورد گفتگو و ارزیابی قرار می دهد بر راستی در حال سرپوش گذاری بر روی چیزی است " . ارد بزرگ" يک اراده قوي بر هر سد و مانعي هر قدر هم قوي ، حتي بر زمان نيز غلبه مي کند " . بالزاک" برای رسیدن به هدف اراده و توان و صبر نیاز است " . حسین بهزاد" زناشویی عبارتست از سه هفته آشنایی ، سه ماه عاشقی ، سه سال جنگ و سی سال تحمل " . ویلیام تن" اگر گام در معبدی نهادی تا اوج فروتنی و هراس خود را اظهار کنی ، برای همیشه برتری کسی نسبت به کس دیگر نخواهی یافت . برای تو کافی است که گام در معبدی نهی ، بی آنکه کسی تو را ببیند " . جبران خلیل جبران" انسان در همان لحظه كه تصميم ميگيرد آزاد باشد آزاد است " . والتر" در روز عشاق براي دوستت كارتي بفرست و روي آن بنويس : از طرف كسيكه فكر ميكند تو بينظيري " . براون" عشق ما را ميكشد تا دوباره حياتمان ببخشد " . بوبن" مردان آفريننده کارهای مهمند و زنان به وجود آورنده مردان " . رومن رولان" جريان زندگی چيزی جز مبارزه ميان عاطفه وعقل نيست " . مارک تواين" قهرمان های آدمهای کوچک ، همانند آنها زود گذرند " . ارد بزرگ" اساسا ، خوشبختی فرزند نامشروع حماقت است. همه کسانی که در جست و جوی خوشبخت بودن هستند بی خود تلاشی در بیرون از خویش نکنند اگر بتوانند " نفهمند" می توانند " خوشبخت " باشند " . علی شریعتی" آزادی متعلق به يک نفر نيست ، مال همه است " . اسپنسر" هر کس مرتکب اشتباهی شده ، اکتشافی هم نکرده است " . گاليله" با ديگران آنگونه رفتار کن که ميخواهی با تو رفتار شود " . براون" نياسائيد ، زندگی در گذر است . برويد و دليری کنيد ، پيش از آنکه بميريد ، چيزی نيرومند و متعالی از خود بجای گذاريد ، تا بر زمان غالب شويد " . گوته" زنان تحصيلكرده همسران خوبي از آب در مي آيند , زيرا براي اينكه توضيح بدهند كه چرا غذا شور يا بيمزه شده است كلمات بيشتري در اختيار دارند " . باب هاپ" صدا زنده است یا مرده؟ رنگ ها بخشی از پیکره ای زنده اند یا مرده ؟ ! آذین بند و رخت چطور؟ !!!
اگر کسی در این پرسش ها خوب بنگرد خواهد دید همه آنها دارای روان و نیرو هستند . یک آوای زیبا می تواند شما را از خود بی خود کند ، رنگی ویژه می تواند شما را آرامش و یا به خشم در آورد و یا پدیده های بی جانی همچون نامه و جامه و ... به صد زبان با شما گفتگو می کنند ، همه آنها در حال سرودن آواز خوش دمادم زندگی اند ... " . ارد بزرگ" عشق هنگامی که شما را می پرورد شاخ و برگ فاسد شده را هرس می کند " . جبران خلیل جبران" کسیکه پشت الاغ باد به غبغب بیندازد ، چون اسب سوار شود پاک دیوانه خواهد شد " . ارسطاطالیس" هم رنگ دیگر کسان شدن ، باور هیچ کدام از بزرگان نبوده است " . ارد بزرگ" هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست كه كسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام كه مورد محبت كسي هستم, مثل اين بوده است كه دست خداوند را بر شانه خويش احساس كرده ام " . چارلز مورگان" خردمندی که بخشنده و دانشور و دادگر و نژاده باشد هرگز بد خو نمی شود " . بزرگمهر" باید بر فریب حواس خود پیروز شویم " . فردریش نیچه" کامل ترین پاداش برای انسان ، بخششی است که بتواند امیال هستی اش را تغییر دهد و خواستهای دو لب خشکیده از عطش او را دگرگون سازد و تمام زندگی اش را به چشمه های همیشه جوشان و ابدی تبدیل کند " . جبران خلیل جبران" اگر كسي يكبار به تو خيانت كرد ، اين اشتباه اوست . اگر كسي دوبار به تو خيانت كرد ، اين اشتباه توست " . دالايي لاما" ديروز تاريخ است . فردا راز است . امروز يك هديه است " . دالايي لاما" هر كجا كه هستي ، هر كجا خودت را يافتي ، از هر آنچه كه داري لذت ببر ، به تمامي لذت ببر . هر جا كه هستي و از هر چه كه در دسترس است ، احساس سپاس و نيايش داشته باش " . دالايي لاما" غضب ، نابیناترین ، شدیدترین و زشت ترین ناصحان است " . دسه گور" ریش سفید داراترین به اندیشه است نه به دارایی و اندوخته " . ارد بزرگ" چراغ مایه دفع تاریکی است ، بدی جوهر تاریکی در زندگی آدمی است ، که از آن دوری باید جست " . فردوسی خردمند" آنکه تخم بدی را می فشاند ، بدون شک همۀ محصول آن را درو می کند " . دموستن" آیا برده هستی؟
پس دوست نتوانی بود
آیا خودکامه هستی؟
پس دوستی نتوانی داشت
در زن دیر زمانی است که برده ای و خودکامه ای نهان گشته اند از این رو زن را توان دوستی نیست او عشق را می شناسد و بس " . فردریش نیچه" آنچه در انسان بزرگ است این است که او پل است نه غایت " . فردریش نیچه

سخنان جاودانه ها

 

ferdowsi  فردوسی خردمند


دیوان که فرمانروا و دست دراز شدند سخن از نیکی را هم باید مانند راز گفت . فردوسی خردمند


چنین گفت رستم به اسفندیار که کردار ماند ز ما یادگار . فردوسی خردمند
نادر شاه افشار  nader shah


اگر جانبازی جوانان ایران نباشد نیروی دهها نادر هم به جای نخواهد رسید . نادر شاه افشار


خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود . نادر شاه افشار


فردریش نیچه Nietzscheآرزو ریشۀ حیات ماست . اگرچه این ریشه حیات ما را به تدریج می سوزاند . ولی همین ریشه مایۀ زندگی است . نیچهشاید من بهتر می دانم که چرا بشر تنها حیوانی است که می خندد.تنها انسان است که به شدت رنج می برد و مجبور است خنده را بیافریند.
نیچه


ارد بزرگ Great Orodبرای ماندگاری ، رویایی جز پاکی روان نداشته باش . اُرد بزرگآنگاه که شب فرا رسید و همه پدیدگان فرو خُفتند ابردریاها (اقیانوسها) به پا می خیزند، آیا تو هم بر می خیزی ؟ اُرد بزرگ

 

جبران خلیل جبران Khalil Gibranدوست بدارید لیکن عشق را به زنجیر بدل نکنید . جبران خلیل جبرانحیات درختان در بخشش میوه است . آنها می بخشند تا زنده بمانند ، زیرا اگر باری ندهند خود را به تباهی و نابودی کشانده اند. جبران خلیل جبران


گوته  goetheمردان شجاع فرصت می آفرینند ترسوها و ضعفا منتظر فرصت می نشینند . گوتهزیبایی ناپایدار و فضیلت جاودانه است . گوتهChurchill  چرچیلمهم ترین کار ما این نیست که ببینیم در دور دستهای مبهم و ناپیدا چه چیز هایی و جود دارد . کار ما این است که به آنچه آشکارا در پیش رو داریم بپردازیم . وینستون چرچیل


خوردن کلمات مرا به سوء هاضمه دچار نکرده است . وینستون چرچیلferdowsi - nader shah - Nietzsche - Great Orod - Khalil Gibran - goethe - Churchill - shaw george bernard - tolstoi - Louis Pasteur - briant tracy - سخنان بزرگان از : فردوسی خردمند ، نادر شاه ، فردریش نیچه ، ارد بزرگ ، جبران خلیل جبران ، گوته ، چرچیل ، برنارد شاو ، تولستوی ، پاستور ، برایان تریسی


مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدست‌آورید وگرنه ناچار خواهید بود چیزهایی را که بدست آورده‌اید دوست داشته‌باشید. جرج برنارد شاو


انقلاب ستمدیدگان را آزاد نمی کند تنها استثمارگران را عوض می کند. برنارد شاو


ferdowsi - nader shah - Nietzsche - Great Orod - Khalil Gibran - goethe - Churchill - shaw george bernard - tolstoi - Louis Pasteur - briant tracy - سخنان بزرگان از : فردوسی خردمند ، نادر شاه ، فردریش نیچه ، ارد بزرگ ، جبران خلیل جبران ، گوته ، چرچیل ، برنارد شاو ، تولستوی ، پاستور ، برایان تریسیفرق انسان و سگ در آنست که اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت. تولستویهمه می‌خواهند بشریت را عوض کنند ، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند. تولستوی


ferdowsi - nader shah - Nietzsche - Great Orod - Khalil Gibran - goethe - Churchill - shaw george bernard - tolstoi - Louis Pasteur - briant tracy - سخنان بزرگان از : فردوسی خردمند ، نادر شاه ، فردریش نیچه ، ارد بزرگ ، جبران خلیل جبران ، گوته ، چرچیل ، برنارد شاو ، تولستوی ، پاستور ، برایان تریسیهرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقا داشته ایم و حالا داریم .پاستورتمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، در هنر و ادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت. لویی پاستورferdowsi - nader shah - Nietzsche - Great Orod - Khalil Gibran - goethe - Churchill - shaw george bernard - tolstoi - Louis Pasteur - briant tracy - سخنان بزرگان از : فردوسی خردمند ، نادر شاه ، فردریش نیچه ، ارد بزرگ ، جبران خلیل جبران ، گوته ، چرچیل ، برنارد شاو ، تولستوی ، پاستور ، برایان تریسیاهمیتی ندارد که از کجا آمده اید ، مهم این است که به کجا می روید . برایان تریسی

داشتن اهداف روشن و از پیش تعیین شده برای پیش رفت و موفقیت مطلقا ضروری است .
برایان تریسی" تجربه بهترین درس است هر چند حق التدریس آن گران باشد " . کارلایل" نشان دوست نيكوآن است كه خطاي تو بپوشد و تو را پند دهد و رازت را آشكار نكند " . پور سينا" جوانی ستاره ای است که فقط یکبار در آسمان عمر طلوع می کند " . ژوبرت" کودکی که گناه خویش را بدون پرسش ما به گردن می گیرد در حال گذراندن نخستین گام های قهرمانی است " . ارد بزرگ" یا درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن " . ژرژ هربرت" براي قضاوت در مورد موفقيت خودت ببين چه بدست آورده اي و در قبال آن چه از دست داده اي " . دالاي لاما" همة چيزي كه در اين زندگي لازم داريد بي خبري و اعتماد به نفس است و موفقيت حتمي است " . مارك تواين" آئينه را بگير و تماشاي خويش كن سوي چمن به عزم تماشا، چه ميروي؟ " . هلالي جغتائي" موفقيت توانايي رفتن از شكستي به شكست ديگر بدون از دست دادن شور و حرارت است " . وينستون چرچيل" کیهان دارای ساختاری هدفمند است . این ساختار به آن پویایی بخشیده ، و برآیندی شگرف ، در آن بر جای می گذارد " . ارد بزرگ" کار خودتان را انجام دهید ، اما نه فقط در حد وظیفه بلکه اندکی بیشتر و از روی سخاوت . همین مقدار اندک به اندازه تمام کار ارزش دارد " . دین بریگز" آنچه والا بودن یک فرد را ثابت می کند کرده های او نیست چون بیخ و بن آنها معلوم نیست و معانی مختلفی دارند ، والایی در ایمان به هدف و آرمان است " . فردریش نیچه" بشر در این دنیا بیشتر از همۀ موجودات مصیبت و عذاب کشیده ، بهترین دلیلش هم این است که در بین تمام آنها فقط او می تواند بخندد " . نیچه" بهترین آموزگار استاد ، شاگرد اوست " . ارد بزرگ" فاش نكردن اسرار مردم دليل كرامت و بلندي همت است " . سقراط" بهترين سياست صداقت است. سروانتس" زمانيكه دانش يك مرد براي موفقيت كافي است. ولي تقواي او كافي نيست. هر چه را كه او ممكن است بدست آورد دوباره از دست خواهد داد " . كنفسيوس" موفقيت به همان اندازه شكست خطرناك است " . لائو تزو" مفيدترين وسيله يك دفتر كار، سبد دورريختني‌هاست " . ماكلولم فوربس" بهترین و حقیقی ترین دوستانم از تهی دستانند . توانگران از دوستی چیزی نمی دانند " . موزارت


" میان گام نخست و آرمان بازه ای نیست ، آنچه داریم اندازه نبروی کنونی ماست " . ارد بزرگ" عشق هميشگي است اين ما هستيم كه ناپايداريم ،عشق متعهد است مردم عهد شكن، عشق هميشه قابل اعتماد است اما مردم نيستند " . لئوبوسكاليا" چشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت " . جبران خلیل جبران" به من بگو قبل از آمدن به این دنیا کجا بودی؟ تا بگویم بعد از مرگ کجا می‌روی " . شوپنهاور" هیچ گاه از داشتن دشمن نترس ، از انجام ندادن درست آرمان های خویش بترس " . ارد بزرگ" انسان هر قدر بیشتر بداند به همان اندازه نقطه های استتار بدست می آورد " . ل – فوئر باخ" از دانش آموختن هیچ زمان غافل ممان ، گرچه در این راه رنجها کشی ، مبادا که دلت از آموختن ناتوان و آشفته گردد " . بزرگمهر" خردمند آن نیست که چون در کاری می‌افتد بکوشد تا از آن کار بیرون آید، خردمند آنست که بکوشد در کاری نیفتد " . نصیحه الملوک" اینکه بعضی ها می ترسند یا افسرده می شوند به این علت است که آنان سر رشته امور را از دست داده اند مسئولیت احساس شان بابت احساس بدی که دارند مسئولیت را از سر خود باز می کنند چون برای شان راحت تر است که دیگران را مسئول زندگی خود بدانند تا بگویند:باعث بروز چنین احساساتی خودم هستم. وین دایر" با ترشرویی به میان مردم رفتن ، تنها از بیماران ساخته است " . ارد بزرگ" عقل بی عاطفه خطرناک است و عاطفه بدون عقل قابل اعتماد نیست، آدم کامل آنست که هم عقل دارد و هم عاطفه " . ویلیام تن

" هرگز مردی ولو بسیار نادان را ندیدم که از وی چیزی نتوانسته ام بیاموزم " . گالیله" پرحرف را که دشمن راستی و خصم روان پاک است هرگز نپذیر " . بزرگمهر" براستي ؛ اي كاش جنون شان را حقيقت نام بود يا وفاداري يا عدالت . اما دريغ كه فضيلت شان در خدمت دراز زيستن است و آسودگي نكبت بار " . فردریش نیچه" فرمانروایانی که یک شبه دارای توان می شوند ، با تلنگری فرو می ریزند " . ارد بزرگ" زندگی انسان مانند شبنمی است که از برگ گلی می لغزد و فرو می چکد " . بودا" انسانها در هیچ یک از ویژگی هایشان به اندازه نیکی کردن به همنوعان خود خدای گونه نیستند " . سیسرو" با این نگرش پیش بروید که همه چیز خدای گونه است و همه کس خدای گونه رفتار میکند، اگر شما همچون خدا با آنان رفتار کنید " . سوامی راما تیرتا" دیدی جهان در مشتی شن ، و سپهر در گلی خودرو ، بی نهایت در کف دستهایت گیر و جاودانگی را در ساعتی به دست آر " . ویلیام بلیک" قدرزمان حال را بدانيد كه گذشته بر نمي گردد و آينده شايد نيايد " . گالیله" در هر سرنوشتی ، رازی مهم فرو نهفته است " . ارد بزرگ" به هنگام باز ایستادن تنفس ،نفس از تکرار پی در پی آزاد می شود و تلاش برای آزادی از زندانی مخوف و اوج گرفتن در فضایی گسترده و پر از آثار حیات به سوی پروردگار ادامه می یابد ، تا بی پرده به وصال برسد " . جبران خلیل جبران" شما نمی توانید به یک نفر چیزی را که خودش از قبل نمی داند یاد بدهید . فقط می توانید او را از آنچه می داند با خبر و آگاه کنید " . گالیله" تو ممكن است در تمام دنيا فقط يك نفر باشي ،‌ولي براي بعضي افراد تمام دنيا هستي " . گابريل گارسيا مارکز" گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است " . ارد بزرگ" در میان دو کس دشمنی میفکن ، که ایشان چون صلح کنند تو در میانه شرمسار باشی " . سعدی" براي گله ي انساني تمام نشانه هاي ابرانسان چون نشانه هاي بيماري يا ديوانگي ظاهر مي شوند " . فردریش نیچه" اگر دشمنت با روی خوش نزدیکت شد ، در برابرش خموش باش و تنهایش بگذار " . ارد بزرگ" حقیقت می تواند مدتی در حجاب تعویق و تأخیر بماند ولی همیشه جوان بوده و خود را معرفی خواهد نمود " . گولیو" اندیشه ها بزرگترین جنگنده های جهانند و جنگی که اندیشه ای در دنبال دارد چیزی جز وحشیگری نیست " . گارفیلد" آنگاه مردم را درست می ببینی که در بلندیهای سر به آسمان کشیده حضور داشته باشی و نیز در منزلگاههای دور " . جبران خلیل جبران" آه ؛ ای مجنون مهربان ؛ زرتشت ! ای شیدای اعتماد ! تو همیشه همین سان بوده ای . تو همیشه با اعتماد به هر چیز هراسناک نزدیک شده ای . تو همیشه می خواهی هر غولی را بنوازی. هرم نفسی گرم و کمی موی نرم بر پنجه ؛ همین بس تا تو یکباره آمادهء عاشق شدن و به دام انداختن اش شوی . عشق خطری است در کمین تنهاترین کس. عشق به هر چیزی که زنده باشد و بس ! براستی ؛ خنده آور است جنون و فروتنی من در عشق ! " . فردریش نیچه" ره آورد سفر در درون آدمی ، به جز خرد و پیشرفت نیست " . ارد بزرگ" آدم بي فضيلت و بي هنر را ستودن چنان است كه به او دشنام دهند " . لاروشفوكولد" آدم پرحرف تخم ميكند و آدم خاموش درو ميكند " . اقليدس" آدم تبهكار ميرود ولي شر او باقي مي ماند " . شكسپير" آدم خشمگين نميتواند حقيقت را بگويد " . ضرب المثل چيني" انسان از حشرات هم کوچکتر است ، چون آنها برای کشتن ما فقط نیش می زنند ، ولی ما برای کشتن آنها تمام وجودشان را له و نابود می سازیم " . موپاسان" هر قدر کسی را بیشتر دوست داشته باشید کمتر مغرورش کنید " . مولیر" پیام آوران باورهای پست و خُرد بزرگترین پیروزیهای تاریخ مردم خویش را با گفتاری پست به ریشخند گرفته اند " . ارد بزرگ" در جوانی دوست نداشتن علامت بدی است . روح سالم همیشه یکنفر دوست را که لایق باشد ملاقات خواهد کرد " . ل – کارو" اگر از طبقه‌ بالا زن‌ بگيريد، به‌جاي‌ خويشاوند ارباب‌ خواهيد داشت‌ " . لئوپول" هنگام گسست و بریدن از همه چیز ، می توانی بسیاری از نداشته ها را در آغوش کشی " . ارد بزرگ" جهان فقط همین جهان ظاهر است و دنیای حقیقی، دروغی بیش نیست " . فردریش نیچه" آنچه را تا ديروز گناه مى خوانديم، امروز بيان شخصيت و احساسات خود مى ناميم " . بارونس استاكس" آنان كه آزادى را فداى امنيت مى كنند، نه شايستگى آزادى را دارند و نه لياقت امنيت را " . بنيامين فرانكلين" خوشبختى لذت مشتركى است كه حاصل يارى بى چشمداشت به ديگران است " . هلن كلر" نيك زيستن امروز، ديروز را به خوابى شيرين و فردا را به رؤياى اميد بدل مى سازد " . سانسكريت" آب و هوا ، بر جهان بینی ، پبوندهای مردمی و اندیشه ما تاثیرگذار است " . ارد بزرگ" ممکن است مردیکه دائم سؤال می کند ابله به نظر برسد . ولی کسیکه هرگز سؤال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند " . لوئی پاولز" بزرگترین شادی تولد است و بزرگترین غمها مرگ " . هوارد فاست" انسان بدرستی همان میشود که به آن فکر میکند " . فلورانس نایتینگل" دل در آرزوی آنچه دسترسی بدان متصور نیست نباید بست ، از آنکه مایه رنج تن و بلای جان است " . بزرگمهر" و تو کیستی؟ تو که باید آدمیان سینه های خویش را در مقابلت بشکافند و پرده حیا و آزرم و عزت نفس خود را پاره کنند تا تو آنها را به عطای خود سزاور بینی و به جود و کرم خود لایق؟
پس ، نخست بنگر تا ببینی آیا ارزش و لیاقت آن را داری که وسیله ای برای بخشش باشی ؟
آیا شایسته ای تا بخشایشگر باشی؟
زیرا فقط حقیقت زندگی است که می تواند در حق زندگی عطا کند، و تو که این همه به عطای خود می بالی فراموش کرده ای که تنها گواه انتقال عطا از موجودی به موجود دیگر بوده ای! " . جبران خلیل جبران" دیو کین و دیو سخن چینی گزنده است . سخن چین هرگز جز به دروغ لب نمی گشاید . گفتارش همیشه بی فروغ است .دو روی و سخن چین از مهر یزدان بی بهره اند و از او در هراسند " . بزرگمهر" تاسف ، ابرسیاهی است که آسمان ذهن آدمی را تیره می سازد در حالی که تاثیر جرائم را محو نمی کند " . جبران خلیل جبران" تو چیزها را می بینی و می پرسی: چرا؟ من خواب چیزهائی را که وجود ندارند می بینم و می گویم: چرا که نه؟ " . جرج برنارد شاو" هر چیزی زیبائی های مخصوص به خودش را دارد ولی هرکسی نمیتواند آنها را ببیند " . کنفوسیوس" آنکه پریدن نمیداند نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد " . نیچه" غرور خود را نگهدار ولی برای او زیست نکن " . کارن استیونس" اندیشه دریایی است که مروارید آن فلسفه و فرزانگی است " . یحیی برمکی" هنگامی که می خواهی وظیفه و بایسته خویش را انجام دهی از کسی فرمان نگیر " . ارد بزرگ" مهم نيست اگر زمين بخوريد، مهم دوباره برخاستن است " . ونيسنت لمباردي" عده ای بزرگ زاده میشوند، عده ای بزرگی را بدست می آورند و عده ای بزرگی را بدون آنکه بخواهند با خود دارند " . شکسپیر" ممکن است شما از شکست خوردن نا امید و مأیوس شوید ولی اگر امتحان نکنید فنا خواهید شد " . علی شریعتی" اگر قادر نيستي خود را بالا ببري همانند سيب باش تا با افتادنت انديشه اي را بالا ببري " . علی شریعتی" عشق ، عشق مي آفريند . عشق ، زندگي مي بخشد . زندگي ، رنج به همراه دارد . رنج ، دلشوره مي آفريند . دلشوره ، جرات مي بخشد . جرات ، اعتماد مي آورد . اعتماد ، اميد مي آفريند . اميد ، زندگي مي بخشد . زندگي ، عشق به همراه دارد . عشق ، عشق مي آفريند " . مارکوس بيکل" همای بخت بر شانه ات نخواهد نشست مگر آنکه شانه ای به گستره و پهنای کوهستان داشته باشی " . ارد بزرگ" اگر با خونسردی گناهان کوچک را مرتکب شدیم ، روزی می رسد که بدترین گناهان را هم بدون خجالت و پشیمانی مرتکب می شوبم " . شوپنهاور" زندگي از سه جزء تشكيل شده است:آنچه بوده ، آنچه هست و آنچه خواهد بود.بيائيد تا از گذشته براي حال استفاده كنيم و در حال چنان زندگي كنيم كه زندگي آينده بهتر باشد. شكل دادن به زندگي وظيفه خودمان است . به صورتي كه آنرا بسازيم ، اين بازسازي مايه زيبايي و يا مايه شرمساري ما مي شود " . وير" برای رسیدن به کامیابی نباید از شکست های پیشین خیلی ساده بگذرید ، شناخت موشکافانه آنها ، پیشرفت شما را در پی خواهد داشت " . ارد بزرگ" اگر کوه با همه سنگینی و عظمت و صلابت که وی راست فرمان شاه را سبک دارد تیره رای خیره سری بیش نیست " . بزرگمهر" انديشه هاي ما ، آري و نه گفتن هاي ما ، و اگر و اما گفتن هاي ما ، همه با همان ضرورتي از درون ما رشد می كنند كه ميوه از دل درخت ، به هم مر بوط و با هم خويشاوندند ، و همه از يك اراده، يك وضع جسماني، يك خاك ، و يك خورشيد نشان دارند " . فردریش نیچه" غير ممكن ها را انجام دادن نوعي لذت است " . والت ديسني" به روزگار شیرین رفاقت سفره ی خنده بگسترید و نان شادمانی قسمت کنید . به شبنم این بهانه های کوچک است که در دل ، سپیده می دمد و جان تازه می شود " . جبران خلیل جبران" هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند " . شوپنهاور" انسان برتر از ابرانسان بسيار دور است " . فردریش نیچه" پیران فریبکار، آتش زندگی جوانانند " . ارد بزرگ" آیا زندگی آنقدر عزیز ، و صلح آنقدر شیرین است که به بهای زنجیر و اسارت خریداری شود ؟ " . پاتریک هانری" نخستین قانون موفقیت تمرکز است . یعنی همه نیروهای خود را روی یک نقطه متمرکز کنید ، مستقیما به سراغ همان بروید و به چپ و راست منحرف نشوید " . ویلیام ماتیوس" خموشی در برابر بدگویی از دوستان ، گونه ای دشمنی است " . ارد بزرگ" حاشا که آواز آزادی از پس میله و زنجیر به گوش تواند رسید و از گلوگاه مرغان اسیر " . جبران خلیل جبران" برترین دانش ها یزدان پرستی است " . بزرگمهر" دوست بجای چتریست که باید روزهای بارانی همراه شما باشد " . پل نرولا" یگانه راه برای افزودن خوشبختی بر روی زمین آن است که تقسیمش کنیم " . پول شرر" آدمهای بزرگ و اندیشمند ، بسیار اشک می ریزند " . ارد بزرگ" زندگی روزانه شما پرستشگاه شما و دين شماست .آنگاه كه به درون آن پای می نهيد، همه هستی خويش را همراه داشته باشيد " . جبران خلیل جبران" بخش عمده ی تاریخ حدس است و بقیه تعصب " . ویل دورانت" اصولا زمانی پوچی براي چيزی معنا پيدا ميکند که بيايم براي آن ، هدفی تعريف کنيم .و اگر بدانيم هدفی در کار نيست، به پوچی هم نخواهيم رسيد " . فردریش نیچه" پیش نیاز دلیر بودن بدنی ورزیده نیست ، گاهی آدمهای سبکبار، پشت کوهستان را هم به خاک مالیده اند " . ارد بزرگ" مهم نیست اگر زمین بخورید، مهم دوباره برخاستن است " . وینسنت لمباردی" اگر می خواهی کسی را بزرگ کنی ، پیوسته از او به دشمنی یاد کن " . ارد بزرگ" مفاهیم سازه های مغزی اند حال آنکه ایده ها مقدم بر فکر بشری هستند . در حقیقت درک مغزی ما از ایده ها مفهوم را می سازند لذا مفاهیم را راهی به قلمرو ذاتها نیست " . شوپنهاور" اندیشه های ما در غرفه های بیشمار دماغ با زنجیر ناپیدا به یکدیگر پیوسته اند . چون یکی از آنها بیدار شود ، هزار تای دیگر نیز سر بر می دارند " . پوپ" آن چه دلخواه همه است جز تن درستی نیست ، که اگر کسی روزی از آن محروم شد آرزویی جز بدست آوردنش ندارد " . بزرگمهر" هر جا که عشق بزرگی خانه کرده است خشم بزرگی نیز مسکن دارد " . آلن لاکین" ایمان از کردار جدا نیست و عمل از پندار " . جبران خلیل جبران" هیچ گاه هماورد خویش را کوچک مپندار چون او بهترین دوست توست او انگیزه پیشرفت و پویش می دهد " . ارد بزرگ" اجحاف نکردن و آسیب نرساندن به دیگران برای رسیدن به برابری ریشه و بنیاد جامعه است ولی این خواست نفی زندگی ست چون زندگی بهره کشیدن از دیگران است که ناتوان ترند " . فردریش نیچه" ازدواج کتابی است که فصل اول آن به نظم است و بقیه فصول به نصر " . پورلی نیکولاس" انتخاب پدر و مادر در دست خود انسان نیست ، ولی انتخاب مادرشوهر و مادر زن دست خود انسان است " . پرل پاک" در دوی زندگی ، همیشه هماورد را شانه به شانه ات بپندار و همیشه با خود بگو تنها یک گام پیشترم ، تنها یک گام " . ارد بزرگ" زبان شاعر، تنها برآیند یک کار نقد یا تحلیل نیست. سنتز واقعیت است با خیال و افسانه. سنتزی که توسط حواس – در رابطه ی متقابل با عقل – صورت می گیرد " . یانیس ریتسوس" وظیفه هنر تجلی ایده هاست " . شوپنهاور" شاهکارها با گذشت زمان کهنه نمی شوند ، این بماند ، در هر زمانی بسته به موقع و مقام جلوه و جمالی دوباره می یابند چنان که گویی به تازگی مطرح شده اند " . پرویز یاحقی" در بلند هنگام هیچ نیرویی نمی تواند در برابر فرهنگ و هنر ایستادگی کند " . ارد بزرگ" هنر ، قدرت و توانایی نیست بلکه تسلی خاطر است " . توماس مان" دریاها نماد فروتنی هستند . در نهاد خود کوه هایی بلندتر از خشکی دارند ولی هیچ گاه آن را به رخ ما نمی کشند " . ارد بزرگ" تن به تن آسانی و کاهلی نباید سپرد . کاری باش و از این راه شادی و آسایش فراهم کن " . بزرگمهر" آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند " . فردریش نیچه" عشق ما را می کشد تا دوباره حياتمان بخشد " . شكسپير" لبخند، حتی زمانيکه بر لبان يک مرده می نشيند ، بازهم زيباست " . کريستيان بوبن" من آينده را دوست دارم چون بقيه عمرم را بايد در آن بگذرانم " . کترينگ" برای آنکه عمر طولانی باشد ، بايد آهسته زندگی کنيم " . سيسرون" حکیمان مال را از برای آن دارند که محتاج لئیمان نگردند " . ارسطا طالیس" آدم های بزرگ به خوشی های کوتاه هنگام تن نمی دهند " . ارد بزرگ" تنها علاج عشق ، ازدواج است " . آرت بوخونواله" به گونه ای زندگی کنيد که وقتی فرزندانتان به ياد عدالت ، صداقت و مهربانی می افتند ، شما در نظرشان تداعی شويد " . جکسون براون" هرکس بايد روزانه يک آواز بشنود ، يک شعر خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرف منطقی بزند " . گوته" تواضع بيجا آخرين حد تکبر است " . لابروير" هيچکس بدبخت تراز کسی نيست که هميشه خوشبخت است " . هلندی" با سالخوردگان و افراد با تجربه مشورت کنيد که چشمهايشان ، چهره ی سالها را ديده و گوشهايشان ، نوای زندگی را شنيده است " . جبران خلیل جبران" آدم بی مایه ، همه افراد را ابزار رسیدن به خواسته های خویش می سازد " . ارد بزرگ" آنها که غائب اند ، کمال مطلوب اند و حاضرين معمولی و پيش و پا افتاده اند " . گوته" فقط به ندای کودک درون خويش گوش بسپار نه هيچ ..... " . کريستيان بوبن" سعادت ديگران بخش مهمی از خوشيختی ماست " . رنان" با مردمان نيک معاشرت کن تا خودت هم يکی از آنان به شمار روی " . ژرژهربرت" کسی که برای خود احترام قائل است، از گزند دیگران در امان است. او کتی را بر بدن دارد که کسی را یارای پاره کردن آن نیست " . هنری لانگ فلو" بزرگترین کارخانه نابودی توانمندیها ، آیین آموزشی نادرست است " . ارد بزرگ" تقريبا هر چيزي كه وجود دارد در معرض تاويل است؛ زندگي خود چيزي نيست جز ستيزه و جدال ارزش ها و مبارزه براي تاويل انديشه ها و آرمان ها " . فردریش نیچه" اگر قدرت ندارید که با نیروی خود مشکل ها را در هم بشکنید لااقل مرد باشید که در برابر حوادث بایستید " . حسن صباح" در سرزمین هرز سرشاخه های سبز نمی روید " . حمید مصدق" باید دنبال شادی ها گشت ولی غمها خودشان ما را پیدا می کنند " . فردریش نیچه" زمین نیز مانند ما در جستجوی خوراک است و از این مردم می‌خورد و می‌آشامد " . ابوالعلاء معری" با تقوی و خوبی ميتوان سعادت آفريد " . زنون" برای شب پيری در روز جوانی چراغی بايد تهيه کرد " . پلوتارک" هرگز فرصت گفتن « دوستت دارم » را از دست مده " . براون

-gandi  مهاتما گاندی

” خود را قربانی کنيم بهتر است تا ديگران را “ . گاندی

 

great-orod-orod-bozorg-  ارد بزرگ

” نگارنده و سخنگویی که دیگران را کوچک و خوار می داند ، خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد “ . ارد بزرگ

 

emerson  امرسون

” بيشترين تأثير افراد خوب زمانى احساس مى شود كه از ميان ما رفته باشند” . امرسون

 

einstein-آلبرت انيشتن

” از ديروز بياموز. براي امروز زندگي کنو اميد به فردا داشته باش” . آلبرت انيشتن

 

dalailama.   دالايي لاما

” براي اداره كردن خويش ، از سرت استفاده كن . براي اداره كردن ديگران ، از قلبت “ . دالايي لاما

 

chekhov آنتوان چخوف

” خوشبختی وجود ندارد و ما خوشبخت نیستیم ، اما می توانیم این حق را به خود دهیم که در آرزوی آن باشیم” . آنتوان چخوف

 

buddha- بودا

” اشكهاي ديگران را مبدل به نگاههاي پر از شادي نمودن بهترين خوشبختي هاست” . بودا

 

alexander_graham_bell.الگساندر گراهام بل

” تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند “ . الگساندر گراهام بل

 

stalin-استالین

” تاجيكان از خلقي اند كه روشنفكران آنها شاعران بزرگي چون فردوسي را به جهان آورده اند و بي سبب نيست كه تاجيكان سنتهاي فرهنگي خود را از او مي آورند ” . استالین

 

sigmund-freud.JPG

” ناخود آگاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد “ . فروید

 

marx21.JPG

” همه چیز پول است و انسان پيش از آنکه به سياست ، علم ، هنر ، دين و… بپردازد؛ بايد بخورد “ . کارل مارکس

 

leninil.jpg

” مادام که افراد فرانگیرند در پس هر یک از جملات، اظهارات و وعده و وعیدهای اخلاقی، دینی، سیاسی و اجتماعی منافع طبقات مختلف را جستجو کنند، در سیاست همواره قربانی ِ سفیهانه ﻰ فریب و خودفریبی بوده و خواهند بود “ . لنین

 

kafka-1.JPG

” لازم نيست گوش كنيد، فقط منتظر شويد . حتي لازم نيست منتظر شويد ، فقط بياموزيد آرام و ساكن و تنها باشيد. جهان آزادانه خود را به شما پيشكش خواهد كرد تا نقاب از چهره‌اش برداريد انتخاب ديگري ندارد؛ مسرور به پاي شما در خواهد غلطيد “ . فرانتس كافكا

 

hitler-1.JPG

” حق همیشه با پیروز میدان جنگ است “ . آدلف هیتلر

 

engels-1.JPG

” تکامل و حرکت، مبنا و پیش فرض کل وجود است “ . انگلس


ا" ميد با مرگ هم به گور نمی رود " . شيلر" خردورزان همیشه به راه آزادگان و راستان می روند " . بزرگمهر" آنکه دیگران را ابزار پرش خویش می سازد ، تنها خواهد ماند " . ارد بزرگ" طبيعت با آغوشی باز و دستانی گرم ، از ما استقبال کرده و می خواهد که از زيبايی اش لذت بريم.چرا انسان بايد آنچه در طبيعت ساخته شده است را از بين برد ؟ " . جبران خلیل جبران" چنانکه برگ ناچیز درخت نمی تواند رنگ سبز خود را تغییر دهد و آن را به زردی درآورد ، جز با خواست طینت درخت و نوعی شناخت که در نهاد آن به کار گرفته شده است ، کسی هم که مرتکب گناهی می شود قادر نیست بدون خواست و اراده ناپیدای شما و نیز بدون آگاهیهای مرموز دل شما مرتکب بزهکاری شود ، زیرا شما همگی در یک قافله رو به سوی ذات الهی در حرکتید (راه شمایید و رهروان شما ) " . جبران خلیل جبران" براي‌ ازدواج‌ كردن‌، بيش‌ از جنگ‌ رفتن‌، شجاعت‌ لازم‌ است " . كريستين‌" مرور زمان به خودی خود بسياری از نگرانی ها را از بين می برد " . ديل کارنگی" هر چه نور بيشتر باشد ، سايه عميق تر است " . گوته" فرق انسان با حيوان در کنترل هواي نفس و هوسهاست " . سقراط" هر چه کمتر به زندگي وابسته شويم زنده تر خواهيم بود " . ريمان" اگر ایلخانان به تاریخ بها می دادند و از آن عبرت می گرفتند هیچگاه به ایران نمی آمدند و به این سرنوشت شوم گرفتار نمی شدند " . خواجه نصرالدین توسی" چون به کسی اجازه دادی که در حضورتو سخن بگوید بر او درشتی و تندی مکن و بمان تا سخنش را به پایان برد " . بزرگمهر" مردمان توانمند در خواب نیز ، رهسپار جاده پیشرفتند " . ارد بزرگ" جهان هیولای انرژیست که آغاز و پایان ندارد وتنها خود را دگرگون می سازد " . فردریش نیچه" تنها شرط رسيدن به پيروزي داشتن اراده قوي است شرايط ديگراهميتي ندارد " . گوته" کسي را که دوست داري آزادش بگذار ،اگر قسمت تو باشد برمي گردد وگرنه بدان که از اول مال تو نبوده است " . شکسپير" در طول زندگيم هيچگاه از کساني که با نظر من موافق بودند چيزي نياموختم " . مالرو" برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید " . آلن لاکین" نقد و ارزیابی بی کینه ، پاداشی است که ارزش آن را باید دانست " . ارد بزرگ" از این نکته مشوق تر نمی توان که بشر دارای دارای قدرت انکار ناپذیری است که می تواند با یک مجاهدت آزادی زندگی خود را اعتلا دهد اگر کسی در جهت رویا و تخیل های خویش راه برود و کوشش کند و آن زندگانی ای را که در عالم خیال برای خود مجسم کرده است فراهم سازد با موفقیتی که در لحظه های عادی غیر منتظره است مواجه خواهد شد " . هنری ترو" عشق ، خطاي فاحش فرد در تمايز يک آدم معمولي از بقيه ي آدم هاي معمولي است " . برنارد شاو" شکوه دنيوی همچون دايره‌ای است بر سطح آب که لحظه به لحظه به بزرگی آن افزوده می‌شود و سپس در نهايت بزرگی هيچ می‌‌شود " . ويليام شکسپير" آنان که گذشته را به خاطر نمی آورند مجبور به تکرار آن هستند " . جرج سانتايانا" تو ثروتمند نيستی مگر آنکه چيزی داشته باشی که با پول نتوان خريد " . کارت بروکس" اگر آغاز زندگی ات با سپیده دم و روز همزاد گشت همواره در جست و جوی چراغ و پناهگاهی برای شبانگاهان باش ، و اگر درشب و سیاهی آغاز شد از امید در خود چراغی بیافروز که پگاه خوشبختی نزدیک است " . ارد بزرگ" آن هنگام که تاب زیستن در خلوت دل از کف دهید ، زندگانی در لبهایتان جاری شود . و صدا ، موسیقی دلنوازی ست که بدان ، اوقات گذرانید و دل ، خوش دارید .اما به ترنم این گفتار نیمی از اندیشه تان معصومانه مقتول گردد . که تفکر ، شاهین ملکوت است و در قفس کلام ، بالهای خود را شاید که بگشاید ، اما پرواز نتواند " . جبران خلیل جبران" همه می‌خواهند بشريت را عوض کنند، دريغا که هيچ کس در اين انديشه نيست که خود را عوض کند " . لئو تولستوی" ما از جنس روياهايمان هستيم " . ويليام شکسپير" در بين تمامي مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسيم شده زيرا همه فكر مي‌كنند به اندازه كافي عاقلند " . رنه دكارت" زندگی تراژدی است برای آن‌کسی‌که احساس می‌کند و کمدی است برای آنکه می‌انديشد " . ژان دلابروير" مردانی که بیشتر از حقوق و هنجار زنان پشتیبانی می کنند خود بیشتر از دیگران به نهاد زن می تازند " . ارد بزرگ" مانند آسمان بخشنده ومانند زمين افتاده باش ، رمز زندگي همين است " . مولير" هر وقت خواستی در کار کسی شیطنت کنی، اول خودت را به جای او بگذار! " . ژول ورن" پيروزی آن نيست که هرگز زمين نخوری، آنست که بعد از هر زمين خوردنی برخيزی " . مهاتما گاندی" اگر قرار باشد بايستی و به طرف هر سگی که پارس می‌کند سنگ پرتاب کنی، هرگز به مقصد نمی‌رسی " . لارنس استرن" نقیض یک قضیه صادق یک قضیه کاذب است، اما نقیض یک حقیقت ژرف گاهی حقیقت ژرف دیگری است " . نیلس بور" دشمن ابزار نابود ساختن آدمی را ، در درون سرای او جست و جو می کند " . ارد بزرگ" دانای روشندل کسی است که به فرمان دیو از راه یزدان پاک جهان آفرین برنگردد " . بزرگمهر" در زندگی بايد دو عامل را هدف زندگی قرار داد : رسيدن به آنچه که می خواهی و لذت بردن از آن " . لوگان پيرسال اسميت" کاش نادر شاه همچنان زنده بود و می توانستم در رکابش برای سربلندی ایران شمشیر بزنم " . کریم خان زند" صرفه جويي بخودي خود هنر و منبع درآمد است " . سه نه ك" درباره آدمها از سوالاتی که می‌پرسند قضاوت کن نه از جوابهايي که می‌دهند " . ولتر" برای يک زندگی خوب: مثل سگ کارکن، مثل اسب بخور، مثل روباه فکر کن و مثل خرگوش بازی کن " . جرج آلن" قشنگترين چيزهای دنيا نه قابل ديدن و نه حتی قابل لمس کردن هستند. بلکه بايد آنها را با قلب خود حس کنيد " . هلن کلر" بيست سال بعد، بابت کارهايي که نکرده‌ای بيشتر افسوس می‌خوری تا بابت کارهايی که کرده‌ای. بنابراين روحيه تسليم‌پذيری را کنار بگذار. از حاشيه امنيت بيرون بيا. جستجو کن. بگرد. آرزو کن. کشف کن " . مارک تواين" رنجدیده ! اگر بکوشی تا چیزی از مال خویش را به مردم بذل کنی بی تردید رستگاری " . جبران خلیل جبران" کارمندان نابکار ، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب می رسانند " . ارد بزرگ" از دواج قرارداد دونفره ای است که در همه دنیا اعتبار دارد " . مارک تواین" نبوغ ، جوهر تفکر است " . ژان پل ساتر" اندیشه و انگاره ای که نتواند آینده ای زیبا را مژده دهد ناتوان و بیمار است " . ارد بزرگ" آنکه ثروت خود را باخت ، زیاد باخته است ولی آنکه شهامت خود را باخت پاک باخته است " . سروانتس" افراد منطقی خودشان را با دنيا تطبيق می‌دهند. افراد غير منطقی سعی می‌کنند دنيا را با خودشان تطبيق دهند. پيشرفت بستگی به افراد غيرمنطقی دارد " . جرج برنارد شاو" آنچه را می‌شنوم، فراموش می‌کنم. آنچه را می‌بينم، به خاطر می‌سپارم. آنچه را انجام می‌دهم، درک می‌کنم " . کنفوسيوس" «موانع»، آن چيزهاي وحشتناکی هستند که وقتی چشمتان را از روی هدف بر می‌داريد، به نظرتان می‌رسند " . هنری فورد" تمام حقايق سه مرحله را پشت سرگذاشته‌اند: اول، مورد تمسخر واقع شده‌اند. دوم، به شدت با آنها مخالفت شده است. سوم، به عنوان يک چيز بديهی پذيرفته شده‌اند " . آرتور شوينهاور" مدام برای انجام وظایف و کارهای اصلی خود وقت ایجاد کنید . هر روز برای انجام کارهای فردا برنامه ریزی کنید . چند کار کوچک را که باید حتما انجام شوند همان اول صبح انجام دهید . سپس بلافاصله به سراغ وظایف اصلی و مهم بروید و کار را تا به اتمام رساندن آنها ادامه دهید " . بردروم ریپورتس" آنکه پیاپی سخنتان را می برد ، دلخوش به شنیدن سخن شما نیست " . ارد بزرگ" کسی که با من متفاوت است،نه تنها به من صدمه ای نمی زند بلکه باعث پیشرفت من می شود" . آنتوان دوسنت اگزوپری" محبوب کسی نبودن فقط یک بدشانسی ست،درحالی که عاشق نبودن،یک بدبختی ست" . آلبرکامو" علاقه همه چیزرا شکوفا و تصاحب آنها را پژمرده می کند " . مارسل پروست" اگر دست تقدیر و سرنوشت را فراموش کنیم پس از پیشرفت نیز افسرده و رنجور خواهیم شد " . ارد بزرگ" وظیفه هنر،تقلید از طبیعت نیست،بلکه بیان آن است" . بالزاک" بزرگترین آثارهنری فقط به این خاطربزرگند که دست یافتنی و قابل فهم هستند" . تولستوی" اگر بخواهي بر عالم فرمانروا باشي بايد عقل بر تو حاكم باشد " . سه نه ك" اگر سزاوار است آن است که دوست با جزر زندگی ات آشنا شود ، بگذار تا با مد آن نیز آشنا گردد ، زیرا چه امیدی است به دوستی که می خواهی در کنارش باشی ، تنها برای ساعات و یا قلمرو مشخصی ؟ " . جبران خلیل جبران" یك انسان خردمند فرصتها و شانس ها را مي سازد , نه اينكه در انتظار آنها بنشيند " . فرانسيس بيكن" شجاعت داشته باش تا با حقيقت رو به رو شوي " . استون" براي آدم بهانه گير هميشه بهانه وجود دارد " . ضرب المثل آلماني" دروغ آيين اربابان و بردگان , و حقيقت خداي انسان هاي آزاد است " . ماكسيم گوركي" یک اراده خم نشونده ، بر همه چیز، حتی بر زمان قالب می آید " . شاتو بریان" گاهی تنها راه درمان روانهای پریشان ، فراموشی است " . ارد بزرگ" شايد مانند كودكي باشيم كه در كنار دريا با سنگ ريزه ها و صدفهاي زيبا بازي مي كند اما غافل ار آنيم كه دريايي بس بزرگ و اقيانوسي بي كران در مقابل ديدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار عظيم و شگفت انگيز نهفته است " . نيوتن" دوستی برای خود برگزین که به گاه سختی و درماندگی مددکارت باشد " . بزرگمهر


تاريخ : یکشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
 یه لری  بود هر وقت سیگار می کشید  دو تا با هم  داخل دهانش  ازش  پرسیدن چرا دوتا دوتا می کشی گفت یکیش که مال خودم یکیش هم جای دوستم که تو زندونه  بعد از یه مدت دیدن یکی یکی میکشه  گفتن حالا برای چی یکی یکی مکشی گفت  خودم ترک کردم دارم جایی دوستم که تو زندونه می کشم  

از گدايي پرسيدند: «چرا گدايي مي‌كني؟» گدا جواب داد: «براي اين كه پولي به دست بياورم و محتاج مردم نباشم.»

 یه خروسی به یه مرغی میگه یه نوک بده  مرغ میگه نمی دم    میگه برای چی نمی دی میگه آخه دوست ندارم میگه خوب نده میرم یه خودکار می گیرم

یکمرغ عشق با یک یاکریم عروسی میکنه اسمه بچشون میشه کریم عشقی

غضنفر میره بدنسازی بهش میگن هفته اول بدن درد میگیری میگه  باشه میرم هفته دوم میام
می دونید چه جوری میشه یه اصفحانی رو زجر داد ؟ ببندیدش به تیر چراغ برق بعد بهش بگید کوچه اونطرفی شام میدن


یه روز خودکار قرمزه باباش میمیره تا یه هفته سیاه می نویسه

یکی شلوارش رو بر عکس می پوشه . ننش می بینه بهش می گه : الهی قربونت برم . وقتی میری انگار داری میایی .

یه روز یه پسر میره خواستگاری  دختره میگه می خوام درس بخونم  پسره میگه عیبی نداره یه ساعت دیگه برمی گردم


یکی خیلی کار بد کرده بوده می برنش جهنم.
تو وسط راه میگن به تو یه آوانس میدیم ، میگه چی؟
میگن اینجا 2 نوع جهنم داریم یکی جهنم ایرانی ها و یکی جهنم خارجی ها.
میپرسه فرقش چیه؟
میگن تو جهنم خارجی ها هفته ای یک بار قیـر داغ میریزن تو دهنتون اما تو جهنم ایرانی ها هر روز.
خلاصه میگه من میرم تو جهنم خارجیا.
یه چند ماه بعد میبینه اینجا خیلی ناجوره میگه خوب شد تو جهنم ایرانی ها نرفتم که کارم زار بود. اما بد نیست یه سری به اونها بزنم تا به اینجا راضی باشم خلاصه میره میبینه همه نشستن دارن حرف می زنند خبری هم از قیر داغ نیست ،می پرسه: جریان چیه؟
میگن: بابا اینجا یک روز قیر نیست ، یک روز قیف نیست ، یه روز قیر و قیف هست اما مامورش نیست!

توي ايران خراب‌تر از «بم» كه نداريم؟ بمتم داداش!

 

اين اس ام اس رو به 4 دليل برات مي فرستم:
دوستت دارم -1
خيلي باحالي -2
به يادتم -3
ارزش زنگ زدن رو نداري! -4

 

آيا مي دانيد ميزان پاسخ مثبت دختران به بوق زانتيا 60 درصد بيشتر از انواع پژو مي باشد؟
روابط عمومي شركت سايپا!

 

مي دوني فرق تو با فرغون چيه؟فرغون گِل مي بره ولي تو دل مي بري!

اگه يك رنگ بشي باهات هستم/نمك پرورده دستات هستم
اگه پا روي حرمت ها نذاري/هميشه خاك زيرپات هستم!

به غضنفر مي گن خوابيده آب نخور عقلت كم مي شه!مي گه عقل چيه؟مي گن هيچي بابا آبت رو بخور!

به غضنفر مي گن نظرت راجع به 4 معقوله شعور .عقل.فكر و درك چيه؟ مي گه ما به اينا مي گيم چهار محال بختياري!

اگه كسي بهت گفت:
دوستت دارم
ميميرم برات
فدات شم
تمام زندگيمي
زود باور نكن!!!
اگه ميخوايي امتحانش كني.....
بهش بگو:
كارت سوخت رو ميدي به من؟؟تاريخ : یکشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد


تاريخ : یکشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
" به گونه ای زندگی کنيد که وقتی فرزندانتان به ياد عدالت ، صداقت و مهربانی می افتند ، شما در نظرشان تداعی شويد  "  . جکسون براون" هرکس بايد روزانه يک آواز بشنود ، يک شعر خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرف منطقی بزند  "  .  گوته" تواضع بيجا آخرين حد تکبر است   "  . لابروير" هيچکس بدبخت تراز کسی نيست که هميشه خوشبخت است   "  . هلندی" با سالخوردگان و افراد با تجربه مشورت کنيد که چشمهايشان ، چهره ی سالها را  ديده و گوشهايشان ، نوای زندگی را شنيده است  "  . جبران خلیل جبران" آدم بی مایه ، همه افراد را ابزار رسیدن به خواسته های خویش می سازد  "  . ارد بزرگ" آنها که غائب اند ، کمال مطلوب اند و حاضرين معمولی و پيش و پا افتاده اند   "  . گوته" فقط به ندای کودک درون خويش گوش بسپار نه هيچ .....  "  .  کريستيان بوبن" سعادت ديگران بخش مهمی از خوشيختی ماست   "  . رنان" با مردمان نيک معاشرت کن تا خودت هم يکی از آنان به شمار روی   "  . ژرژهربرت" کسی که برای خود احترام قائل است، از گزند دیگران در امان است. او کتی را بر بدن دارد که کسی را یارای پاره کردن آن نیست  "  . هنری لانگ فلو" بزرگترین کارخانه نابودی توانمندیها ، آیین آموزشی نادرست است  "  .  ارد بزرگ" تقريبا هر چيزي كه وجود دارد در معرض تاويل است؛ زندگي خود چيزي نيست جز ستيزه و جدال ارزش ها و مبارزه براي تاويل انديشه ها و آرمان ها  "  .  فردریش نیچه" اگر قدرت ندارید که با نیروی خود مشکل ها را در هم بشکنید لااقل مرد باشید که در برابر حوادث بایستید   "  . حسن صباح" در سرزمین هرز سرشاخه های سبز نمی روید   "  . حمید مصدق" باید دنبال شادی ها گشت ولی غمها خودشان ما را پیدا می کنند   "  . فردریش نیچه" زمین نیز مانند ما در جستجوی خوراک است و از این مردم می‌خورد و می‌آشامد   "  .  ابوالعلاء معری" با تقوی و خوبی ميتوان سعادت آفريد   "  . زنون" برای شب پيری در روز جوانی چراغی بايد تهيه کرد  "  .  پلوتارک " هرگز فرصت گفتن « دوستت دارم » را از دست مده   "  . براونا" ميد با مرگ هم به گور نمی رود   "  .  شيلر" خردورزان همیشه به راه آزادگان و راستان می روند   "  .  بزرگمهر" آنکه  دیگران را ابزار  پرش خویش می سازد ، تنها خواهد ماند   "  .  ارد بزرگ" طبيعت با آغوشی باز و دستانی گرم ، از ما استقبال کرده و می خواهد که از زيبايی اش لذت بريم.چرا انسان بايد آنچه در طبيعت ساخته شده است را از بين برد ؟  "  . جبران خلیل جبران" چنانکه برگ ناچیز درخت نمی تواند رنگ سبز خود را تغییر دهد و آن را به زردی درآورد ، جز با خواست طینت درخت و نوعی شناخت که در نهاد آن به کار گرفته شده است ، کسی هم که مرتکب گناهی می شود قادر نیست بدون خواست و اراده ناپیدای شما و نیز بدون آگاهیهای مرموز دل شما مرتکب بزهکاری شود ، زیرا شما همگی در یک قافله رو به سوی ذات الهی در حرکتید (راه شمایید و رهروان شما )  "  .  جبران خلیل جبران" براي‌ ازدواج‌ كردن‌، بيش‌ از جنگ‌ رفتن‌، شجاعت‌ لازم‌ است  "  . كريستين‌" مرور زمان به خودی خود بسياری از نگرانی ها را از بين می برد   "  . ديل کارنگی" هر چه نور بيشتر باشد ، سايه عميق تر است   "  . گوته" فرق انسان با حيوان در کنترل هواي نفس و هوسهاست   "  .  سقراط" هر چه کمتر به زندگي وابسته شويم زنده تر خواهيم بود   "  . ريمان" اگر ایلخانان به تاریخ بها می دادند و از آن عبرت می گرفتند هیچگاه به ایران نمی آمدند و به  این سرنوشت شوم گرفتار نمی شدند   "  . خواجه نصرالدین توسی" چون به کسی اجازه دادی که در حضورتو سخن بگوید بر او درشتی و تندی مکن و بمان تا سخنش را به پایان برد   "  . بزرگمهر" مردمان توانمند  در خواب نیز ، رهسپار جاده پیشرفتند   "  . ارد بزرگ


تاريخ : سه شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

عشق مثل...

ساندویچی که 2 نفر از 2 طرف شروع میکنن به خوردن، وقتی بهم میرسند که تموم شده!

-----------------------------------------------------------------------------

زندگی 3چیز بیشتر نیست:

1.?????????????????? به اجبار به دنیا آمدن!

2.?????????????????? با غم زیستن! 

3.?????????????????? با آرزو مردن!

-----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

اگه... اگه...اگه...

اگه تیپ بزنیم، میگن با کی قرار داری؟? اگه لباسای معمولی بپوشیمع میگن تو اصلا سلیقه نداری!? اگه دیر بریم خونه میگن کدوم گوری بودی؟ اگه زود بریم خونه میگن چه غلطی کردی زود اومدی؟!!? اگه زیاد بگیم دوست دارم، میگن باز چه نقشه ای تو سرته؟! اگه نگیم دوست دارم، میگن پای کسه دیگه ای وسطه؟!? اگه زیاد بهشون زنگ بزنیم، میگن اعتماد نداری؟! اگه یه مدت زنگ نزنیم، میگن مثل اینکه سرت خیلی شلوغه! اگه تو خونه زیاد بخندیم، میگن دیوونه شدی؟ اگه نخندیم، میگن چه مرگته لندهور!! اگه شام بخوایم، میگن همه اش به فکر شمکه. اگع شام نخوایم، میگن زلیل مرده معلوم نیست شام با کی کوفت کرده!! اگه... اگه... اگه... ولی هرچی میخوان بزار بگن.

-----------------------------------------------------------------------------

عجب قشنگ!

خدا زمین را آفرید گفت عجب قشنگ! مرد رو آفرید گفت عجب قشنگ! زن را آفرید، یکمی فکر کرد گفت مهم نیست آرایش میکنه قشنگ میشه!

-----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

 

-----------------------------------------------------------------------------

نه خدا، نه مرد، نه زمین ، نه زمان ....

خدا زمین را آفرید استراحت کرد، زمان را آفرید، استراحت کرد، مرد را آفرید، استراحت کرد، زن را آفرید، نه خود استراحت کرد، نه زمین و نه زمان و نه مرد...!!

-----------------------------------------------------------------------------

میخوای باور کن، میخوای باور نکن، ولی واقعیت داره!

میدونی شباهت دختر خوب با دایناسور چیه؟ ..............? اینه که نسل هردو منقرض شده!

 

بخاطر هیچکس

ازم پرسید به خاطره کی زنده هستی؟ با اینکه دوست داشتم با تمام وجودم داد بزنم "بخاطر تو"، بهش گفتم : "بخاطر هیچکس" پرسید : پس به خاطره چی زنده هستی؟ با اینکه دلم داد میزد "به خاطر دله تو"، با یه بغز غمگین بهش گفتم "بخاطر هیچّی" ازش پرسیدم : تو بخاطر چی زنده هستی؟ در حالی که اشک تو چشمش جمع شده بود گفت : بخاطر کسی که بخاطر هیچ زندست.!

-----------------------------------------------------------------------------

نگو،حتی اگه ...

دروغ نگو (حتی اگر مجبور بودی) غیبت نکن(حتی اگر به تو بد کرده بود) تهمت نزن(حتی اگر دشمن تو بود)زیاد حرف نزن(حتی اگر خیلی حرف داشتی)گریه نکن(حتی اگر دلت خیلی پر بود)فریاد نکش(مگر دخال یک بالش)با کسی صمیمی نباش(حتی اگر خیلی دوسش داشته باشی)!!! این یک نصیحت بود.

-----------------------------------------------------------------------------

مکتب عشق

گویند که مکتب عشق را 10 کلاس است 1-نگاه 2-عشق 3-مهر و محبت 4-عاطفه و احساس 5-دوستی 6-خواستن 7-بوسه 8-ازدواج 9-زندگی 10-مرگ!!!

 

-----------------------------------------------------------------------------

هوای خودت رو داشته باش!

به شیشه گفتم 'دوستت دارم' شکست، به گل گفتم 'دوستت دارم' پژمرد. به دریا گفتم 'دوستت دارم' خشکید. حالا به تو میگم 'دوستت دارم'، هوای خدت رو دشته باش!!

-----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

بزرگترین آرزو

بزرگترین آرزویم این بود که کوچک ترین آرزوی تو باشم.

-----------------------------------------------------------------------------

 


 

منتظر باش اما معطل نشو،?????? تحمل کن اما توقف نکن،???????????? قاطع باش اما لجباز نباش،?????????? صریح باش اما گستاخ نباش بگو آره اما نگو حتما،???????????????????????? بگو نه ولی نگو ابدا....

-----------------------------------------------------------------------------

وقتی معلم پرسید عشق چند بخشه؟ زود دستم رو بالا گرفتم گفتم: یک بخش.

اما از وقتی که تو رو شناختم فهمیدم عشق 3 بخشه: عطش دیدن تو.....شوق با تو بودن.....و اندوه بی تو بودن.

-----------------------------------------------------------------------------

میشه بازی ها رو مثل اشک از چشمات بندازی...... اما نمی تونی جلوی اشکی رو بگیری که با رفتن بازی ها از چشمات جاری میشه!

-----------------------------------------------------------------------------

اگر سهم من از این همه ستاره فقط سوسوی غریبی است، غمی نیست. همین انتظار رسیدن شب برایم کافیست!

 

ناپلئون میگه حرفی رو بزن که بتونی بنویسی...? چیزی رو بنویس که بتونی پاشو امضاء کنی...? چیزی رو امضاء کن که بتونی پاش بایستی!

-----------------------------------------------------------------------------

ناپلئون میگه وقتی سیبی رو گاز زدی و دیدی کرم درسته ای توش بود، خوشحال باش! اما اگه سیبی رو گاز زدی و کرم نصفه ای توش بود، اوون وقت ناراحت شو از خوردن اون کرم!!

-----------------------------------------------------------------------------

اگه چشمت پرسید، بگو ندیدمش...? اگه گوشت پرسید، بگو نشنیدمش...? اگه دستت لرزید، بگو ماله سرماست...? اگه پات سست شد، بگو ماله ضعفه...? ولی اگه دلت ریخت، به خودت دروغ نگو....( چنین گفت زرتشت...)

-----------------------------------------------------------------------------

حسادت چاشنی عشقه...? فقط مراقب باشید که توی این زمینه به کارخونه ی چی توز پرچم قرمز نشون ندین!

-----------------------------------------------------------------------------

وقتی تو رو از دست دادم، اشکی نریختم! چون تموم اشکهام رو برای بدست آوردنت ریخته بودم.

-----------------------------------------------------------------------------

دوست داشتن برتر از عشق است... عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی!

اما دوست داشتن پیوندیست خود آگاه و از روی بصیرت روشن و زلال!

-----------------------------------------------------------------------------

زندگی 3 چیز است:

اشکی که خشک میشود........ لبخندی که محو میشود..........و یادی که در عالم فراموشی می ماند....

-----------------------------------------------------------------------------

راز آرامش درون در داشتن وجدانی پاک است. به آرمان هایت پای بند باش.

-----------------------------------------------------------------------------

آیا می دونی Family یعنی چی؟ من بهتون میگم!

F: Father……..A:And………M:Mother…….I:I……..L:Love……..Y:You 

-----------------------------------------------------------------------------

هر موقع خواستی از کسی جدا بشی یادت نره بهترین راه اینه که بهش بگی برای همیشه خدانگهدار، شاید طرف مقابلت ناراحت بشه و قلبش بشکنه ولی بهتر از اینه که منتظر بمونه...تاريخ : سه شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

تحمل کردن زیباست

اگر قرار باشد روزی به تو برسم

  انتظار اسان است                

 اگر قرار باشد دوباره تو را ببینم

زندگی شیرین است

اگر قرار باشد مزه ی دستان تو را بچشم 

     مشکلات حل می شود  

اگر قرار باشد روزی به پای تو بمیرم

لطفا فوتم نکن؛می خواهم در سینه ی تو تمام شوم 

اشک ها همه به لبخند تبدیل می شود

اگر قرار باشد تو را یک بار ببوسم

و لبخند ها دوباره به اشک

فقط اگر ببینم خیال رفتن داری

زنگیم می سوزد اگر بفهمم روزی از من دل گیر شده ای 

* دوستت دارم*

 

دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دار
م‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌د
وستت‌دارم‌
دوستت‌د
ارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوس
تت‌دارم‌
دوست
ت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌
دارم‌
دوست
ت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دو
ستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دو
ستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوست
ت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌
دوست
ت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌
دارم‌
دوست
ت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌
دارم‌
دوستت‌د
ارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوس
تت‌دارم‌
دوستت‌دار
م‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوس
تت‌دارم‌
دوستت‌دار
م‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌د
وستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌د
وستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دار
م‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوس
تت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌د
ارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌
دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوست
ت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دو
ستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دو
ستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوست
ت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌
دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌د
ارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوس
تت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌د
وستت‌دارم‌دوستت‌دار
م‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌
دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دا
رم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌دوستت‌دارم‌

 تاريخ : سه شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
آمار اجتماعی ، اقتصادی و جمعیتی سراسر جهان
http://www.census.gov
اخبار تجاری سراسر دنیا ، بهترین مقالات تجاری از 12 کشور مختلف
http://www.bloomberg.com
رتبه بندی 500 شرکت برتر جهان
http://www.fortune.com


ادامه مطلب...
تاريخ : سه شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
          مراقب قلب شکسته خود باشید!

از وقتی که قلبمو شکستی  بیشتر دوست دارم

  

 چون هر تکه تکه ی قلبم جدا دوست دارند

 

 تاريخ : سه شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
منبع اطلاعاتی مفید
http://www.bbsonline.org
انستیتوی Brookings
http://www.brook.edu
انستیتوی ECRI
http://www.businesscycle.com
مرکز مطالعه‌ی تکنولوژی وجامعه
http://www.tecsoc.org
مرکز تحقیقاتی در زمینه‌ی علوم و تکنولوژی
http://www.anl.gov
شبکه اطلاع رسانی رشد
http://www.roshd.ir
موسسه اندیشه آریا
http://www.andishearia.com
پارک فناوری پردیس
http://www.techpark.ir
مشاوره تحصیلی
http://www.edupoint.com
مرکز ملی تحقیقات آموزشی و آموزشهای حرفه ای استرالیا
http://www.ncver.edu.au/
مرکز توسعه آموزشهای حرفه‌ای کشورهای اروپایی
http://www.cedefop.eu.int
پایگاه علمی آموزشی علوم پایه
http://www.mohassel.com
سایت المپیادهای علوم پایه
http://olympiad.roshd.ir
پارک علم و فناوری استان گیلان
http://www.gstp.ir
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
http://www.istt.org
موسسه پژوهشی برنامه ریزی درسی و نوآوری های آموزشی
http://www.rici.ac.ir
موسسه مطالعات و تحقیقات مبین
http://www.mobinsun.com/fa/index.asp
مدیریت آموزش و پژوهش استان هرمزگان
http://www.maph.gov.ir
مرکز تحقیقات الکترونیک دانشگاه علم و صنعت ایران
http://erc.iust.ac.ir
مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
http://www.irtci.com
باشگاه اندیشه
http://www.bashgah.net
سایت آموزشی همکلاسی
http://hamkelasy.com
مرکز تحقیقاتی و اطلاع رسانی سیمرغ
http://www.senmerv.com
منابع مدیریت پروژه
http://www.iranpm.com
مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته شریف
http://www.aictc.com/Fa/index.htm
دفتر همکاریهای فناوری (خارجی)
http://www.tco.ac.ir
پارک علم و فناوری استان سمنان
http://www.sstp.ir
پارک فناوری پردیس
http://www.hitechpark.com
مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا)
http://www.ispa.ir
جامعه مهندسان مشاور ایران
http://www.irsce.org
پورتال علمی ایرانیان
http://www.nemaweb.com
اندیشکده صنعت و فناوری(آصف)
http://www.iranasef.org
اندیشگاه شریف
http://sharifthinktank.com
اندیشکده وحید
http://www.vahidthinktank.com
حلقه مطالعات فلسفه و اندیشهٔ اسلامی
http://www.halgheh.com
اندیشه
http://www.andishe.de
شبکه اطلاع رسانی سازمان آموزش و پرورش
http://www.teo.ir
پارک علم و فناوری مدرس
http://www.mstpark.org
فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران
http://www.ias.ac.ir
پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران
http://www.turkmenstudents.com
پارک علمی و فناوری
http://www.iranscientific.com
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
http://fa.istt.ir
پارک علم و فناوری یزد
http://www.ystp.org
موسسه دانش پارسیان
http://www.daneshparsian.com
شبکه مؤسسات آموزشی ایران
http://iranresana.com
کمیته ملی برق و الکترونیک ایران
http://www.inec.ir
بنیاد توسعه فناوری دماوند
http://www.dftd.org
مؤسسه بورس نگر
http://boursenegar.com
کانون جهاد گران شریف
http://www.jdclub.org
اکسیژن
http://www.exijen.com
اندیشکده روابط بین‌الملل
http://www.irtt.ir
پایگاه اطلاع رسانی داوری
http://www.davary.com


ادامه مطلب...
تاريخ : سه شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
مطالعات سیاست گذاری آمریکاه
http://www.afpc.org
احزاب و گروه‌های چپ‌گرایانه
http://www.broadleft.org
انجمن روابط خارجی CFR
http://www.cfr.org
کتابخانه‌ مجازی
http://www.etown.edu
دفتر برنامه های اطلاعات بین المللی وزارت امور خارجه آمریکا
http://persian.usinfo.state.gov
مرکز ICPS
http://www.icps.kiev.ua
شبکه‌ی امنیتی و روابط بین‌المللی کشور سوئیس
http://www.isn.ethz.ch

 مطالعات سیاسی و استراتژیک

مرکز مطالعات بین‌المللی واستـراتژیک CSIS
http://www.csis.org
آشنایی با سیاست بین‌المللی
http://www.diplomaticnet.com
انجمن دانشمندان امریکایی
http://www.fas.org
بخش علوم سیاسی دانشگاه British Columbia
http://www.library.ubc.ca
کتابخانه‌ی الکترونیکی
http://www.policy-evaluation.org
مفاهیم اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی
http://www.policylibrary.com
فعالیت‌های حزب سوسیالیست
http://www.resistance.org.au
امنیت بین‌المللی و سیاست خارجی
http://www.tgarden.demon.co.uk
مرکز سیاستمداری غربی
http://www.westernpolicy.org
مشاوران اقتصادی کاخ سفید
http://www.whitehouse.gov
مرکز سوسیالیست دموکرات امریکا
http://www.ydsusa.org
 خاور میانه

راهنما
کنسول سیاستمداری خاورمیانه
http://www.mepc.org
انستیتوی خاورمیانه
http://www.mideasti.org
موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی تهران
http://www.tisri.org
اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد
http://www.ettehadieh.org/persian/index.htm

 تاريخ : یکشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

اصلی ترین دلایل گرایش  جوانان غربی به مواد مخدر از دیدگاه روانشناسان  

 فرار از مشکلات ومسائلی که ذهن انسان را مشغول کرده  و آزار  می دهد  و حتی به صورت مقطعی . حفظ یا ایجاد زمینه  برای ارتباط عاطفی  با جنس مخالف  احساس شادی و سر خوشی  به ویژ اگر خانواده دچار بحران باشد . پذیرفته شدن در جمع دوستان . ارضای   احساس بزرگ شدن.  القای این احساس به والدین  با مصرف مواد مخدر و سرپیچی از والدین . تجربه گریی ویژه سن نوجوانی و جوانی  . تلاش برای برقرای تعادل و در رفتار و حرکات .تصور داشتن شرایط جسمی و روحی و رو انی  ایده آل با مصرف  مخدر ها  . مبارزه با آنچه  از سوی  اجتماع  یا خانواده  به او تحمیل شده   . مبارز ه با آنچه آن رامحدود می کند ئو مانع از آزادی فکر و عمل او می شود  نشان دادن استقلال شخصی .

 

بر اساس آمار FDA: نزدیک نزدیک به نیمی {047/0} درصد از جوانان یا نوجوانان آلوده به مصرف مواد  مخدر  تجربه دریافت و مصرف مواد مخدر را به از سوی دوستان یا اقوام به قصد شادی و خوش گذرانی  وتجربه یک حس خوب اعلام کردند 10 درصد دیگر دیگر علت ابتلا به مواد مخدر  کاهش در دهای جسمی و روانی اعلام کردند  10 درصد علت  دلیل مصرف را بی خبری  و یا عد م آگاهی ذکر کردند

 

  براساس  بررسی  زمینه سوء استفاده از  و سلامت روحی روانی آمریکا{ SAMHSA} نزدیک به 68 درصد از آمار مصرف مواد مخدر  به سه دارو شامل کلردیا زپوکساید { داروی  آرام بخش } دکسترو متروفان یا DXM{داروی مورد استفاده برای سرفه و التهاب  سینه } و استامینوفن کدئین د ربین افراد 12 تا 20 سال اختصاص  یافته است  به این ترتیب سهولت دسترسی این مخدرها  دست ساز  از طریق ترکیب این داروها  با الکل  را می توان  اصلی ترین دلیل گرایش افزایش آمار ابتلا و کاهش سن اعتیاد  براساس اعلام سازمان  غذا دارو  FDAَ دلایل کاهش سن مصرف  کننده گان  و افزایش  بی سابقه  با مواد مخدر  دست ساز را می توان  از این موارد ذکر کرد

پایین بودن تحمل و ظرفیت  استفاده از مخدرها

 سهولت دسترسی به انواع داروها

 حتمی بودن وجود این داروها  د رهمه منازل  یا مدارس

 عدم نیاز به اجازه  والدین  برای مصرف داروها مثل انواع مسکن  و آرام بخش

ممنوع  نبودن  ارائه دارو های  سر ما خوردگی  و آرام بخش  بدون   تجویز  پزشک  در دارو خانه ها {البته  حرکتی مبنی بر ممنوع بودن صورت گرفته }

براساس آمار های A FD به غیر از داروهای ذکر شده  بر اساس امار SAMHSA داروهای  چون روبیتوزین {{Robitussin نیکوئیل {Nyquil}coricidin hbph  وviks formal44 نوعی شربت التیام دهنده  ناراحتی  ریه و  سرفه  در صد آماری جوانان  و نوجوانان سراسر جهان قرار گرفته 

آمار مرکزی روان شناسی آمریکا apaنشان  می دهد نزدیکبه 80درصد  از  جوانان و نوجوانان نخستین ماده مخدر را  نزدیک ترین دوستشان دریافت می کنند  تنه 20 درصد الودگی ناشی از آلودگی والدین اعلام شده است  اما نکته مهم این است که مخحدر ها هیچ گاه به عنوان  ناده مخدر نخستین در اختیار انسان قرار نمی گیرد   با عنواینی مثل  داروی آرام بخش . ضد التهاب . ضد افسردگی . بر طرف کننده ناراحتی های روحی-روانی  و گوراشی  -هزار یک عنوان دیگر

  از شاخص  زمینه های  یا بهتر می توان به موادر زیر اشاره کرد

 درمان استرس  وهیجان : بلوغ سن  هیجان و استرس    است  این دقیقاً  نقطه  حساس و شاخصی برای ظربه زدن به نوجوان است  به این ترتیب که بسیاری از داروهای اعتیاد آور مواد مخدر با عنوان دروهای کاهش استرس و هیجان به نوجوان  عرضه می شود  گرایش مصرف موخدر با بروز  انواع ناکامی  و هیجان ها افزایش می یابد

ایجاد انگیزه و اشتیاق بی حوصله گی و کاهش تمرکز و نیاز به هیحان و ستادی در زندگی کمبود و نیازهای واقعی و کاذب همه جوانان و نو جوانان زمینه ساز استفاده ار مواد مخدر است که با عنوان داروی شادی اور به انها عرضه می شود تناسب اندام یکی از عوارض طبیعی افزایش وزن است نکته ای که بسیاری از نو جوانان به ان حساس هستند این حساسیت عاملی برای استقبال از مصرف داروها کاهش وزن است به این ترتیب الودگی به مواد مخدر از این طریق به سهولت امکانپذیر است بویژه انکه در اغلب موارد داروها و شربت های کاهش وزن برای نخستین بار از سوی دوستان و همسالان تجویز می شود نکته مورد توجه درباره دارو های کاهش وزن ان است که مجموعه این عوامل باعث بوجود امدن عوارضی چون اسهال و استفراغ حالت تهوه و سرگیجه و احساس مریضی تعرق می شود

از حد بی اشتهایی کاذب را درفرد ایجار می کند که مجموعه این عوامل باعث کاهش وزن می شود اما این کاهش وزن ناشی از الودگی بدن به مواد مخدر و واکنش بدن برای دفع این الودگی است اغلب نوجوانا ن بروز این عوامل و بدنبال ان کاهش وزن بدن را اثر منفی ندانسته و به ادامه این مصرف اصرار دارند

 

التیام دردهای بلوغ سن تغییرات هرمونی است و بروز این دردها کوعتگی و در پی ان درد های مزمن یا موقت را بدنبال دارد اغلب نوجوانان به جای استفاده صحیح ااز این داروها و مشورت با والدین به مصرف داروهای التیام بخش که همسالانشان توصیه می کنند علاقه نشان داده اند    تاريخ : چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

راههاي محبوب واقع شدن و عاشق كردن ديگران: روش عاشق كردن

زياد معاشرت كنيد... سپس غير قابل دسترس گرديد

هـر چه بيشتر با شخصي ارتباط داشته باشيد آن شخص بيشتر شما را دوست خواهد داشت. اين را ديويد ليدمن متخصص رفتار انسانها بيان مي كند. در واقع حق با اوسـت.

چندين مطالعه ديگر نشان داده كـه در مـعـرض قـرار گـرفـتن مكرر با هر محرك خاص ما را نسبت به آن محرك علاقه مند تر مي گرداند. (تنها زماني اين نظريه صدق نمي كنـد كـه واكنش اوليه ما به آن محرك منفي باشد). بنابراين در ابتداي آشنايي از آنكه كناره گيـر، گريزان و غير قابل دسترس باشيد، پرهيز كنيد. در عوض به دنبـال بهانه هاي فراوان براي آنكه وقت خود را با وي بگذرانيد باشيد.

اكنون حواستان را كاملا جمع كنيد چون اين مرحله زيركانه بوده و احتياج به مهارت دارد. درست زماني كه مطمئن شديد كه او را مجذوب خود كرده و محبوب گشته ايد به تدريج معاشرت خود را كاهش داده و كمتر در دسترس قرار گيريد و اين كـار را تـا زماني كـه وي ديگر شما را ديگر ملاقات نكرده و نبينـد ادامه دهيد.

شـما هم اكنون "قانون كمـيابي" را بطور مؤثر بكار گمارديد. همه ما واقف هستيم كه: مردم خـواهـان چيزهايي هستـند كه نميتوانند داشته باشند. و هميشه در دسترس بودن شـما سبب كاهـش ارزش و شـان شما مي گردد. براي مثال هـرگـاه پـايتان را از در خانه بيرون بگذاريد و با توده عظيمي از الماس بروي زمين روبرو گرديد، كم كم برايتان عادي شده و ديگر آنها را بچشم سنگهاي گرانبها و ارزشمند نخواهيد نگريست.

اين قانون كميابي است كه سبب ميشـود بـيشتر طالب آنها گرديد. با آنان باشيد و سپس كمياب گرديد و مشاهده خواهيد كرد محبوب تر مي شويد.

ما مرتبا در مورد مسايلي چون شور و اشتياق، جـاذبـه جـنـسـي و عـشـق صحبت به ميان مياوريم اما به "شباهت ها" اشاره اي نميكنيم . بـايـد آگـاه باشيم افراد با خصوصيات متضاد در بلـنـد مـدت جـذب يـكديـگر نـمي شوند. ما همواره در جستجوي شباهتها ميان خود و شريك زندگيمان مي بـاشيم.

اغـلب ما بـا گـشـتـن و مـعـاشرت با دوستاني كه مورد علاقه امان نمي باشند ترس داريـم پس چـرا با مـعشـوق خود چنين كنيم؟ علاقمند بودن و دوست داشتن كسي بسيار مهم تر از آن است كه ما عاشق آن فرد باشيم. تنـها شباهت هاي اخلاقي و شخصيتي ما نيست كه حائز اهميت ميباشد. هرگاه شما با فردي كـه از لـحاظ ظاهـر شبـيـه شـما باشد آشنا گرديد، احتمال آنكه وي شيفته و دلباخته شما گردد 4 برابر بيشتر ميباشد.به او نگاه كنيد...


زيـك روبيـن روانـشـنـاس دانشگاه هاروارد مطالعه اي را صورت داد تا دريابد آيا قادر است عشق را بطور علمي توسط ضبط مدت زماني كه دو عاشق بيكديگر چشم دوختـه انـد، مورد اندازه گيري قرار دهد. وي دريافت كه دو فردي كه عميقا عاشق يكديگر مي بـاشند 75 درصد از زماني را كه گفتگو مي كنند، به همديگر نگاه مي كنند.

و هـنـگـامي كه فرد ناخوانده اي به ميان صحبتشان وارد ميگردد آهسته تر روي از يكديگر برمي گـردانـنـد. در گـفـتـگوهـاي معمولي افراد 30 تا 60 درصد از وقت را به نگاه كردن به يـكديـگر اخـتـصـاص مي دهند. اهميت مقياس روبين واضح ميباشد: احتمال آنكه بگوييم دو فرد تا چه ميزان عاشـق و دلبـاخته يـكديـگر هستند را مي تـوان بـا انـدازه گيـري مـدت زمـانـي كـه آن دو عاشقانه به يكديگر زل مي زنند تخمين زد.

برخـي روانـكاوان از آن در حين مشاوره براي آنكه دريابند تا چه اندازه زوجين به يكديگر علاقه و عشق دارند سود مي برند.

هـمچنين اين موضوع اطلاعات سودمند زيادي را بـراي آنـكه بـخواهيد شخصي دلباخته شما گردد در اختيارتان قرار ميدهد. اينگونه كه: هرگاه به شخصي كه دوسـتـش مي داريد در حين گفتگو 75 درصد از زمان به وي نگاه كنيد. با اين كار مغز آن فرد را فريب ميـدهيد. مـغز آن شخص آخرين باري كه فردي تا اين اندازه به او نـگـاه كـرده را بـخاطر آورده و تـحلـيـلش از اين نگاه طولاني، وجود عشق و علاقه خواهد بود. در نتيجه اين طـور مـي انـديـشد كه عاشق شما است و مغزش شروع به ترشح فنيل اتيلامين (
PEA) مي كند.

ايـن مـاده از خانواده آمفي تامين ها ميباشند كه توسط سيستم عصبي ترشح ميگردد.هنگامي كه ما عاشق ميشويم
PEA همان عاملي است كه سبب تعريق كف دستان، احساس دل آشوبي، و افزايش ضربان قلب ميشود.هر چه شخصي كه شما خواهانش ميباشد PEA بيشتري بدرون جريان خونش جاري گردد احتمال آنكه او دلـبـاخـتـه شـمـا گـردد افـزايـش ميـيابد.

زماني كه شما نمي توانيد صادقانه فردي فرد بي رغبـتـي را وابسته خود كنيد، بكارگيري اين تكنيك توليد
PEA را كاملا ميسر خواهد نمود. امتحان كنيد.مطمئن هستم از نتيجه كار خود شگفت زده خواهيد شد. زمـانـي كـه بـا شخصي هستيد به وي حس عاشق بودن را القا كنيد و اينكه او سـرانـجـام بـاورش شـود كه عاشق شما است، زياد بطول نخواهد انجاميد.

روي برنگردانيد...ديـگر يـافته هاي تعيين كننده در تحقيقات روبين: اگر فردي بـه زن و شوهري كه در حـال گفتگو هستند، ملحق گردد، مدت زمان زيادي طول مي كـشـد تـا نگاه آن زوج از يكديگر منحرف شده و به نفر سوم برگردانده شود. باز هرگاه اين عمل را با شـخصـي كـه هنوز دلباخته شما نگشته بكار بنديد، به او طوري القا ميكنيد كـه گويي دلبـاخته شماست و باعث سرازير گشتن مقدار بـيـشـتـري
PEA داخـل جريان خونش مي شـويد. لئيل لونـز، مـتخصص روابط انسانها، اين تكنيك را "چشمان آب نباتي" نـام نـهـاده.

چشمانتان را به چشمان فردي كه دوستش مي داريد قفل نموده و ثابت در همان حالت نگه داريد. حتي زماني كه او صحبتـش پـايـان يـافـت و يا آنكه شخص ديـگـري به شما مـلـحـق شد، روي برنگردانيد.

وقتي سرانجام خـواسـتـيـد چشمانتان را از چشمانش برگردانيد (پس از 4-3 ثانيه) آن كار را با بي ميلي و آهستگي انجام دهيد دقيقا مانند آنكه توسط يك آب نبات به يكديگر چسبيده ايد.

شايد اين تكنيك زياد سودمند به نظر نرسد ولي باور كنيد هرگاه بطور صحيح صورت گيرد از تعجب نفس شما را بند خواهد آورد.

اگرآنقدر كمرو و خجالتي مي باشيد كه قادر نيستيد مستقيما به چشمها خيره شـويـد از تكنيك آب نـبـات صـرف نظر كرده و از اين روش استفاده نماييد.بفردي كه وارد گفتگوي شما شده روي برگردانده اما به محض آنكه سخنان آن فرد پايان يافت، بـه سرعت چشمانتان را به سمت شخص مورد علاقه خود بازگردانيد. اين يك حركت بررسي كنـنده است. شما ميـخواهيد واكنش وي را از آنچه گوينده بيان داشته مورد بررسي قرار داده و بـه وي تفهيم كنيد كه بيش از آن فرد به او علاقه مند هستيد.

از علم مردمك سنجي كمك بگيريد...ما هـمگي با حالت چشمها پيش از خواب آشنا هستيم وقتي بـه آنها مينگريم نگاهـي خمارآلود است. شما تنها به يك چيز براي ايجاد حالت چشمان پيش از خواب نياز داريد: مردمك هاي بزرگ و متسع.

بر طبق علم مردمك سنجي اين عاملي اسـت كـه هـمه ما به آن پاسخ مي دهيـم. شـما قادر نيستيد مردمك چشم خود را آگاهانه كنترل كنيد (به همين خاطر است كه مي گويند چشمها هيچگاه دروغ نميگويند). اما شما ميتوانـيـد با ايجاد شرايط مناسب حالت مردمك منبسط را پديد آورده و به نتيجه دلخواه بـرسيد. ابتدا نور را كاهش دهيد. هـرگاه ميـزان روشـنـايـي و نـور مـحيـط كاهـش يابد مردمك چشمها متسع ميگردند.

به همين خاطر است كه استفاده از نور شمع و يا كليدهاي كاهنده نور چراغها در رستورانهاي رمانتيك ضروري ميباشد. تنها با ملايم كردن و كاهش نور نيست كه چهره ما جذاب تر بنظر ميرسند، مردمكهاي منبسط نيز سودمند هستند.

دانشمندان 2 تصوير از يك زن را به مردان نشان دادند. هر دو تصوير يكسان و مشابه بود يكي از دو تصوير طوري دستكاري شده بود كه مـردمك چشـمـها بـزرگـتـر بـنـظر بـرسنـد. زماني كه تصوير دستكاري شده را نشان مردان دادند، آنهـا زن را در تـصـويـر دسـتـكاري شده، 2 برابر جذابتر از تصوير واقـعـيـش تـشـخيـص دادنـد. بـروي چهره مردان نيز آزمايش مـشـابـهـي صـورت گـرفـت و بـه زنـان نـشـان داده شـد و نـتايج مشابهي حاصل گشت.

همچنين هنگامي كه ما به چيزي علاقه داريم و دوستش مي داريم مي نگريم، مـردمك چشمانمان باز بزرگتر و متسع مي شوند. اين را نيز مي تـوان تـوسـط تـصـاويـر به اثبات رساند. اين بار پژوهشگران تصوير يك زن زيبا را ميـان تـعداد زيـادي از تـصـاوير معمولي و پيش پا افتاده قرار دادند سپس تغيير اندازه مـردمـك چـشمهاي مردان حين مشاهده آن تصاوير را مورد بررسي قرار دادند. بدون اسـتـثـنـا مـردمـك چـشـمهـاي مردان بروي تصوير مورد نظر منبسط مي گشت.

اين يعني كه هرگـاه شـمـا شـديدا مجذوب شخصي شده باشيد بايد تا حالا مردمك چشمانتان مانند حفره هاي سياه متسع و بزرگ شده باشد!


تاريخ : چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

یه شب  یه ترک با پسرش از کنار قبرستون رد  میشن. می بیند  همه ترک ها از قبرستون اومدند  بیرون  سر  قبرا  نشستن    پسره می پرسه با با اینها اومدند  سیزده به در  ؟  ترکه میگه نه  پسرم .  سو ال های شب اول قبر لو رفتند  انداختشون  بیرون تا دوباره  سوال  طرح کنند

یه روز یه   خر داخل خیابون داشت می رفت سرشو انداخت  پایین نزیک بود ماشین بزنه بهش  پلیس میگیرش می پرش کلانتری  میگه چرا سرتو بلند نمی کنی  میگه آخه جناب سروان  تو جای من باشی از خونه میای  بیرون   چه برسه تا سر تو بلند  کنی   جناب سروان میگه مگه چی شده  خره میزنه گریه    میگه آخه جناب سروان   ترک ها   آبرو گذاشتن  برام . که سرمو بلند کنمتاريخ : چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

مثلث عشق

تجربه عشق شامل عملكرد اجزاء صميميت، هوس(شهوت) و تعهد ميباشد. شما براي دسـتـيـابـي  بـه يك رابـطه سـالم و پـايدار مـي بــايد اعتدال را ميان اين سه عنصر برقرار سازيد. اكنون به تعريف آنها ميپردازيم:

 

تعهد: تا چه اندازه شما خود را وقف آن ميكنـيد كه رابطه يتان را شاداب و با طراوت نگاه داريد؟ و يا تا چه اندازه با يارتان صادق مي بـاشـيد؟ شـامل مسئوليت پذيري، وفاداري و وظيفه شناسي ميباشد. تعهد در رابطه به مفهوم آن است كه اكـثر موانع و مشكلات را مي توان با كمك يكديگر از ميان برداشت - وفادار حتي در سخت ترين شرايط.
صميميت: نزديكي در رابطه - اموري كه شما و يارتان در آن سهيم مي بـاشـيـد اما فرد ديـگري از آنـها آگـاهـي ندارد - رازها و تجربـيات فردي و مشترك - صميميت امري فراتر از نزديكي جنسي و فيزيكي مي باشد. تا چه اندازه شـما در كنـار يـارتان احـساس راحت بودن ميكنيد؟ آيا  قادر به بيان عقايد و نقطه نظرهاي خود ميباشيد ؟ بـدون آنـكه از مـورد انتقاد قرار گرفتنو نكوهش شدن واهمه داشته باشيد؟ آيا هنـگامي كـه صحبت ميكنيد واقعا به حرفهاي شما گوش ميدهد؟

هوس و شهوت
: انرژي بخش رابطه ها يتان مي بـاشد. تمايل بـه بازگشت به منزل، تـنها براي كنار يار بودن - هوس فوريت ، شهوت و تمايلات جنسي، رمانتيك بودن، اشـتـيـاق براي در كنار هم بودن و رفع سريع موانع براي وصال ميباشد - احساسات شديد -جاذبه جسماني. اكـنـون به ابعاد متفاوت عشق در شرايط وجود و يا فقدان سه خصيصه فوق در يك رابطه توجه كنيد:

تعهد+صميميت و فقدان هوس: ايـن رابـطـه در خـطـر فروپاشي قرار ندارد اما نيازمند خلاقيت و انگيزه براي شعله ور ساختن مجدد عشق ميباشد.تعهد+هوس و فقدان صميمـيت: ايـن رابـطه عذاب آور است - گـاهـي اوقـات انـگـيـزه شديدي آنها را جذب يكديگر ميكند اما سرانجام به ياس و ناكامي منجر ميگردد زيرا قادر به آن نميباشند كه رابطه يشان را عميق تر سازند. يا آنكه افكار،علايق و آرزوهاي قلبي يكديگر را بشناسند.صميميت+هوس و فقدان تعهد: اين رابطه يك شبه است-كشش و اشتياق شديدي حكمفرماست اما عدم امنيت از آنـكه رابـطـه تـا چـه مـدت دوام خـواهـد آورد هر دو فرد را مايوس ميسازد. عشق رمانتيك.صميميت و فقدان هوس و تعهد: علاقههـوس و فـقـدان صـمـيـميـت و تعهد: عشق شيدايي. هوس+صميميت+تعهد = عشق كامل و مطلوب.تاريخ : چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

نوشتار حاضر تحت عناوين زير سامان يافته است ؛


الف ) تعريف عشق


نويسنده پس از آنكه از قول مولانا و محي الدين عربي مي آورد كه هر كس عشق را تعريف كند ، آن را نشناخته است ، تعريف مرحوم دهخدا از عشق را آورده و نهايتا سخن سهروردي را نقل مي كند كه عشق افراط الحب ( محبت شديد ) است . نكتة مهمي كه در ارتباط عاشقانه بين دختر و پسر مفيد و قابل توجه است اينكه از نگاه ابن مسكويه رازي ، عشق افراط در محبت است و از دوستي خاص تر و محدودتر است و عشق جز بين دو نفر امكان ندارد .


اما عشق از سويي « شيفتگي » كه محبت شديد اما يك طرفه است متمايز است و از سويي ديگر : عشق از « هوس » كه ترابط بين افراد فراوان است ، متمايز مي شود . كلام و نگاه عاشقانه ، صادقانه و خالصانه است اما كلام و نگاه هوس آلود مبتني بر دروغ ، ريا و نفاق است . محور عشق ، دگر خواهي است و محور و مدار هوس ، خودخواهي و ...در اين مقاله بدون بحث از حسن و قبح عشق ، عشق در معناي محبت شديد بين دو فرد بعنوان يك واقعيت (
Fact ) بيروني و برخي ابعاد و اوصاف و شرايط آن مورد توجه و بحث قرار مي گيرد .ب ) اقسام عشقعشق در يك معنا به دو قسم حقيقي و مجازي تقسيم مي شود . در عشق حقيقي ، محبوب خداوند و صفات و افعال اوست و لكن در عشق مجازي محبوب و معشوق ، ظواهر دنيوي است و رابطة عاشقانة دختر و پسر نيز از اقسام عشق مجازي و از مصاديق عشق زميني محسوب مي گردد.از نگاهـي ديگر مجموعة روابط عاشقانة زن و مرد در چهار شكـل « عشق مرد به مرد ، مرد به زن ، زن به زن ، زن به مـرد » خلاصـه مي شود . در روابط دختر و پسر يك شكل ( يعني عاشق پسر و معشوق دختر ) بسيار كثيرالمصداق تر و متدوال تر است ، زيرا ؛اولا : زن از مرد و به تبع آن دختران از پسران زيباترند و زيبايي نيز عشق آفرين است . از آنجا كه زنان و دختران در مقايسه با مردان و پسران عموما و غالبا زيباترند و در نتيجه مجذوب ، محبوب و معشوق پسران واقع مي شوند .ثانيا : شايد در فلسفة چنين زيبايي براي دختران در مقابل پسران بتوان گفت كه خالق آدميان ، از آن رو جنسي را بر جنس ديگر ترجيح داد كه تـوازن بين اين دو جنس در بعد « جسمـي» برقرار گردد . اگر آدمـيان داراي سه بعد « قلب و دل » ، « عقـل » و « جسم » اند ، غالبا پسران از دختران در حوزة جسمي نيرومند تر و قوي ترند ، اما زيباتر بودن دختران از پسران باعث مي شود كه پسران با همة قدرت ، ادعا و... اسير دختران شوند و در روابط عاشقانه براي آنها فداكاري كنند ...ثالثا : هويت جنسي دختر و پسر همسان نيست ( گر چه هويت انساني برابر دارند ) و چون دختران زيباترند ، اگر زيبايي هاي خود را نابجا عرضه كنند ، هم ارزان فروخته مي شوند و هم ممكن است برايشان خطرساز باشد . از اين رو پوشش براي دختران جوان و مؤمنه توصيه شده است و فلسفة حكم حجاب و پوشش را بايد در زيبايي دختران نسبت به پسران ديد.رابعا : از آنجا كه عشق و زيبايي قرين يكديگرند و نيز دختران مظهر و نماد زيبايي اند ، از اين رو حتي در توصيف و بيان زيبايي معشوق حقيقي نيز از ويژگي هاي زنان و دختران ( چشم ، ابرو ، لب ، خال ، زلف ، گيسو و ... ) بهره برده اند .كتمان يا اعلان عشقدر احاديث شيعي « كتمان عشق » مورد توجه قرار گرفته و آمده است : آنكه عاشق گردد ، پس آن را كتمان كند و عفيف بماند و بميرد ، شهيد است . و يا : كسي كه عاشق شود و آن را كتمان كند و عفيف بماند و صبر كند ، غفران خدا براي اوست و او را داخل بهشت مي كند.چند نكته از احاديث فوق قابل استنتاج است :

1) تعبير عف يعني عفيف و پاك بودن عشق ، مربوط به عشق مجازي است و عشق حقيقي آلوده و غير عفيف نمي تواند باشد . پس مراد از عشق در اين روايات ، حداقل عشق مجازي نيز هست .2) اين احاديث تصريح ندارند كه عاشق ، عشق را از چه كساني مخفي دارد . پاسخ صحيح تر آن است كه فرد عاشق ، عشق خود را نه از معشوق ، بلكه نسبت به ديگران كتمان كند و بپوشاند و پرده دري نكند . اين تلقي از آن رو اهميت دارد كه عشق را معارض نيك نامي و قرين با پرده دري مي دانند . به قول حافظ : اي دل اندر عاشقي تو نام نيكو ترك كن          كه ابتداي عشق رسوايي و بدنامي است آنو به قول سعدي :
       سعديا دور نيك نامي رفت                نوبت عاشقي است يك چندي3) تأكيـد برعشق كتمان شده و قرين با عفاف براي كسب بالاترين درجه و مقام ( رسيدن به مقام شهادت ) ، به معناي مراتب پائين تر و كم امتياز تر عشق مجازي نيست ، مثلا اگر عاشقي با رعايت عفاف ، در رعايت شرط كتمان كاملا موفق نباشد ، گر چه اجر شهيد ندارد ، اما معلوم نيست اين عشق را بتوان مطرود و مذموم تلقي نمود.4) گاهي شكل ظهور و محمل تجلي عشق براي رعايت عشق ، محمل هاي موجه و مقبول است . مثلا در عين اينكه دختر و پسري سوزها و گدازها ، بي خوابي ها ، آتش ها و .. را واجدند ، اما اين معاشقه بين آنها در قالب كار اداري ، علمي ـ پژوهشي ، فعاليت هاي اجتماعي و
ظهور و نمود پيدا مي كند .5) علاوه بر دو راه « بي عشقـي و نيك نامي » و « عاشقي و رسوايي و بدنامي » مي توان گـروه و گزينة سومي فرض نمـود كه هم عاشق اند و هم با كتمان سر ، نيك نام و سالم مي مانند . اين نگاه به عشق چقدر با روابط ناسالم هوس آلود كه نام عشق بر آن مي نهند و در جامعة ما وجود دارد ، متفاوت است .د ) علم قبل از عشق و بعد از آناگر مركزي ترين و محوري ترين بحث در روابط دختر و پسر ، عشق و رابطة عاشقانه است ـ زيرا بنياد خانواده نياز به وجود عشق دارد ـ اما مهم ترين ويژگي عشق ، ارتباط آن با علم و آگاهي است . علم و عشق از دو جهت رابطه دارند : علم پس از عشق و قبل از آن .علم پس از عشق بدين معني است كه دختر و پسري از شكل گيري رابطة عاشقانه ، نسبت به هم شناخت ، آگاهي و علم پيدا كنند . به تعبير حضرت امير در نهج البلاغه ( خطبه 109 ) كسي كه عاشق چيزي شود ، چشم اش كج و قلب اش مريض مي شود و با چشم غير درست مي بيند و با گوش ناشنوا مي شنود . علم پس از عشق چندان معتبر و دقيق نيست و چنين رابطة عاشقانه اي اگر در همين سطح بماند ، آسيب پذير است.اما علم قبل از عشق ، يعني قبل از آنكه دختر و پسري به يكديرگ دل بسپارند ، بايد آگاهانه و با شناخت و علم از يكديگر به هم نزديك شوند . اگر رابطة عاشقانه متكي به آگاهي هاي لازم فردي و اجتماعي مخاطب باشد ، اين رابطه به زودي آسيب نمي بيند و در صورت تأسيس خانواده به تبع آن نيز ، اين خانواده پايدار و آرام و ماندگار خواهد بود.هـ ) نتيجه گيري1) در يك نگاه مي توان گفت كه دختر و پسر براي يكديگر خلق شده و در كنار هم مكمل يكديگرند . ولي براي اينكه اين تعامل شكل سالم بگيرد ، اولا : بايد در قالب عشق باشد و از اين دوستي هاي ناسالم و ارتباطات فاسد رهايي پيدا كنيم . ثانيا : بايد بدانيم كه سالم ترين ارتباطات دختر و پسر در فضاي خانواده ثمر داده و نمود مي يابد . از اين رو بهترين رابطة عاشقانه دختر و پسر ، آن شكلي است كه منتج به نهاد مقدس خانواده شود ؛ از نيازهاي دختران و پسران ، نيازهاي جنسي است و مدعا آن است كه تنها يك دختر و يك پسر در قالب موجه و مشروع مي توانند نياز جنسي خود را برآورده نمايند و اين بستر مناسب ، خانواده است .2) جداي از نگاه هاي مذموم امثال امام محمد غزالي و ملامحسن فيض كاشاني به عشق ، مي توان گفت كه بهترين و عميق ترين غذاي دل ، عشق است . اما بايد به قول دكتر علي شريعتي بين عشق و ايمان پل زد تا از آفات آن مصون ماند . شريعتي ايمان بي عشق را زنداني پر از زنجير و غـل و بند مي داند كه روح را مي ميراند و دل را ويرانه مي سازد . ( گفتگوهاي تنهايي ، ص 86 ) .همان گونه كه عشق بي ايمان آسيب زا است ، در آسيب شناسي روابط عاشقانة دختر و پسر بايد توجه داشت كه عشق مبتني بر جهل و عـدم آگاهي و صرفا متكي بر احساس نيز سوزنـده است و ممكن است منجر به شكست در روابط عاشقانه شود . از اين رو هرگز نبايد به داده هاي محصول عشق بسنده نمود و پيش از ورود به فضاي عشق ، نبايد آن را آسان گرفت كه به قول حافظ :الا يا ايها الساقي ادر كاسا و ناولها
          كه عشق آسان نمود اول، ولي افتاد مشكل هاتاريخ : یکشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

 

 

 یه روزی بید یه روزگاری بید غیر از خدا هیچ کس نبید  سه تا درخت بید بید  یکیشون  بید نبید اون یکی که بید نبید وسط دو تا بید  بید

 

از وقتی که در جایی خواندم  سیگار  سرطان زاست

 

آنقدر ناراحت شدم که به کلی خواندن را تر ک کردم

               

بد ترین  لحظه ی آدم  ملحد زمانی است گه می خواهد سپاس گذاری کند ولی نمی داند از کی 

 

 

اغراق حقیقتی است از کوره در رفته  

 

 

  

وظیفه چیزی است که انجامش را  از دیگران انتظار داریم
 تجارت  بدون تبلیغات مثل چشمک زدن به دختری است  در تاریکی خودت می دانید چکار می کنید  ولی دیگران نمی دانند  چکار می کنی

 

 

 

هر جه بیشتر مردهارا بشناسی  بیشتر قدر سگ ها را می دانی

 

خطاهای بزگ از مردان بزرگ سر می زند  

         

 وقتی خانمت بهت  اعلام جنگ می دهد معنیش این است که  پیر شدی                                                                       

 

 واعظان می گویندآنچه می گوییم انجام دهید  نه آنچه ما می کنیم  

 

زنها عاشق چیز های ساده می شوند چه چیز های ساده تر از مردها

 

 سریع ترین راه پایان دادن به جنگ  شکست خوردن است  

 

 بارها سعی کردم که گرفتاری هایم را به آب بسپارم اما تا به حال نتوانسته ام  همسرم را راضی  کنم بهام به دریا بیاید

 

وقتی انسان می خواهد ببری را بکشد اسمش را می گذارد شکار یا تفریح   ولی وقتی ببری می خواهد  انها را بخورد  به آن می گویند درنده خویی 

 

 سیاست فن باز داشتن مردم از اموری که  راستی  به خودشان مربوط است

 

در این دنیا سه دسته آدم وجود دارد دسته اول دسته دوم و البته  مهم تر از همه  دسته سوم

 

 آه دنیا نگه دار می خوام پیاده  شوم

 

 

پشت سر هرد مرد موفقی سالها شکست قرار گرفته

 

برای شکست خوردن همیشه فرصت باقی است

 

 

پیش بینی می کنم   زن آخرین موجودی است که به دست مرد اهلی شده است

 

  سیاستمداران انسانها را به دوسته تقسیم می کند   ابزار ها و دسمنان

 

 زن خطر ناک وجود ندارد مردها آسیب پذیرند

 

 

 از هر هزار مرد یکی میشود رهبر بقیه مردها  بقیه می شوند دنباله رو زن ها

 

 انقلاب هیچ گاه بار استبداد را خالی نکردند بلکه آن را از شانه ای به شانه ی دیگر  منتقل کردند

 

 

 وقتی خانمی  از لرد قاضی  دادگستری  پرسید حداکثر مجازاتی برای مردی که دو زن می گیرد    قاضی جواب داد داشتن دو مادر زن

 

دختری که ازدواج می کند  توجه چندین مرد را با بی توجهی یکی معاوضه می کند

 

 مردها قبل از ازد.واج مدتها بیدار می ماندبه شما فکر می کنند     حال آنکه بعد از ازدواج هنوز حرفتان تمام نشد ه خوابشان برده

  احمق با  معلومات احمقی بزرگتر از احمق بی  معلومات   است

 

  خوش بین کسی است که فکر می کند  آینده معلوم نیست

 

 در جلسه کسی که چیزی نخواده است از کسی می پرسد که چیزی نمی تواند بگوید

 

 خسیس کسی از که زیر پل که می رسد  برف پاکنش را خاموش می کند 

 

 خر اگر به سفر برود باز بر می گردد خر است

 

  از میان همه دوستانم تنها خودم باقی ماندم

 

خوشبختی فاصله ای است در فاصله دو بدبختی

 

نصف حقیقت دروغ کامل است

 

  حقیقت خودش و جود دارد دروغ است که ساخته می شود تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
                                هتل هفت ستاره ی دوبی

                                 دمین هتل جهان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمای داخلی :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ادامه مطلب...
تاريخ : یکشنبه بیستم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
اگه پسرا نبودن کي مامانا رو دق مي داد؟ اگه پسرا نبودن کي خونه رو مي کرد باغ وحش؟ اگه پسرا نبودن تو دانشگاه استاد کيو ضايع مي کرد؟ اگه پسرا نبودن دخترا به چي مي خنديدن؟ اگه پسرا نبودن دخترا کيو سر کار مي ذاشتن؟ اگه پسرا نبودن دخترا کيو تيغ مي زدن؟ اگه پسرا نبودن کي تو کلاس مي رفت گچ مي ياورد؟ اگه پسرا نبودن کي اشغالا رو مي ذاشت جلوي در؟ اگه پسرا نبودن کي نمره هاش هميشه تک بود؟ اگه پسرا نبودن دخترا اوقات فراغت نداشتن

تاريخ : یکشنبه بیستم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

جملات قشنگ

 وفاداری تام را باید از انسان کاملا" منزوی چشم داشت

هراس مو جب می شود که قانون کلی طبیعت.تاریخ یا مذهب در بین انسان ها تحقق یابد

 

 اگوستین قدیس : برای آنکه  آغازی وجود داشته داشته باشد  انسان آفریده شد

 زندگی آزمایش نشده ارزش زیستن ندارد

 

 محافظه کاران  وقتی که رقبایشان مشغول آبتنی  هستند لباسهای آنها  را می دزدند

انسان از خود راضی متناقض ترین  نوع انسان است 

 

انسانی که شک و تردید به خود راه نمی دهد  مانند احمقی است که به حماقت خود شک نمی کند

 

وقتی که اندیشه و امیال نسل حاکم  افراطی و انقلابی  باشد اندیشه و خواست نسل های بعدی ضد افراطی و ضد انقلابی می شود

 

 وقتی پادشاهان کاخ می سازند باربران کاری می کنند

 

انسان تنها همیشه از مقدنات بی بنیاد نتایج مطلوب خود را می گیرد

 

ی که به دانش خویش مغرور است مانند محبوسی است که به وسعت  زندان خویش می بالد  {سیمون ویل } 

 

قدرت عقل در بی طرفی آن می باشد

 

سابقه محافظه کاری به متانت حضرت آدم باز می گردد .حال آنکه پیشینه رادیکالیسم را باید در بی تابی و فریفتگی حضرت حوا   دانست  که به وعده شیطان در بارهامکان زندگی بهتر اغوا شده بود اما شیطان نیای بزرگ کارل مارکس بود

 

سعادت هرکس درتحقق آن چیزی است که مقتضی سرشت اوست

 تاريخ : یکشنبه بیستم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

 

 اینقدر به تاریکی  لعنت  نفرستید  یک شمع روشن  کنید

 

 

آن چه از علم بهتر است تجربه  است {امام  علی }

 

قلم   گفت  من   شاه  جهانم

قلم زن را به شاهی می رسانم

هرکس ز من بویی  نبرده است 

تا ابد مانند  خر در زیر بار است   

 

 

آنچه جوان در آینه  بیند

پیر درخشت خام بیند

 

تلخی عمر بشر حاصل بی تجربگیست

 

 

 تاريخ : یکشنبه بیستم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

میگن  برای رسیدن به عشقت با ید از تمام دنیا  بگذری   حالا که دنیای منی  چه جوری از تو بگذرمتاريخ : یکشنبه بیستم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

جهان سوم جایی است  که هر کس بخواهد  مملکتش راآباد کند   بایدخانه اش را خراب  کند  هر کس که بخواهد خانه اش را آباد کند باید مملکتش را خراب کند   {دکتر  حسابی }تاريخ : یکشنبه بیستم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

 بنگلادش

 جمهوری مردمی بنگلادش

 

 مساحت :000/144 کیلومتر

 

جمعیت :000/000/147

 

 رشد جمعیت:  02/0

 

 رئیس جمهور :  عزالدین احمد

 نخست وزیر : خانم  خالد ه  ضیاه 

  پایتخت :  داکا

  نوع حکومت :دمکراتی پارلمانی

 روز استقلال : 25 آذر از پاکستان

 دین : اسلام {083/0}

  ساختار جمعیت :  032/0   063/0   03/0

استان : 6

 باسواد : 053/0

 اقتصاد 

  بودجه : 389/6 میلیارد  دلار

واردات : 13 میلیارد دلار

صادرات : 11 میلیا رد دلار

 واحد پول : تاکا

 تورم : 07/0

زبان : انگلیسی   بنگالی

 کاربران اینترنت :  000/300

 تلفن همراه : 9 میلیون

 تولید ناخالص داخلی : 330 میلیارد دلار

  زیر خط فقر : 040/0 

نیروی کار : 000/000/68

   Gdp : 6 درصد

 شریکان  تجاری : آمریکا   . آلمان  .   فرانسه .  هند .  چین. ژاپن. بریتانیا .  ایتالیا .  سنگاپور .تاريخ : یکشنبه بیستم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد
 


 


تاريخ : یکشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

 

 به چه زبونی بگم  دوست دارم

1-انگلیسی: I love you

- فارسی: Tora doost daram

3- ایتالیایی: Ti amo

4- آلمانی: Ich liebe Dich

5- ترکیه ای:Seni Seviyurum

6- فرانسوی: Je t'aime

7- یونانی: S'ayapo

8- اسپانیایی: Te quiero

9- هندی: Mai tumase pyre karati han

10- عربی: Ana behibak

11- زاپنی: kimi o ai shiteru

12- یوگوسلاویی: Ya te volim

13- کره ای: Nanun tangshinul sarang hamnida

14- روسیه ای: Ya vas liubliu

15- رومانی: Te iu besc

16- ویتنامی: Em ye^u anh

17- اکراینی: Je tebe kokhaju

18- تونسی: Ha eh bak

19- سوریه و لبنانی: Bhebbek

20- سویسی: Jag a"lskar dig

21- آفریقایی: Ek het jou li

۲۲- نروژی:jeg elsker degتاريخ : یکشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

 کشور  ایالات متحده مکزیک

 

 

 

 نوع حکومت :  جمهوری فدرال  {31ایالت}

موقعیت : امریکایی مرکزی  هم مرز دریای  کارئیب  بین بلیز و آمریکاه

مساحت:550/972/1km

 منابع طبیعی :نفت-نقره- مس طلا سرب روی

آب و هوا : از گرم استوایی  تا خشک و بیابانی

روز استقلال : شهریور 1189 از اسپانیا

تعطیلی ملی:روز استقلال

ملیت :مکزیکی

نژاد: آمریکایی  اسپانیایی  و سرخ پوست

زبان : اسپانیایی و محلی

 دین : کاتو لیک رومی پروتستان

قو ه مقننه : دو مجلس کنگره ملی  مجلس سنا

رئیس جمهور :فیلیپ کالدرون { ریس جمهور 6 سال یک بار با آرای مردم }

 کابینه را رئیس جمهور انتخاب می کند

 اقتصاد

 

تولید ناخالص داخلی :000/000/000/134/1 یک تریلیون  و صد سی چها ر میلیارد دلار  رشد{gdp}:5/4

 بودجه :000/000/000/194دلار

تورم :4/3

صادرات :8/248میلیارد دلار{ذرت گندم برنج محصو لات چوبی  - ابزار الات برقی   قطعات  هواپیما قطعات ماشین

واردات :1/235 میلیارد دلار

 نیروی کار : 38 میلیون نفر  {کشاورزی 018/0   صنعت024/0  خدمات 058/0}

واحد پول :پزو

شناسه بین المللی پول :mxa

 زیر خط فقر:40درصد 

شریکا ن تجاری : چین ژاپن آلمان آمریکاه کانادا

خط تلفن :512/19

تلفن همرا:634/47

کاربران اینترنت :18 میلیون

تعداد فرودگاه:1895

راه آهن : 562/17

 

 جمعیت

جمعیت :891/700/108 نفر{030/0زیر 15 سال }{15تا45 سال  064/0درصد }{45 به بالا 05/0درصد }

رشد ج:153/01/0{9/2 کودک برای هر زن 

مرگ با ایدز :5000

تولد :20/20در 1000

مرگ میر :76/4تاريخ : یکشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۶ | نویسنده : علی اشراقی راد

 گفتم  

 گفتم روی از خاطرم شاید فراموشت کنم 

شاید ندارد بعد از این. باید  فراموشت کنم

 گفتم  زندگي چند بخش است؟؟

گفت:: دو بخش